Annons

Spelschema för SHL 2023/2024 - Alla matcher

Uppdaterad
Michael.Pettersson Michael.Pettersson
Med en lång bakgrund i sport- och bettingbranchen har jag med glädje hamnat hos Betting.se för att fortsätta leverera vinnande speltips och andra intressanta texter för odds och spel. Fotboll är den sport som ligger hjärtat närmast men jag har även en framgångsrik period som oddssättare på svensk hockey, hos ett av Sveriges största spelbolag.
Visa mer
Show less

Det spelas många SHL-matcher varje vecka. Här hittar du spelschemat för SHL-säsongen 2023/2024!. Missa inte en enda match! När spelar ditt favoritlag?

SHL Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
14/09 19:00 Leksands

3-5

Örebro HK
14/09 19:00 Skellefteå

1-1

(1-0)

MoDo
14/09 19:00 Oskarshamn

2-2

(1-0)

Luleå
14/09 19:00 Färjestad

4-1

Växjö
14/09 19:00 Timrå

4-2

Frölunda HC
14/09 19:00 HV 71

2-2

(0-1)

Linköping
14/09 19:00 Rögle

3-2

Malmö
16/09 15:15 Linköping

4-1

Oskarshamn
16/09 15:15 Frölunda HC

5-2

Leksands
16/09 18:00 Luleå

4-0

Timrå
16/09 18:00 Örebro HK

1-1

(1-0)

Rögle
16/09 18:00 Färjestad

4-1

Skellefteå
16/09 18:00 Växjö

5-3

Malmö
21/09 19:00 MoDo

7-4

Linköping
21/09 19:00 Malmö

3-2

AET

Frölunda HC
21/09 19:00 HV 71

3-6

Färjestad
21/09 19:00 Skellefteå

4-1

Timrå
21/09 19:00 Luleå

1-2

Örebro HK
21/09 19:00 Oskarshamn

2-5

Växjö
21/09 19:00 Leksands

4-1

Rögle
23/09 15:15 Skellefteå

1-3

Örebro HK
23/09 15:15 HV 71

6-2

Oskarshamn
23/09 15:15 Malmö

3-1

Färjestad
23/09 18:00 Rögle

3-1

Växjö
23/09 18:00 Timrå

4-2

MoDo
23/09 18:00 Frölunda HC

2-1

Luleå
23/09 18:00 Linköping

0-3

Leksands
26/09 19:00 Frölunda HC

2-2

(1-0)

Linköping
26/09 19:00 MoDo

6-1

HV 71
28/09 19:00 Oskarshamn

2-5

Timrå
28/09 19:00 Färjestad

3-1

Linköping
28/09 19:00 MoDo

2-1

Rögle
28/09 19:00 Växjö

4-1

Frölunda HC
28/09 19:00 Örebro HK

2-2

(0-1)

Malmö
28/09 19:00 Leksands

1-2

Skellefteå
28/09 19:00 Luleå

5-2

HV 71
30/09 15:15 Luleå

4-1

Linköping
30/09 15:15 Malmö

3-4

AET

MoDo
30/09 15:15 Frölunda HC

8-2

Rögle
30/09 15:15 Växjö

2-3

AET

Timrå
30/09 18:00 Färjestad

5-0

Leksands
30/09 18:00 Örebro HK

3-2

Oskarshamn
30/09 18:00 Skellefteå

3-1

HV 71
03/10 19:00 MoDo

0-4

Leksands
05/10 19:00 HV 71

4-1

Växjö
05/10 19:00 Oskarshamn

1-2

Skellefteå
05/10 19:00 Linköping

6-3

Malmö
05/10 19:00 Frölunda HC

4-3

AET

Örebro HK
05/10 19:00 Rögle

1-0

Luleå
05/10 19:00 Timrå

2-5

Färjestad
07/10 15:15 Timrå

2-3

AET

Linköping
07/10 15:15 Rögle

5-2

Oskarshamn
07/10 15:15 Leksands

5-2

HV 71
07/10 15:15 Malmö

1-1

(0-1)

