Nations League - Spelschema
UEFA Nations League A Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 20:45 |
Tyskland 0-0 Frankrike |
Munich |
09/09 20:45 |
Frankrike 2-1 Nederländerna |
Saint-Denis |
13/10 20:45 |
Nederländerna 3-0 Tyskland |
Amsterdam |
16/10 20:45 |
Frankrike 2-1 Tyskland |
Saint-Denis |
16/11 20:45 |
Nederländerna 2-0 Frankrike |
|
19/11 20:45 |
Tyskland 2-2 Nederländerna |
Gelsenkirchen |
UEFA Nations League A Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
08/09 18:00 |
Schweiz 6-0 Island |
St. Gallen |
11/09 20:45 |
Island 0-3 Belgien |
Reykjavik |
12/10 20:45 |
Belgien 2-1 Schweiz |
Brussels |
15/10 20:45 |
Island 1-2 Schweiz |
Reykjavik |
15/11 20:45 |
Belgien 2-0 Island |
Brussels |
18/11 20:45 |
Schweiz 5-2 Belgien |
Luzern |
UEFA Nations League A Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 20:45 |
Italien 1-1 Polen |
Bologna |
10/09 20:45 |
Portugal 1-0 Italien |
Lisbon |
11/10 20:45 |
Polen 2-3 Portugal |
Chorzow |
14/10 20:45 |
Polen 0-1 Italien |
Chorzow |
17/11 20:45 |
Italien 0-0 Portugal |
Milano |
20/11 20:45 |
Portugal 1-1 Polen |
Guimaraes |
UEFA Nations League A Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
08/09 20:45 |
England 1-2 Spanien |
London |
11/09 20:45 |
Spanien 6-0 Kroatien |
Elche |
12/10 20:45 |
Kroatien 0-0 England |
Rijeka |
15/10 20:45 |
Spanien 2-3 England |
Seville |
15/11 20:45 |
Kroatien 3-2 Spanien |
Zagreb |
18/11 15:00 |
England 2-1 Kroatien |
London |
UEFA Nations League B Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 21:00 |
Tjeckien 1-2 Ukraina |
Uherske Hradiste |
09/09 15:00 |
Ukraina 1-0 Slovakien |
Lviv |
13/10 15:00 |
Slovakien 1-2 Tjeckien |
Trnava |
16/10 20:45 |
Ukraina 1-0 Tjeckien |
Kharkiv |
16/11 20:45 |
Slovakien 4-1 Ukraina |
Trnava |
19/11 20:45 |
Tjeckien 1-0 Slovakien |
Prague |
UEFA Nations League B Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 20:45 |
Turkiet 1-2 Ryssland |
Trabzon |
10/09 20:45 |
Sverige 2-3 Turkiet |
Stockholm |
11/10 21:45 |
Ryssland 0-0 Sverige |
Kaliningrad |
14/10 18:00 |
Ryssland 2-0 Turkiet |
Sochi |
17/11 18:00 |
Turkiet 0-1 Sverige |
Konya |
20/11 20:45 |
Sverige 2-0 Ryssland |
Stockholm |
UEFA Nations League B Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
08/09 15:00 |
Nordirland 1-2 Bosnien-Hercegovina |
Belfast |
11/09 20:45 |
Bosnien-Hercegovina 1-0 Österrike |
Zenica |
12/10 20:45 |
Österrike 1-0 Nordirland |
Vienna |
15/10 20:45 |
Bosnien-Hercegovina 2-0 Nordirland |
Sarajevo |
15/11 20:45 |
Österrike 0-0 Bosnien-Hercegovina |
Vienna |
18/11 18:00 |
Nordirland 1-2 Österrike |
Belfast |
UEFA Nations League B Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 20:45 |
Wales 4-1 Irland |
Cardiff |
09/09 18:00 |
Danmark 2-0 Wales |
Aarhus |
13/10 20:45 |
Irland 0-0 Danmark |
Dublin |
16/10 20:45 |
Irland 0-1 Wales |
Dublin |
16/11 20:45 |
Wales 1-2 Danmark |
Cardiff |
19/11 20:45 |
Danmark 0-0 Irland |
Aarhus |
UEFA Nations League C Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 20:45 |
Albanien 1-0 Israel |
Elbasan |
10/09 20:45 |
Skottland 2-0 Albanien |
Glasgow |
11/10 20:45 |
Israel 2-1 Skottland |
Haifa |
14/10 20:45 |
Israel 2-0 Albanien |
Beer Sheva |
17/11 20:45 |
Albanien 0-4 Skottland |
Shkoder |
20/11 20:45 |
Skottland 3-2 Israel |
Glasgow |
UEFA Nations League C Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
08/09 18:00 |
Finland 1-0 Ungern |
Tampere |
08/09 20:45 |
Estland 0-1 Grekland |
Tallinn |
11/09 20:45 |
Ungern 2-1 Grekland |
Budapest |
11/09 20:45 |
Finland 1-0 Estland |
Turku |
12/10 20:45 |
Estland 0-1 Finland |
Tallinn |
12/10 20:45 |
Grekland 1-0 Ungern |
Athens |
