Annons

Spelschemat för Fotbolls-em kval

EM Kvalgrupp A Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
25/03 15:00 Skottland-Cypern

Glasgow

25/03 20:45 Spanien-Norge

Malaga

28/03 18:00 Georgien-Norge

Tbilisi

28/03 20:45 Skottland-Spanien

Glasgow

17/06 18:00 Norge-Skottland

Oslo

17/06 20:45 Cypern-Georgien
20/06 20:45 Skottland-Georgien

Glasgow

20/06 20:45 Norge-Cypern

Oslo

08/09 18:00 Georgien-Spanien

Tbilisi

08/09 20:45 Cypern-Skottland
11/09 20:45 Spanien-Cypern
11/09 20:45 Norge-Georgien

Oslo

12/10 20:45 Spanien-Skottland
12/10 20:45 Cypern-Norge
15/10 15:00 Georgien-Cypern

Tbilisi

15/10 20:45 Norge-Spanien

Oslo

16/11 18:00 Georgien-Skottland

Tbilisi

16/11 20:45 Cypern-Spanien
19/11 20:45 Skottland-Norge

Glasgow

19/11 20:45 Spanien-Georgien

EM Kvalgrupp B Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
24/03 20:45 Gibraltar-Grekland

Faro

24/03 20:45 Frankrike-Nederländerna

Saint-Denis

27/03 20:45 Nederländerna-Gibraltar
27/03 20:45 Irland-Frankrike

Dublin

16/06 20:45 Grekland-Irland
16/06 20:45 Gibraltar-Frankrike
19/06 20:45 Frankrike-Grekland

Saint-Denis

19/06 20:45 Irland-Gibraltar

Dublin

07/09 20:45 Nederländerna-Grekland
07/09 20:45 Frankrike-Irland

Saint-Denis

10/09 20:45 Grekland-Gibraltar
10/09 20:45 Irland-Nederländerna

Dublin

13/10 20:45 Irland-Grekland

Dublin

13/10 20:45 Nederländerna-Frankrike
16/10 20:45 Grekland-Nederländerna
16/10 20:45 Gibraltar-Irland
18/11 20:45 Frankrike-Gibraltar

Saint-Denis

18/11 20:45 Nederländerna-Irland
21/11 20:45 Grekland-Frankrike
21/11 20:45 Gibraltar-Nederländerna

EM Kvalgrupp C Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
23/03 20:45 Italien-England

Naples

23/03 20:45 Nordmakedonien-Malta

Skopje

26/03 18:00 England-Ukraina

London

26/03 20:45 Malta-Italien
16/06 20:45 Malta-England
16/06 20:45 Nordmakedonien-Ukraina
19/06 20:45 England-Nordmakedonien

London

19/06 20:45 Ukraina-Malta

Kyiv

09/09 18:00 Ukraina-England

Kyiv

09/09 20:45 Nordmakedonien-Italien
12/09 20:45 Italien-Ukraina
12/09 20:45 Malta-Nordmakedonien
14/10 15:00 Ukraina-Nordmakedonien

Kyiv

14/10 20:45 Italien-Malta
17/10 20:45 England-Italien

London

17/10 20:45 Malta-Ukraina
17/11 20:45 Italien-Nordmakedonien
17/11 20:45 England-Malta

London

20/11 20:45 Ukraina-Italien

Kyiv

20/11 20:45 Nordmakedonien-England

EM Kvalgrupp D Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
25/03 18:00 Armenien-Turkiet

Yerevan

25/03 20:45 Kroatien-Wales

Split

28/03 20:45 Turkiet-Kroatien
28/03 20:45 Wales-Lettland

Cardiff

16/06 20:45 Wales-Armenien

Cardiff

16/06 20:45 Lettland-Turkiet

Riga

19/06 18:00 Armenien-Lettland
19/06 20:45 Turkiet-Wales
08/09 20:45 Kroatien-Lettland

Zagreb

08/09 20:45 Turkiet-Armenien
11/09 18:00 Armenien-Kroatien
11/09 20:45 Lettland-Wales

Riga

12/10 20:45 Kroatien-Turkiet

Zagreb

12/10 20:45 Lettland-Armenien

Riga

15/10 20:45 Turkiet-Lettland
15/10 20:45 Wales-Kroatien

Cardiff

18/11 15:00 Armenien-Wales
18/11 18:00 Lettland-Kroatien

Riga

21/11 20:45 Kroatien-Armenien

Zagreb

21/11 20:45 Wales-Turkiet

Cardiff

EM Kvalgrupp E Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
24/03 20:45 Tjeckien-Polen