Luleå
07/10 18:00 MoDo

4-3

Frölunda HC
07/10 18:00 Växjö

2-0

Skellefteå
07/10 18:00 Örebro HK

1-2

Färjestad
12/10 19:00 Örebro HK

3-2

AET

Timrå
12/10 19:00 Skellefteå

3-0

Frölunda HC
12/10 19:00 Malmö

3-2

Leksands
12/10 19:00 Linköping

3-2

Växjö
12/10 19:00 Färjestad

1-2

Oskarshamn
12/10 19:00 Luleå

3-1

MoDo
12/10 19:00 HV 71

4-0

Rögle
14/10 15:15 MoDo

3-1

Örebro HK
14/10 15:15 Frölunda HC

6-4

HV 71
14/10 15:15 Skellefteå

3-1

Linköping
14/10 15:15 Färjestad

4-2

Rögle
14/10 18:00 Oskarshamn

1-4

Malmö
14/10 18:00 Växjö

2-5

Luleå
14/10 18:00 Timrå

2-1

Leksands
19/10 19:00 Luleå

1-1

(1-0)

Färjestad
19/10 19:00 Malmö

3-4

Timrå
19/10 19:00 Rögle

3-6

Skellefteå
19/10 19:00 Linköping

3-0

Frölunda HC
19/10 19:00 Leksands

1-1

(0-1)

Oskarshamn
19/10 19:00 Växjö

1-0

MoDo
19/10 19:00 Örebro HK

6-2

HV 71
21/10 15:15 Rögle

2-1

Timrå
21/10 15:15 HV 71

0-8

Malmö
21/10 15:15 Örebro HK

5-2

Linköping
21/10 18:00 Leksands

1-2

Växjö
21/10 18:00 Färjestad

1-1

(0-1)

Frölunda HC
21/10 18:00 Skellefteå

0-1

Luleå
21/10 18:00 Oskarshamn

7-2

MoDo
24/10 19:00 Linköping

3-2

Rögle
24/10 19:00 Växjö

3-0

Frölunda HC
24/10 19:00 Malmö

2-0

HV 71
26/10 19:00 MoDo

4-3

AET

Färjestad
26/10 19:00 Skellefteå

2-1

Malmö
26/10 19:00 Luleå

1-4

Leksands
26/10 19:00 Timrå

3-0

HV 71
26/10 19:00 Växjö

4-2

Örebro HK
26/10 19:00 Frölunda HC

2-3

Oskarshamn
28/10 15:15 Linköping

4-3

AET

Timrå
28/10 15:15 Oskarshamn

2-5

HV 71
28/10 15:15 Örebro HK

1-3

Frölunda HC
28/10 18:00 Skellefteå

1-4

Leksands
28/10 18:00 Rögle

1-2

Färjestad
28/10 18:00 MoDo

2-5

Luleå
28/10 18:00 Malmö

2-0

Växjö
31/10 19:00 Leksands

4-1

Timrå
02/11 19:00 Oskarshamn

4-6

Linköping
02/11 19:00 Frölunda HC

3-2

MoDo
02/11 19:00 Leksands

6-2

Malmö
02/11 19:00 Rögle

4-4

(0-1)

Örebro HK
02/11 19:00 HV 71

3-1

Skellefteå
02/11 19:00 Färjestad

7-3

Luleå
02/11 19:00 Timrå

3-2

Växjö
04/11 15:15 Frölunda HC

2-1

AET

Färjestad
04/11 15:15 Malmö

4-2

Örebro HK
04/11 18:00 Luleå

3-5

Rögle
04/11 18:00 Växjö

9-1

Oskarshamn
04/11 18:00 Linköping

3-0

Skellefteå
04/11 18:00 HV 71

1-2

AET

MoDo
16/11 19:00 Rögle

4-4

(1-0)

HV 71
16/11 19:00 Skellefteå

4-4

(0-1)