15/10 20:45 |
Finland 2-0 Grekland |
Tampere |
15/10 20:45 |
Estland 3-3 Ungern |
Tallinn |
15/11 20:45 |
Grekland 1-0 Finland |
Athens |
15/11 20:45 |
Ungern 2-0 Estland |
Budapest |
18/11 20:45 |
Grekland 0-1 Estland |
Athens |
18/11 20:45 |
Ungern 2-0 Finland |
Budapest |
UEFA Nations League C Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 20:45 |
Norge 2-0 Cypern |
Oslo |
06/09 20:45 |
Slovenien 1-2 Bulgarien |
Ljubljana |
09/09 18:00 |
Bulgarien 1-0 Norge |
Sofia |
09/09 20:45 |
Cypern 2-1 Slovenien |
Nicosia |
13/10 18:00 |
Norge 1-0 Slovenien |
Oslo |
13/10 20:45 |
Bulgarien 2-1 Cypern |
Sofia |
16/10 20:45 |
Slovenien 1-1 Cypern |
Ljubljana |
16/10 20:45 |
Norge 1-0 Bulgarien |
Oslo |
16/11 20:45 |
Cypern 1-1 Bulgarien |
Nicosia |
16/11 20:45 |
Slovenien 1-1 Norge |
Ljubljana |
19/11 20:45 |
Bulgarien 1-1 Slovenien |
Sofia |
19/11 20:45 |
Cypern 0-2 Norge |
Nicosia |
UEFA Nations League C Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 20:45 |
Litauen 0-1 Serbien |
Vilnius |
07/09 20:45 |
Rumänien 0-0 Montenegro |
Ploiesti |
10/09 20:45 |
Serbien 2-2 Rumänien |
Belgrade |
10/09 20:45 |
Montenegro 2-0 Litauen |
Podgorica |
11/10 20:45 |
Litauen 1-2 Rumänien |
Vilnius |
11/10 20:45 |
Montenegro 0-2 Serbien |
Podgorica |
14/10 15:00 |
Rumänien 0-0 Serbien |
Bucharest |
14/10 20:45 |
Litauen 1-4 Montenegro |
Vilnius |
17/11 15:00 |
Serbien 2-1 Montenegro |
Belgrade |
17/11 20:45 |
Rumänien 3-0 Litauen |
Ploiesti |
20/11 20:45 |
Serbien 4-1 Litauen |
Belgrade |
20/11 20:45 |
Montenegro 0-1 Rumänien |
Podgorica |
UEFA Nations League D Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 16:00 |
Kazakstan 0-2 Georgien |
Astana |
06/09 20:45 |
Lettland 0-0 Andorra |
Riga |
09/09 18:00 |
Georgien 1-0 Lettland |
Tbilisi |
10/09 20:45 |
Andorra 1-1 Kazakstan |
Andora la Vella |
13/10 18:00 |
Georgien 3-0 Andorra |
Tbilisi |
13/10 18:00 |
Lettland 1-1 Kazakstan |
Riga |
16/10 16:00 |
Kazakstan 4-0 Andorra |
Astana |
16/10 20:45 |
Lettland 0-3 Georgien |
Riga |
15/11 16:00 |
Kazakstan 1-1 Lettland |
Astana |
15/11 20:45 |
Andorra 1-1 Georgien |
Andora la Vella |
19/11 18:00 |
Georgien 2-1 Kazakstan |
Tbilisi |
19/11 18:00 |
Andorra 0-0 Lettland |
Andora la Vella |
UEFA Nations League D Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
08/09 18:00 |
Vitryssland 5-0 San Marino |
Minsk |
08/09 20:45 |
Luxemburg 4-0 Moldavien |
Luxembourg City |
11/09 20:45 |
Moldavien 0-0 Vitryssland |
Chisinau |
11/09 20:45 |
San Marino 0-3 Luxemburg |
Serravalle |
12/10 20:45 |
Moldavien 2-0 San Marino |
Chisinau |
12/10 20:45 |
Vitryssland 1-0 Luxemburg |
Minsk |
15/10 20:45 |
Luxemburg 3-0 San Marino |
Luxembourg City |
15/10 20:45 |
Vitryssland 0-0 Moldavien |
Minsk |
15/11 20:45 |
Luxemburg 0-2 Vitryssland |
Luxembourg City |
15/11 20:45 |
San Marino 0-1 Moldavien |
Serravalle |
18/11 18:00 |
San Marino 0-2 Vitryssland |
Serravalle |
18/11 18:00 |
Moldavien 1-1 Luxemburg |
Chisinau |
UEFA Nations League D Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 18:00 |
Azerbajdzjan 0-0 Kosovo |
Baku |
07/09 20:45 |
Färöarna 3-1 Malta |
Torshavn |
10/09 20:45 |
Kosovo 2-0 Färöarna |
Pristina |
10/09 20:45 |
Malta 1-1 Azerbajdzjan |
Attard |
11/10 20:45 |
Färöarna 0-3 Azerbajdzjan |
Torshavn |
11/10 20:45 |
Kosovo 3-1 Malta |
Pristina |
14/10 18:00 |
Azerbajdzjan 1-1 Malta |
Baku |
14/10 18:00 |
Färöarna 1-1 Kosovo |
Torshavn |
17/11 18:00 |
Azerbajdzjan 2-0 Färöarna |
Baku |
17/11 18:00 |
Malta 0-5 Kosovo |
Attard |
20/11 20:45 |
Kosovo 4-0 Azerbajdzjan |
Pristina |
20/11 20:45 |
Malta 1-1 Färöarna |
Attard |
UEFA Nations League D Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 18:00 |