Prague

24/03 20:45 Moldavien-Färöarna

Chisinau

27/03 20:45 Polen-Albanien

Warsaw

27/03 20:45 Moldavien-Tjeckien

Chisinau

17/06 20:45 Albanien-Moldavien

Tirana

17/06 20:45 Färöarna-Tjeckien

Torshavn

20/06 20:45 Moldavien-Polen

Chisinau

20/06 20:45 Färöarna-Albanien

Torshavn

07/09 20:45 Polen-Färöarna

Warsaw

07/09 20:45 Tjeckien-Albanien
10/09 18:00 Färöarna-Moldavien

Torshavn

10/09 20:45 Albanien-Polen

Tirana

12/10 20:45 Albanien-Tjeckien

Tirana

12/10 20:45 Färöarna-Polen

Torshavn

15/10 18:00 Tjeckien-Färöarna
15/10 20:45 Polen-Moldavien

Warsaw

17/11 20:45 Polen-Tjeckien

Warsaw

17/11 20:45 Moldavien-Albanien

Chisinau

20/11 20:45 Tjeckien-Moldavien
20/11 20:45 Albanien-Färöarna

Tirana

EM Kvalgrupp F Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
24/03 20:45 Sverige-Belgien

Stockholm

24/03 20:45 Österrike-Azerbajdzjan

Pasching

27/03 20:45 Sverige-Azerbajdzjan

Stockholm

27/03 20:45 Österrike-Estland

Pasching

17/06 18:00 Azerbajdzjan-Estland
17/06 20:45 Belgien-Österrike

Brussels

20/06 20:45 Österrike-Sverige
20/06 20:45 Estland-Belgien

Tallinn

09/09 15:00 Azerbajdzjan-Belgien
09/09 20:45 Estland-Sverige

Tallinn

12/09 20:45 Belgien-Estland

Brussels

12/09 20:45 Sverige-Österrike

Stockholm

13/10 20:45 Österrike-Belgien
13/10 20:45 Estland-Azerbajdzjan

Tallinn

16/10 18:00 Azerbajdzjan-Österrike
16/10 20:45 Belgien-Sverige

Brussels

16/11 18:00 Estland-Österrike

Tallinn

16/11 18:00 Azerbajdzjan-Sverige
19/11 18:00 Belgien-Azerbajdzjan

Brussels

19/11 18:00 Sverige-Estland

Stockholm

EM Kvalgrupp G Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
24/03 20:45 Bulgarien-Montenegro

Razgrad

24/03 20:45 Serbien-Litauen

Belgrade

27/03 20:45 Ungern-Bulgarien

Budapest

27/03 20:45 Montenegro-Serbien

Podgorica

17/06 15:00 Litauen-Bulgarien
17/06 18:00 Montenegro-Ungern

Podgorica

20/06 20:45 Ungern-Litauen

Budapest

20/06 20:45 Bulgarien-Serbien

Sofia

07/09 20:45 Serbien-Ungern

Belgrade

07/09 20:45 Litauen-Montenegro
10/09 18:00 Montenegro-Bulgarien

Podgorica

10/09 20:45 Litauen-Serbien
14/10 18:00 Bulgarien-Litauen

Sofia

14/10 20:45 Ungern-Serbien

Budapest

17/10 20:45 Serbien-Montenegro

Belgrade

17/10 20:45 Litauen-Ungern
16/11 20:45 Bulgarien-Ungern

Sofia

16/11 20:45 Montenegro-Litauen

Podgorica

19/11 15:00 Ungern-Montenegro

Budapest

19/11 15:00 Serbien-Bulgarien

Belgrade

EM Kvalgrupp H Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
23/03 16:00 Kazakstan-Slovenien