Växjö
16/11 19:00 Linköping

4-2

Färjestad
16/11 19:00 MoDo

3-0

Oskarshamn
16/11 19:00 Frölunda HC

3-2

Malmö
16/11 19:00 Örebro HK

1-2

Leksands
16/11 19:00 Timrå

2-5

Luleå
18/11 15:15 Oskarshamn

1-4

Rögle
18/11 15:15 Växjö

3-3

(1-0)

Linköping
18/11 15:15 Luleå

4-2

Frölunda HC
18/11 18:00 Malmö

3-4

MoDo
18/11 18:00 Färjestad

3-0

Örebro HK
18/11 18:00 HV 71

5-3

Leksands
18/11 18:00 Timrå

1-1

(0-1)

Skellefteå
23/11 19:00 Örebro HK

3-3

(0-1)

MoDo
23/11 19:00 Leksands

3-0

Luleå
23/11 19:00 Rögle

3-3

(1-0)

Linköping
23/11 19:00 HV 71

4-3

AET

Timrå
23/11 19:00 Frölunda HC

2-3

AET

Växjö
23/11 19:00 Färjestad

4-3

AET

Malmö
23/11 19:00 Skellefteå

7-0

Oskarshamn
25/11 15:15 Frölunda HC

0-2

Timrå
25/11 15:15 Linköping

2-4

Örebro HK
25/11 18:00 Växjö

6-1

HV 71
25/11 18:00 MoDo

1-4

Skellefteå
25/11 18:00 Leksands

2-4

Färjestad
25/11 18:00 Luleå

4-1

Oskarshamn
26/11 15:00 Malmö

0-4

Rögle
28/11 19:00 Oskarshamn

4-8

Leksands
28/11 19:00 MoDo

1-4

Växjö
28/11 19:00 Skellefteå

4-7

Färjestad
28/11 19:00 Linköping

0-2

Frölunda HC
28/11 19:00 Örebro HK

5-2

Luleå
28/11 19:00 Timrå

4-0

Rögle
30/11 19:00 Luleå

2-0

Skellefteå
30/11 19:00 Linköping

4-0

MoDo
30/11 19:00 Växjö

2-2

(0-1)

Leksands
30/11 19:00 Malmö

4-3

AET

Oskarshamn
30/11 19:00 Färjestad

2-4

Timrå
30/11 19:00 HV 71

2-2

(1-0)

Örebro HK
30/11 19:00 Rögle

5-4

AET

Frölunda HC
02/12 15:15 Oskarshamn

0-1

Frölunda HC
02/12 15:15 Rögle

0-2

MoDo
02/12 15:15 Leksands

0-4

Linköping
02/12 18:00 Färjestad

6-3

HV 71
02/12 18:00 Luleå

0-2

Växjö
02/12 18:00 Örebro HK

1-2

AET

Skellefteå
02/12 18:00 Timrå

3-1

Malmö
07/12 19:00 MoDo

4-2

Timrå
07/12 19:00 Skellefteå

4-2

Rögle
07/12 19:00 Leksands

1-2

Frölunda HC
07/12 19:00 Oskarshamn

5-1

Örebro HK
07/12 19:00 Malmö

1-2

Linköping
07/12 19:00 HV 71

3-4

AET

Luleå
07/12 19:00 Växjö

4-2

Färjestad
09/12 15:15 Örebro HK

2-4

Växjö
09/12 15:15 Timrå

4-2

Oskarshamn
09/12 15:15 Skellefteå

5-4

Malmö
09/12 18:00 HV 71

4-3

Frölunda HC
09/12 18:00 Färjestad

5-1

MoDo
09/12 18:00 Rögle

2-5

Leksands
09/12 18:00 Linköping

5-2

Luleå
19/12 19:00 Växjö

3-3

(0-1)