Armenien 2-1 Liechtenstein |
Yerevan |
06/09 20:45 |
Gibraltar 0-2 Nordmakedonien |
Gibraltar |
09/09 18:00 |
Nordmakedonien 2-0 Armenien |
Skopje |
09/09 20:45 |
Liechtenstein 2-0 Gibraltar |
Vaduz |
13/10 18:00 |
Armenien 0-1 Gibraltar |
Yerevan |
13/10 20:45 |
Nordmakedonien 4-1 Liechtenstein |
Skopje |
16/10 18:00 |
Armenien 4-0 Nordmakedonien |
Yerevan |
16/10 20:45 |
Gibraltar 2-1 Liechtenstein |
Gibraltar |
16/11 20:45 |
Liechtenstein 0-2 Nordmakedonien |
Vaduz |
16/11 20:45 |
Gibraltar 2-6 Armenien |
Gibraltar |
19/11 20:45 |
Liechtenstein 2-2 Armenien |
Vaduz |
19/11 20:45 |
Nordmakedonien 4-0 Gibraltar |
Skopje |
UEFA Nations League A Championship Playoff Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/06 20:45 |
Portugal 3-1 Schweiz |
Porto |
06/06 20:45 |
Nederländerna 3-1 AET England |
Guimaraes |
09/06 15:00 |
Schweiz 0-0 (5-6) England |
Guimaraes |
09/06 20:45 |
Portugal 1-0 Nederländerna |
Porto |
UEFA Nations League A Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/09 20:45 |
Italien 1-1 Bosnien-Hercegovina |
Florence |
04/09 20:45 |
Nederländerna 1-0 Polen |
Amsterdam |
07/09 20:45 |
Bosnien-Hercegovina 1-2 Polen |
Zenica |
07/09 20:45 |
Nederländerna 0-1 Italien |
Amsterdam |
11/10 18:00 |
Bosnien-Hercegovina 0-0 Nederländerna |
Zenica |
11/10 20:45 |
Polen 0-0 Italien |
Gdansk |
14/10 20:45 |
Italien 1-1 Nederländerna |
Bergamo |
14/10 20:45 |
Polen 3-0 Bosnien-Hercegovina |
Wroclaw |
15/11 18:00 |
Nederländerna 3-1 Bosnien-Hercegovina |
Amsterdam |
15/11 20:45 |
Italien 2-0 Polen |
Reggio Emilia |
18/11 20:45 |
Polen 1-2 Nederländerna |
Chorzow |
18/11 20:45 |
Bosnien-Hercegovina 0-2 Italien |
Sarajevo |
UEFA Nations League A Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 18:00 |
Island 0-1 England |
Reykjavik |
05/09 20:45 |
Danmark 0-2 Belgien |
Copenhagen |
08/09 20:45 |
Danmark 0-0 England |
Copenhagen |
08/09 20:45 |
Belgien 5-1 Island |
Brussels |
11/10 18:00 |
England 2-1 Belgien |
London |
11/10 20:45 |
Island 0-3 Danmark |
Reykjavik |
14/10 20:45 |
Island 1-2 Belgien |
Reykjavik |
14/10 20:45 |
England 0-1 Danmark |
London |
15/11 20:45 |
Danmark 2-1 Island |
Copenhagen |
15/11 20:45 |
Belgien 2-0 England |
Leuven |
18/11 20:45 |
England 4-0 Island |
London |
18/11 20:45 |
Belgien 4-2 Danmark |
Leuven |
UEFA Nations League A Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/09 20:45 |
Ukraina 2-1 Schweiz |
Lviv |
03/09 20:45 |
Tyskland 1-1 Spanien |
Stuttgart |
06/09 20:45 |
Spanien 4-0 Ukraina |
Madrid |
06/09 20:45 |
Schweiz 1-1 Tyskland |
Basel |
10/10 20:45 |
Spanien 1-0 Schweiz |
Madrid |
10/10 20:45 |
Ukraina 1-2 Tyskland |
Kyiv |
13/10 20:45 |
Tyskland 3-3 Schweiz |
Koln |
13/10 20:45 |
Ukraina 1-0 Spanien |
Kyiv |
14/11 20:45 |
Tyskland 3-1 Ukraina |
Leipzig |
14/11 20:45 |
Schweiz 1-1 Spanien |
Basel |
17/11 20:45 |
Spanien 6-0 Tyskland |
Seville |
17/11 20:45 |
Schweiz 3-0 Ukraina |
Luzern |
UEFA Nations League A Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 20:45 |
Portugal 4-1 Kroatien |
Porto |
05/09 20:45 |
Sverige 0-1 Frankrike |
Stockholm |
08/09 20:45 |
Frankrike 4-2 Kroatien |
Saint-Denis |
08/09 20:45 |
Sverige 0-2 Portugal |
Stockholm |
11/10 18:00 |
Kroatien 2-1 Sverige |
Zagreb |
11/10 20:45 |
Frankrike 0-0 Portugal |
Saint-Denis |
14/10 20:45 |
Portugal 3-0 Sverige |
Lisbon |
14/10 20:45 |
Kroatien 1-2 Frankrike |
Zagreb |
14/11 20:45 |
Sverige 2-1 Kroatien |
Stockholm |
14/11 20:45 |
Portugal 0-1 Frankrike |
Lisbon |
17/11 20:45 |
Frankrike 4-2 Sverige |
Saint-Denis |
17/11 20:45 |
Kroatien 2-3 Portugal |
Split |