Astana

23/03 20:45 Danmark-Finland

Koebenhavn

23/03 20:45 San Marino-Nordirland

Serravalle

26/03 15:00 Kazakstan-Danmark

Astana

26/03 18:00 Slovenien-San Marino
26/03 20:45 Nordirland-Finland

Belfast

16/06 20:45 Danmark-Nordirland

Koebenhavn

16/06 20:45 Finland-Slovenien

Helsinki

16/06 20:45 San Marino-Kazakstan

Serravalle

19/06 20:45 Nordirland-Kazakstan

Belfast

19/06 20:45 Finland-San Marino

Helsinki

19/06 20:45 Slovenien-Danmark
07/09 16:00 Kazakstan-Finland

Astana

07/09 20:45 Danmark-San Marino

Koebenhavn

07/09 20:45 Slovenien-Nordirland
10/09 15:00 Kazakstan-Nordirland

Astana

10/09 18:00 Finland-Danmark

Helsinki

10/09 20:45 San Marino-Slovenien

Serravalle

14/10 15:00 Nordirland-San Marino

Belfast

14/10 18:00 Slovenien-Finland
14/10 20:45 Danmark-Kazakstan

Koebenhavn

17/10 20:45 Nordirland-Slovenien

Belfast

17/10 20:45 Finland-Kazakstan

Helsinki

17/10 20:45 San Marino-Danmark

Serravalle

17/11 16:00 Kazakstan-San Marino

Astana

17/11 18:00 Finland-Nordirland

Helsinki

17/11 20:45 Danmark-Slovenien

Koebenhavn

20/11 20:45 Nordirland-Danmark

Belfast

20/11 20:45 Slovenien-Kazakstan
20/11 20:45 San Marino-Finland

Serravalle

EM Kvalgrupp I Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
25/03 18:00 Vitryssland-Schweiz

Novi Sad

25/03 20:45 Andorra-Rumänien

Andora la Vella

25/03 20:45 Israel-Kosovo
28/03 20:45 Rumänien-Vitryssland
28/03 20:45 Kosovo-Andorra
28/03 20:45 Schweiz-Israel
16/06 20:45 Kosovo-Rumänien
16/06 20:45 Vitryssland-Israel
16/06 20:45 Andorra-Schweiz

Andora la Vella

19/06 20:45 Schweiz-Rumänien
19/06 20:45 Vitryssland-Kosovo
19/06 20:45 Israel-Andorra

Haifa

09/09 18:00 Andorra-Vitryssland

Andora la Vella

09/09 20:45 Rumänien-Israel
09/09 20:45 Kosovo-Schweiz
12/09 20:45 Rumänien-Kosovo
12/09 20:45 Israel-Vitryssland

Haifa

12/09 20:45 Schweiz-Andorra
12/10 20:45 Vitryssland-Rumänien
12/10 20:45 Andorra-Kosovo

Andora la Vella

12/10 20:45 Israel-Schweiz

Haifa

15/10 18:00 Schweiz-Vitryssland
15/10 20:45 Rumänien-Andorra
15/10 20:45 Kosovo-Israel
18/11 18:00 Vitryssland-Andorra
18/11 20:45 Israel-Rumänien

Haifa

18/11 20:45 Schweiz-Kosovo
21/11 20:45 Rumänien-Schweiz
21/11 20:45 Andorra-Israel

Andora la Vella

21/11 20:45 Kosovo-Vitryssland

EM Kvalgrupp J Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
23/03 20:45 Slovakien-Luxemburg

Trnava

23/03 20:45 Portugal-Liechtenstein

Lisbon

23/03 20:45 Bosnien-Hercegovina-Island

Zenica

26/03 18:00 Liechtenstein-Island
26/03 20:45 Slovakien-Bosnien-Hercegovina
26/03 20:45 Luxemburg-Portugal

Luxembourg City

17/06 15:00 Luxemburg-Liechtenstein

Luxembourg City

17/06 20:45 Island-Slovakien

Reykjavik

17/06 20:45 Portugal-Bosnien-Hercegovina
20/06 20:45 Bosnien-Hercegovina-Luxemburg

Sarajevo

20/06 20:45 Liechtenstein-Slovakien
20/06 20:45 Island-Portugal

Reykjavik

08/09 20:45 Slovakien-Portugal
08/09 20:45 Luxemburg-Island

Luxembourg City

08/09 20:45 Bosnien-Hercegovina-Liechtenstein

Sarajevo

11/09 20:45 Island-Bosnien-Hercegovina

Reykjavik

11/09 20:45 Slovakien-Liechtenstein
11/09 20:45 Portugal-Luxemburg
13/10 20:45 Liechtenstein-Bosnien-Hercegovina
13/10 20:45 Portugal-Slovakien
13/10 20:45 Island-Luxemburg

Reykjavik

16/10 20:45 Island-Liechtenstein

Reykjavik

16/10 20:45 Luxemburg-Slovakien

Luxembourg City

16/10 20:45 Bosnien-Hercegovina-Portugal

Sarajevo

16/11 20:45 Liechtenstein-Portugal
16/11 20:45 Luxemburg-Bosnien-Hercegovina

Luxembourg City

16/11 20:45 Slovakien-Island
19/11 20:45 Liechtenstein-Luxemburg
19/11 20:45 Bosnien-Hercegovina-Slovakien

Sarajevo

19/11 20:45 Portugal-Island
Feedback