Rögle
19/12 19:00 Oskarshamn

6-1

HV 71
19/12 19:00 Malmö

4-1

Timrå
19/12 19:00 Leksands

5-4

Linköping
19/12 19:00 Frölunda HC

4-3

AET

Skellefteå
19/12 19:00 Färjestad

7-3

MoDo
26/12 15:15 Växjö

2-1

Rögle
26/12 15:15 Timrå

2-4

Örebro HK
26/12 15:15 Linköping

4-1

HV 71
26/12 18:00 Leksands

5-0

MoDo
26/12 18:00 Oskarshamn

4-4

(1-0)

Färjestad
26/12 18:00 Luleå

2-3

Malmö
28/12 19:00 Rögle

1-4

Oskarshamn
28/12 19:00 Malmö

1-4

Leksands
28/12 19:00 MoDo

5-3

HV 71
28/12 19:00 Luleå

2-1

Färjestad
28/12 19:00 Örebro HK

2-3

Linköping
28/12 19:00 Skellefteå

2-5

Timrå
30/12 15:15 Skellefteå

5-2

Luleå
30/12 15:15 Timrå

2-4

Leksands
30/12 15:15 Färjestad

3-1

Oskarshamn
30/12 18:00 HV 71

3-2

Växjö
30/12 18:00 Rögle

3-2

AET

Malmö
30/12 18:00 MoDo

2-2

(0-1)

Örebro HK
02/01 19:00 Malmö

3-0

Skellefteå
04/01 19:00 Växjö

4-2

Malmö
04/01 19:00 Örebro HK

2-6

HV 71
04/01 19:00 Leksands

4-0

Rögle
04/01 19:00 Luleå

3-4

AET

MoDo
04/01 19:00 Oskarshamn

4-5

AET

Skellefteå
04/01 19:00 Färjestad

2-4

Frölunda HC
04/01 19:00 Timrå

2-3

Linköping
06/01 15:15 Malmö

2-2

(0-1)

Frölunda HC
06/01 15:15 Leksands

2-3

AET

Oskarshamn
06/01 15:15 Växjö

1-2

Skellefteå
06/01 15:15 MoDo

1-5

Rögle
06/01 18:00 Örebro HK

3-6

Färjestad
06/01 18:00 HV 71

4-3

AET

Linköping
06/01 18:00 Luleå

0-3

Timrå
08/01 19:00 Timrå

2-3

Rögle
11/01 19:00 Rögle

5-1

Timrå
11/01 19:00 Frölunda HC

5-0

Örebro HK
11/01 19:00 Färjestad

1-5

Växjö
11/01 19:00 Skellefteå

3-1

HV 71
11/01 19:00 Oskarshamn

0-3

Luleå
11/01 19:00 Linköping

3-0

Malmö
11/01 19:00 MoDo

3-4

AET

Leksands
13/01 15:15 Skellefteå

7-1

Linköping
13/01 15:15 Timrå

1-4

Färjestad
13/01 15:15 Frölunda HC

3-0

Rögle
13/01 15:15 Luleå

2-1

HV 71
13/01 18:00 Växjö

8-1

Leksands
13/01 18:00 Örebro HK

3-0

Malmö
13/01 18:00 Oskarshamn

3-4

AET

MoDo
18/01 19:00 Färjestad

0-3

Skellefteå
18/01 19:00 Rögle

1-2

AET

Luleå
18/01 19:00 HV 71

5-3

Malmö
18/01 19:00 Timrå

6-2

Frölunda HC
18/01 19:00 Örebro HK

0-2

Oskarshamn
18/01 19:00 Växjö

4-2

MoDo
18/01 19:00 Linköping

2-5

Leksands
20/01 15:15 Malmö

0-4

Luleå
20/01 15:15 MoDo

0-3

Linköping
20/01 15:15 Färjestad

3-0

Rögle
20/01 15:15 Skellefteå

1-3

Frölunda HC
20/01 18:00 Växjö

4-0

Örebro HK
20/01 18:00 Oskarshamn

2-4

Timrå
20/01 18:00 Leksands

3-2

HV 71
23/01 19:00 Luleå

4-3

Växjö
23/01 19:00 Färjestad

0-3

Timrå
23/01 19:00 Örebro HK

2-1

Frölunda HC
25/01 19:00 Luleå

3-3

(1-0)