UEFA Nations League B Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/09 20:45 |
Rumänien 1-1 Nordirland |
Bucharest |
04/09 20:45 |
Norge 1-2 Österrike |
Oslo |
07/09 20:45 |
Nordirland 1-5 Norge |
Belfast |
07/09 20:45 |
Österrike 2-3 Rumänien |
Klagenfurt |
11/10 18:00 |
Norge 4-0 Rumänien |
Oslo |
11/10 20:45 |
Nordirland 0-1 Österrike |
Belfast |
14/10 20:45 |
Rumänien 0-1 Österrike |
Ploiesti |
14/10 20:45 |
Norge 1-0 Nordirland |
Oslo |
15/11 20:45 |
Österrike 2-1 Nordirland |
Vienna |
15/11 20:45 |
Rumänien 3-0 Norge |
Bucharest |
18/11 20:45 |
Österrike 1-1 Norge |
Vienna |
18/11 20:45 |
Nordirland 1-1 Rumänien |
Belfast |
UEFA Nations League B Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/09 20:45 |
Skottland 1-1 Israel |
Glasgow |
04/09 20:45 |
Slovakien 1-3 Tjeckien |
Bratislava |
07/09 20:45 |
Tjeckien 1-2 Skottland |
Olomouc |
07/09 20:45 |
Israel 1-1 Slovakien |
Netanya |
11/10 20:45 |
Israel 1-2 Tjeckien |
Haifa |
11/10 20:45 |
Skottland 1-0 Slovakien |
Glasgow |
14/10 20:45 |
Skottland 1-0 Tjeckien |
Glasgow |
14/10 20:45 |
Slovakien 2-3 Israel |
Trnava |
15/11 15:00 |
Slovakien 1-0 Skottland |
Trnava |
15/11 20:45 |
Tjeckien 1-0 Israel |
Plzen |
18/11 20:45 |
Tjeckien 2-0 Slovakien |
Plzen |
18/11 20:45 |
Israel 1-0 Skottland |
Netanya |
UEFA Nations League B Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/09 20:45 |
Ryssland 3-1 Serbien |
Moscow |
03/09 20:45 |
Turkiet 0-1 Ungern |
Sivas |
06/09 18:00 |
Ungern 2-3 Ryssland |
Budapest |
06/09 20:45 |
Serbien 0-0 Turkiet |
Belgrade |
11/10 20:45 |
Serbien 0-1 Ungern |
Belgrade |
11/10 20:45 |
Ryssland 1-1 Turkiet |
Moscow |
14/10 20:45 |
Turkiet 2-2 Serbien |
Istanbul |
14/10 20:45 |
Ryssland 0-0 Ungern |
Moscow |
15/11 18:00 |
Turkiet 3-2 Ryssland |
Istanbul |
15/11 20:45 |
Ungern 1-1 Serbien |
Budapest |
18/11 20:45 |
Serbien 5-0 Ryssland |
Belgrade |
18/11 20:45 |
Ungern 2-0 Turkiet |
Budapest |
UEFA Nations League B Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/09 20:45 |
Finland 0-1 Wales |
Helsinki |
03/09 20:45 |
Bulgarien 1-1 Irland |
Sofia |
06/09 15:00 |
Wales 1-0 Bulgarien |
Cardiff |
06/09 18:00 |
Irland 0-1 Finland |
Dublin |
11/10 15:00 |
Irland 0-0 Wales |
Dublin |
11/10 18:00 |
Finland 2-0 Bulgarien |
Helsinki |
14/10 18:00 |
Finland 1-0 Irland |
Helsinki |
14/10 20:45 |
Bulgarien 0-1 Wales |
Sofia |
15/11 18:00 |
Bulgarien 1-2 Finland |
Sofia |
15/11 18:05 |
Wales 1-0 Irland |
Cardiff |
18/11 20:45 |
Irland 0-0 Bulgarien |
Dublin |
18/11 20:45 |
Wales 3-1 Finland |
Cardiff |
UEFA Nations League C Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 18:00 |
Cypern 0-2 Montenegro |
Nicosia |
05/09 18:00 |
Azerbajdzjan 1-2 Luxemburg |
Baku |
08/09 20:45 |
Luxemburg 0-1 Montenegro |
Luxembourg City |
08/09 20:45 |
Cypern 0-1 Azerbajdzjan |
Nicosia |
10/10 15:00 |
Montenegro 2-0 Azerbajdzjan |
Podgorica |
10/10 15:00 |
Luxemburg 2-0 Cypern |
Luxembourg City |
13/10 18:00 |
Azerbajdzjan 0-0 Cypern |
Elbasan |
13/10 20:45 |
Montenegro 1-2 Luxemburg |
Podgorica |
14/11 18:00 |
Cypern 2-1 Luxemburg |
Nicosia |
14/11 18:00 |
Azerbajdzjan 0-0 Montenegro |
Zapresic |
17/11 20:45 |
Montenegro 4-0 Cypern |
Podgorica |
17/11 20:45 |
Luxemburg 0-0 Azerbajdzjan |
Luxembourg City |
UEFA Nations League C Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 15:00 |
Nordmakedonien 2-1 Armenien |
Skopje |
05/09 18:00 |
Estland 0-1 Georgien |
Tallinn |
08/09 18:00 |
Georgien 1-1 Nordmakedonien |
Tbilisi |
08/09 18:00 |
Armenien 2-0 Estland |
Yerevan |
11/10 18:00 |
Armenien 2-2 Georgien |
Tychy |
11/10 18:00 |
Estland 3-3 Nordmakedonien |
Tallinn |
14/10 20:45 |
Estland 1-1 Armenien |
Tallinn |