Leksands
25/01 19:00 Frölunda HC

5-2

Oskarshamn
25/01 19:00 Malmö

3-3

(1-0)

Färjestad
25/01 19:00 Linköping

2-4

Växjö
25/01 19:00 Skellefteå

2-2

(0-1)

Örebro HK
25/01 19:00 HV 71

2-1

AET

Rögle
25/01 19:00 Timrå

2-1

MoDo
27/01 15:15 Frölunda HC

2-1

HV 71
27/01 15:15 MoDo

2-3

Malmö
27/01 15:15 Rögle

1-4

Skellefteå
27/01 18:00 Luleå

2-4

Linköping
27/01 18:00 Örebro HK

0-2

Timrå
27/01 18:00 Färjestad

0-4

Leksands
27/01 18:00 Oskarshamn

1-5

Växjö
30/01 19:00 Leksands

1-5

Skellefteå
30/01 19:00 Linköping

6-3

Oskarshamn
30/01 19:00 HV 71

0-2

Färjestad
30/01 19:00 MoDo

1-3

Frölunda HC
30/01 19:00 Örebro HK

0-1

Rögle
30/01 19:00 Växjö

0-2

Luleå
01/02 19:00 Rögle

1-2

Växjö
01/02 19:00 Oskarshamn

1-5

Malmö
01/02 19:00 Färjestad

5-2

Linköping
01/02 19:00 Skellefteå

2-2

(0-1)

MoDo
01/02 19:00 Frölunda HC

3-1

Leksands
01/02 19:00 Timrå

4-1

HV 71
01/02 19:00 Luleå

1-2

Örebro HK
03/02 15:15 Frölunda HC

3-2

Luleå
03/02 15:15 Linköping

1-2

Rögle
03/02 15:15 HV 71

10-1

Oskarshamn
03/02 18:00 Leksands

1-2

AET

Örebro HK
03/02 18:00 Växjö

3-1

Timrå
03/02 18:00 MoDo

0-6

Färjestad
04/02 15:00 Malmö

3-4

AET

Skellefteå
13/02 19:00 Frölunda HC

2-2

(1-0)

Timrå
13/02 19:00 Färjestad

5-2

HV 71
13/02 19:00 Luleå

5-2

Malmö
13/02 19:00 Örebro HK

1-2

MoDo
13/02 19:00 Oskarshamn

3-5

Linköping
13/02 19:00 Skellefteå

2-1

Leksands
15/02 19:00 Linköping

2-3

AET

Skellefteå
15/02 19:00 HV 71

3-2

Luleå
15/02 19:00 MoDo

3-1

Oskarshamn
15/02 19:00 Rögle

2-3

Örebro HK
15/02 19:00 Frölunda HC

5-3

Växjö
15/02 19:00 Leksands

1-4

Färjestad
15/02 19:00 Timrå

2-2

(1-0)

Malmö
17/02 15:15 Malmö

3-3

(1-0)

Örebro HK
17/02 15:15 Linköping

3-1

Luleå
17/02 15:15 HV 71

1-4

Skellefteå
17/02 18:00 MoDo

7-1

Timrå
17/02 18:00 Rögle

1-3

Färjestad
17/02 18:00 Leksands

1-6

Växjö
17/02 18:00 Oskarshamn

1-2

Frölunda HC
22/02 19:00 Växjö

3-3

(0-1)

Färjestad
22/02 19:00 Örebro HK

2-1

AET

Leksands
22/02 19:00 Luleå

4-0

Oskarshamn
22/02 19:00 Rögle

3-4

AET

Frölunda HC
22/02 19:00 HV 71

2-3

Timrå
22/02 19:00 MoDo

3-7

Skellefteå
22/02 19:00 Malmö

1-3

Linköping
24/02 15:15 Timrå

2-1

Växjö
24/02 15:15 Leksands

4-3

Luleå
24/02 15:15 Malmö

2-3

Rögle
24/02 18:00 HV 71

1-1

(1-0)