14/10 20:45 |
Nordmakedonien 1-1 Georgien |
Skopje |
15/11 15:00 |
Nordmakedonien 2-1 Estland |
Skopje |
15/11 18:00 |
Georgien 1-2 Armenien |
Tbilisi |
18/11 18:00 |
Armenien 1-0 Nordmakedonien |
Nicosia |
18/11 18:00 |
Georgien 0-0 Estland |
Tbilisi |
UEFA Nations League C Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/09 18:00 |
Litauen 0-2 Kazakstan |
|
04/09 20:45 |
Vitryssland 0-2 Albanien |
Minsk |
07/09 16:00 |
Kazakstan 1-2 Vitryssland |
Almaty |
07/09 20:45 |
Albanien 0-1 Litauen |
Tirana |
11/10 15:00 |
Kazakstan 0-0 Albanien |
Almaty |
11/10 18:00 |
Litauen 2-2 Vitryssland |
|
14/10 18:00 |
Litauen 0-0 Albanien |
|
14/10 20:45 |
Vitryssland 2-0 Kazakstan |
Minsk |
15/11 18:00 |
Albanien 3-1 Kazakstan |
Tirana |
15/11 18:00 |
Vitryssland 2-0 Litauen |
Minsk |
18/11 16:00 |
Kazakstan 1-2 Litauen |
Almaty |
18/11 16:00 |
Albanien 3-2 Vitryssland |
Tirana |
UEFA Nations League C Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/09 20:45 |
Slovenien 0-0 Grekland |
Ljubljana |
03/09 20:45 |
Moldavien 1-1 Kosovo |
Parma |
06/09 18:00 |
Slovenien 1-0 Moldavien |
Ljubljana |
06/09 20:45 |
Kosovo 1-2 Grekland |
Pristina |
11/10 20:45 |
Kosovo 0-1 Slovenien |
Pristina |
11/10 20:45 |
Grekland 2-0 Moldavien |
Athens |
14/10 20:45 |
Moldavien 0-4 Slovenien |
Chisinau |
14/10 20:45 |
Grekland 0-0 Kosovo |
Athens |
15/11 20:45 |
Slovenien 2-1 Kosovo |
Ljubljana |
15/11 20:45 |
Moldavien 0-2 Grekland |
Chisinau |
18/11 20:45 |
Kosovo 1-0 Moldavien |
Pristina |
18/11 20:45 |
Grekland 0-0 Slovenien |
Athens |
UEFA Nations League D Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/09 18:00 |
Lettland 0-0 Andorra |
Riga |
03/09 20:45 |
Färöarna 3-2 Malta |
Torshavn |
06/09 15:00 |
Andorra 0-1 Färöarna |
Andorra la Vella |
06/09 20:45 |
Malta 1-1 Lettland |
Attard |
10/10 18:00 |
Färöarna 1-1 Lettland |
Torshavn |
10/10 20:45 |
Andorra 0-0 Malta |
Andorra la Vella |
13/10 18:00 |
Lettland 0-1 Malta |
Riga |
13/10 20:45 |
Färöarna 2-0 Andorra |
Torshavn |
14/11 15:00 |
Malta 3-1 Andorra |
Attard |
14/11 18:00 |
Lettland 1-1 Färöarna |
Riga |
17/11 20:45 |
Andorra 0-5 Lettland |
Andora la Vella |
17/11 20:45 |
Malta 1-1 Färöarna |
Attard |
UEFA Nations League D Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 15:00 |
Gibraltar 1-0 San Marino |
Gibraltar |
08/09 20:45 |
San Marino 0-2 Liechtenstein |
Serravalle |
10/10 18:00 |
Liechtenstein 0-1 Gibraltar |
Vaduz |
13/10 20:45 |
Liechtenstein 0-0 San Marino |
Vaduz |
14/11 15:00 |
San Marino 0-0 Gibraltar |
Serravalle |
17/11 20:45 |
Gibraltar 1-1 Liechtenstein |
Gibraltar |
UEFA Nations League A Championship Playoff Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/10 20:50 |
Italien 1-2 Spanien |
Milano |
07/10 20:45 |
Belgien 2-3 Frankrike |
Turin |
10/10 15:00 |
Italien 2-1 Belgien |
Turin |
10/10 20:45 |
Spanien 1-2 Frankrike |
Milano |
UEFA Nations League C Relegation Playoff Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
24/03 18:00 |
Moldavien 1-2 Kazakstan |
Chisinau |
24/03 18:00 |
Estland 0-0 Cypern |
Tallinn |
29/03 16:00 |
Kazakstan 0-1 (5-4) Moldavien |
Astana |
29/03 18:00 |
Cypern 2-0 Estland |
Larnaca |
UEFA Nations League A Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/06 20:45 |
Frankrike 1-2 Danmark |
Saint-Denis |
03/06 20:45 |
Kroatien 0-3 Österrike |
Osijek |
06/06 20:45 |
Kroatien 1-1 Frankrike |
Split |
06/06 22:15 |
Österrike 1-2 Danmark |
Vienna |
10/06 20:45 |
Danmark 0-1 Kroatien |
Copenhagen |
10/06 20:45 |
Österrike 1-1 Frankrike |
Vienna |
13/06 20:45 |
Danmark 2-0 Österrike |
Copenhagen |
13/06 20:45 |
Frankrike 0-1 Kroatien |
Saint-Denis |
22/09 20:45 |
Kroatien 2-1 Danmark |
Zagreb |
22/09 20:45 |
Frankrike 2-0 Österrike |
Saint-Denis |
25/09 20:45 |
Österrike 1-3 Kroatien |
Vienna |
25/09 20:45 |
Danmark 2-0 Frankrike |
Copenhagen |
UEFA Nations League A Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
02/06 20:45 |
Tjeckien 2-1 Schweiz |
Prague |
02/06 20:45 |
Spanien 1-1 Portugal |
Seville |
05/06 20:45 |
Tjeckien 2-2 Spanien |
Prague |
05/06 20:45 |
Portugal 4-0 Schweiz |
Lisbon |
09/06 20:45 |
Portugal 2-0 Tjeckien |
Lisbon |
09/06 20:45 |
Schweiz 0-1 Spanien |
Geneve |
12/06 20:45 |
Spanien 2-0 Tjeckien |
Malaga |
12/06 20:45 |
Schweiz 1-0 Portugal |
Geneve |
24/09 20:45 |
Tjeckien 0-4 Portugal |
Prague |
24/09 20:45 |
Spanien 1-2 Schweiz |
Zaragoza |
27/09 20:45 |
Schweiz 2-1 Tjeckien |
St. Gallen |
27/09 20:45 |
Portugal 0-1 Spanien |
Braga |
UEFA Nations League A Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/06 18:00 |
Ungern 1-0 England |
Budapest |
04/06 20:45 |
Italien 1-1 Tyskland |
Bologna |
07/06 20:45 |
Italien 2-1 Ungern |
Cesena |
07/06 20:45 |
Tyskland 1-1 England |
Munich |
11/06 20:45 |
Ungern 1-1 Tyskland |
Budapest |
11/06 20:45 |
England 0-0 Italien |
Wolverhampton |
14/06 20:45 |
Tyskland 5-2 Italien |
Monchengladbach |
14/06 20:45 |
England 0-4 Ungern |
Wolverhampton |
23/09 20:45 |
Italien 1-0 England |
Milano |
23/09 20:45 |
Tyskland 0-1 Ungern |
Leipzig |
26/09 20:45 |
Ungern 0-2 Italien |
Budapest |
26/09 20:45 |
England 3-3 Tyskland |
London |
UEFA Nations League A Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
01/06 18:00 |
Polen 2-1 Wales |
Wroclaw |
03/06 20:45 |
Belgien 1-4 Nederländerna |
Brussels |
08/06 20:45 |
Belgien 6-1 Polen |
Brussels |
08/06 20:45 |
Wales 1-2 Nederländerna |
Cardiff |
11/06 20:45 |
Nederländerna 2-2 Polen |
Rotterdam |
11/06 20:45 |
Wales 1-1 Belgien |
Cardiff |
14/06 20:45 |
Nederländerna 3-2 Wales |
Rotterdam |
14/06 20:45 |
Polen 0-1 Belgien |
Warsaw |
22/09 20:45 |
Belgien 2-1 Wales |
Brussels |
22/09 20:45 |
Polen 0-2 Nederländerna |
Warsaw |
25/09 20:45 |
Nederländerna 1-0 Belgien |
Amsterdam |
25/09 20:45 |
Wales 0-1 Polen |
Cardiff |
UEFA Nations League D Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/06 18:00 |
Lettland 3-0 Andorra |
Riga |
03/06 20:45 |
Liechtenstein 0-2 Moldavien |
Vaduz |
06/06 18:00 |
Lettland 1-0 Liechtenstein |
Riga |
06/06 20:45 |
Andorra 0-0 Moldavien |
Andora la Vella |
10/06 18:00 |
Moldavien 2-4 Lettland |
Chisinau |
10/06 20:45 |
Andorra 2-1 Liechtenstein |
Andora la Vella |
14/06 18:00 |
Moldavien 2-1 Andorra |
Chisinau |
14/06 20:45 |
Liechtenstein 0-2 Lettland |
Vaduz |
22/09 18:00 |
Lettland 1-2 Moldavien |
Riga |
22/09 20:45 |
Liechtenstein 0-2 Andorra |
Vaduz |
25/09 15:00 |
Moldavien 2-0 Liechtenstein |
Chisinau |
25/09 15:00 |
Andorra 1-1 Lettland |
Andora la Vella |
UEFA Nations League D Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
02/06 18:00 |
Estland 2-0 San Marino |
Tallinn |
05/06 15:00 |
San Marino 0-2 Malta |
Serravalle |
09/06 20:45 |
Malta 1-2 Estland |
Attard |
12/06 20:45 |
Malta 1-0 San Marino |
Attard |
23/09 18:00 |
Estland 2-1 Malta |
Tallinn |
26/09 20:45 |
San Marino 0-4 Estland |
Serravalle |
UEFA Nations League C Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/06 18:00 |
Litauen 0-2 Luxemburg |
|
04/06 20:45 |
Turkiet 4-0 Färöarna |
Istanbul |
07/06 20:45 |
Färöarna 0-1 Luxemburg |
Torshavn |
07/06 20:45 |
Litauen 0-6 Turkiet |
Vilnius |
11/06 18:00 |
Färöarna 2-1 Litauen |
Torshavn |
11/06 20:45 |
Luxemburg 0-2 Turkiet |
Luxembourg City |
14/06 20:45 |
Luxemburg 2-2 Färöarna |
Luxembourg City |
14/06 20:45 |
Turkiet 2-0 Litauen |
Izmir |