Frölunda HC
24/02 18:00 Färjestad

4-3

AET

Örebro HK
24/02 18:00 Linköping

2-3

AET

MoDo
24/02 18:00 Skellefteå

5-3

Oskarshamn
27/02 19:00 Frölunda HC

1-4

Malmö
27/02 19:00 Rögle

4-1

HV 71
27/02 19:00 MoDo

3-3

(0-1)

Växjö
27/02 19:00 Luleå

2-0

Skellefteå
27/02 19:00 Oskarshamn

2-3

AET

Leksands
27/02 19:00 Linköping

3-6

Färjestad
27/02 19:00 Timrå

2-2

(0-1)

Örebro HK
29/02 19:00 Malmö

4-1

Oskarshamn
29/02 19:00 HV 71

1-4

MoDo
29/02 19:00 Skellefteå

3-1

Rögle
29/02 19:00 Växjö

5-2

Linköping
29/02 19:00 Örebro HK

2-1

Luleå
29/02 19:00 Leksands

3-0

Frölunda HC
02/03 15:15 Linköping

4-1

HV 71
02/03 15:15 Luleå

1-1

(0-1)

Rögle
02/03 15:15 Frölunda HC

4-1

MoDo
02/03 18:00 Örebro HK

1-2

Växjö
02/03 18:00 Timrå

3-5

Skellefteå
02/03 18:00 Oskarshamn

1-4

Färjestad
02/03 18:00 Leksands

4-1

Malmö
05/03 19:00 Skellefteå

2-3

Färjestad
05/03 19:00 Rögle

1-2

Leksands
05/03 19:00 Frölunda HC

3-2

AET

Linköping
05/03 19:00 Timrå

4-3

AET

Oskarshamn
05/03 19:00 Malmö

3-1

Växjö
05/03 19:00 HV 71

3-2

Örebro HK
05/03 19:00 MoDo

2-3

AET

Luleå
07/03 19:00 Örebro HK

0-6

Skellefteå
07/03 19:00 Oskarshamn

0-3

Rögle
07/03 19:00 Luleå

2-4

Frölunda HC
07/03 19:00 Färjestad

5-4

Malmö
07/03 19:00 Linköping

4-4

(1-0)

Timrå
07/03 19:00 Växjö

4-2

HV 71
07/03 19:00 Leksands

6-3

MoDo
09/03 15:15 Frölunda HC

4-4

(1-0)

Färjestad
09/03 15:15 Skellefteå

4-0

Växjö
09/03 15:15 Rögle

5-2

Linköping
09/03 15:15 Timrå

2-3

Luleå
09/03 18:00 Oskarshamn

3-1

Örebro HK
09/03 18:00 MoDo

6-4

Malmö
09/03 18:00 HV 71

1-2

Leksands
12/03 19:00 Linköping

2-2

(0-1)

Örebro HK
12/03 19:00 Växjö

3-1

Oskarshamn
12/03 19:00 Leksands

2-1

Timrå
12/03 19:00 Malmö

4-3

HV 71
12/03 19:00 Frölunda HC

4-2

Skellefteå
12/03 19:00 Rögle

1-0

AET

MoDo
12/03 19:00 Färjestad

2-3

AET

Luleå

SHL Playoff Spelschema

SHL Relegation Playoff Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
15/03 19:30 HV 71

2-4

Oskarshamn
17/03 18:30 HV 71

4-0

Oskarshamn
20/03 19:30 Oskarshamn

2-3

AET

HV 71
22/03 19:30 Oskarshamn

4-2

HV 71
24/03 18:30 HV 71

2-1

Oskarshamn
26/03 19:30 Oskarshamn

4-2

HV 71
29/03 18:30 HV 71

5-0

Oskarshamn

Missa inte: odds på SHL!

Feedback