22/09 20:45 |
Litauen 1-1 Färöarna |
Vilnius |
22/09 20:45 |
Turkiet 3-3 Luxemburg |
Istanbul |
25/09 20:45 |
Färöarna 2-1 Turkiet |
Torshavn |
25/09 20:45 |
Luxemburg 1-0 Litauen |
Luxembourg City |
UEFA Nations League C Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
03/06 16:00 |
Kazakstan 2-0 Azerbajdzjan |
Astana |
03/06 20:45 |
Vitryssland 0-1 Slovakien |
Novi Sad |
06/06 20:45 |
Slovakien 0-1 Kazakstan |
Trnava |
06/06 20:45 |
Vitryssland 0-0 Azerbajdzjan |
Novi Sad |
10/06 18:00 |
Azerbajdzjan 0-1 Slovakien |
Baku |
10/06 20:45 |
Vitryssland 1-1 Kazakstan |
Novi Sad |
13/06 16:00 |
Kazakstan 2-1 Slovakien |
Astana |
13/06 18:00 |
Azerbajdzjan 2-0 Vitryssland |
Baku |
22/09 16:00 |
Kazakstan 2-1 Vitryssland |
Astana |
22/09 20:45 |
Slovakien 1-2 Azerbajdzjan |
Trnava |
25/09 18:00 |
Slovakien 1-1 Vitryssland |
Trnava |
25/09 18:00 |
Azerbajdzjan 3-0 Kazakstan |
Baku |
UEFA Nations League C Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
02/06 18:00 |
Cypern 0-2 Kosovo |
Larnaca |
02/06 20:45 |
Nordirland 0-1 Grekland |
Belfast |
05/06 18:00 |
Cypern 0-0 Nordirland |
Larnaca |
05/06 20:45 |
Kosovo 0-1 Grekland |
Pristina |
09/06 20:45 |
Grekland 3-0 Cypern |
Volos |
09/06 20:45 |
Kosovo 3-2 Nordirland |
Pristina |
12/06 15:00 |
Nordirland 2-2 Cypern |
Belfast |
12/06 20:45 |
Grekland 2-0 Kosovo |
Volos |
24/09 18:00 |
Nordirland 2-1 Kosovo |
Belfast |
24/09 20:45 |
Cypern 1-0 Grekland |
Larnaca |
27/09 20:45 |
Grekland 3-1 Nordirland |
|
27/09 20:45 |
Kosovo 5-1 Cypern |
Pristina |
UEFA Nations League B Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
02/06 20:45 |
Serbien 0-1 Norge |
Belgrade |
02/06 20:45 |
Slovenien 0-2 Sverige |
Ljubljana |
05/06 20:45 |
Serbien 4-1 Slovenien |
Belgrade |
05/06 20:45 |
Sverige 1-2 Norge |
Stockholm |
09/06 20:45 |
Norge 0-0 Slovenien |
Oslo |
09/06 20:45 |
Sverige 0-1 Serbien |
Stockholm |
12/06 18:00 |
Norge 3-2 Sverige |
Oslo |
12/06 20:45 |
Slovenien 2-2 Serbien |
Ljubljana |
24/09 18:00 |
Slovenien 2-1 Norge |
Ljubljana |
24/09 20:45 |
Serbien 4-1 Sverige |
Belgrade |
27/09 20:45 |
Sverige 1-1 Slovenien |
Stockholm |
27/09 20:45 |
Norge 0-2 Serbien |
Oslo |
UEFA Nations League B Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/06 15:00 |
Armenien 1-0 Irland |
Yerevan |
08/06 20:45 |
Irland 0-1 Ukraina |
Dublin |
08/06 20:45 |
Skottland 2-0 Armenien |
Glasgow |
11/06 15:00 |
Ukraina 3-0 Armenien |
Lodz |
11/06 18:00 |
Irland 3-0 Skottland |
Dublin |
14/06 18:00 |
Armenien 1-4 Skottland |
Yerevan |
14/06 20:45 |
Ukraina 1-1 Irland |
Lodz |
21/09 20:45 |
Skottland 3-0 Ukraina |
Glasgow |
24/09 15:00 |
Armenien 0-5 Ukraina |
Yerevan |
24/09 20:45 |
Skottland 2-1 Irland |
Glasgow |
27/09 20:45 |
Ukraina 0-0 Skottland |
Krakow |
27/09 20:45 |
Irland 3-2 Armenien |
Dublin |
UEFA Nations League B Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
02/06 20:45 |
Israel 2-2 Island |
Haifa |
02/06 20:45 | Albanien-Ryssland | |
06/06 20:45 |
Island 1-1 Albanien |
Reykjavik |
06/06 20:45 | Israel-Ryssland | |
10/06 20:45 | Ryssland-Island | |
10/06 20:50 |
Albanien 1-2 Israel |
Tirana |
13/06 20:45 |
Island 2-2 Israel |
Reykjavik |
13/06 20:45 | Ryssland-Albanien | |
24/09 15:00 | Island-Ryssland | |
24/09 20:45 |
Israel 2-1 Albanien |
Tel Aviv |
27/09 20:45 |
Albanien 1-1 Island |
Tirana |
27/09 20:45 | Ryssland-Israel |
UEFA Nations League B Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
04/06 18:00 |
Finland 1-1 Bosnien-Hercegovina |
Helsinki |
04/06 20:45 |
Montenegro 2-0 Rumänien |
Podgorica |
07/06 18:00 |
Finland 2-0 Montenegro |
Helsinki |
07/06 21:05 |
Bosnien-Hercegovina 1-0 Rumänien |
Zenica |
11/06 20:45 |
Montenegro 1-1 Bosnien-Hercegovina |
Podgorica |
11/06 20:45 |
Rumänien 1-0 Finland |
Bucharest |
14/06 20:45 |
Rumänien 0-3 Montenegro |
Bucharest |
14/06 20:45 |
Bosnien-Hercegovina 3-2 Finland |
Zenica |
23/09 20:45 |
Finland 1-1 Rumänien |
Helsinki |
23/09 20:45 |
Bosnien-Hercegovina 1-0 Montenegro |
Zenica |
26/09 20:45 |
Rumänien 4-1 Bosnien-Hercegovina |
Bucharest |
26/09 20:45 |
Montenegro 0-2 Finland |
Podgorica |
UEFA Nations League C Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
02/06 18:00 |
Georgien 4-0 Gibraltar |
Tbilisi |
02/06 18:00 |
Bulgarien 1-1 Nordmakedonien |
Razgrad |
05/06 18:00 |
Gibraltar 0-2 Nordmakedonien |
Gibraltar |
05/06 20:45 |
Bulgarien 2-5 Georgien |
Razgrad |
09/06 20:45 |
Gibraltar 1-1 Bulgarien |
Gibraltar |
09/06 20:45 |
Nordmakedonien 0-3 Georgien |
Skopje |
12/06 18:00 |
Georgien 0-0 Bulgarien |
Tbilisi |
12/06 18:00 |
Nordmakedonien 4-0 Gibraltar |
Skopje |
23/09 18:00 |
Georgien 2-0 Nordmakedonien |
Tbilisi |
23/09 20:45 |
Bulgarien 5-1 Gibraltar |
Razgrad |
26/09 20:45 |
Nordmakedonien 0-1 Bulgarien |
Skopje |
26/09 20:45 |
Gibraltar 1-2 Georgien |
Gibraltar |
UEFA Nations League C Relegation Playoff Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/03 20:45 |
Gibraltar 0-1 Litauen |
Faro |
26/03 18:00 |
Litauen 1-0 Gibraltar |
UEFA Nations League A Championship Playoff Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
14/06 20:45 |
Nederländerna 2-4 AET Kroatien |
Rotterdam |
15/06 20:45 |
Spanien 2-1 Italien |
Enschede |
18/06 15:00 |
Nederländerna 2-3 Italien |
Enschede |
18/06 20:45 |
Kroatien 0-0 (4-5) Spanien |
Rotterdam |
UEFA Nations League A Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 20:45 | Portugal-Kroatien | |
05/09 20:45 | Skottland-Polen | |
08/09 20:45 | Portugal-Skottland | |
08/09 20:45 | Kroatien-Polen |
Zagreb |
12/10 18:00 | Kroatien-Skottland |
Zagreb |
12/10 20:45 | Polen-Portugal |
Warsaw |
15/10 20:45 | Skottland-Portugal | |
15/10 20:45 | Polen-Kroatien |
Warsaw |
15/11 20:45 | Skottland-Kroatien | |
15/11 20:45 | Portugal-Polen | |
18/11 20:45 | Polen-Skottland |
Warsaw |
18/11 20:45 | Kroatien-Portugal |
Zagreb |
UEFA Nations League A Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 20:45 | Frankrike-Italien |
Saint-Denis |
06/09 20:45 | Belgien-Israel |
Brussels |
09/09 20:45 | Israel-Italien |
Haifa |
09/09 20:45 | Frankrike-Belgien |
Saint-Denis |
10/10 20:45 | Italien-Belgien | |
10/10 20:45 | Israel-Frankrike |
Haifa |
14/10 20:45 | Belgien-Frankrike |
Brussels |
14/10 20:45 | Italien-Israel | |
14/11 20:45 | Belgien-Italien |
Brussels |
14/11 20:45 | Frankrike-Israel |
Saint-Denis |
17/11 20:45 | Israel-Belgien |
Haifa |
17/11 20:45 | Italien-Frankrike |
UEFA Nations League A Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 20:45 | Tyskland-Ungern | |
07/09 20:45 | Nederländerna-Bosnien-Hercegovina | |
10/09 20:45 | Ungern-Bosnien-Hercegovina |
Budapest |
10/09 20:45 | Nederländerna-Tyskland | |
11/10 20:45 | Bosnien-Hercegovina-Tyskland |
Sarajevo |
11/10 20:45 | Ungern-Nederländerna |
Budapest |
14/10 20:45 | Bosnien-Hercegovina-Ungern |
Sarajevo |
14/10 20:45 | Tyskland-Nederländerna | |
16/11 20:45 | Tyskland-Bosnien-Hercegovina | |
16/11 20:45 | Nederländerna-Ungern | |
19/11 20:45 | Ungern-Tyskland |
Budapest |
19/11 20:45 | Bosnien-Hercegovina-Nederländerna |
Sarajevo |
UEFA Nations League A Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 20:45 | Serbien-Spanien |
Belgrade |
05/09 20:45 | Danmark-Schweiz |
Copenhagen |
08/09 18:00 | Danmark-Serbien |
Copenhagen |
08/09 20:45 | Schweiz-Spanien | |
12/10 20:45 | Spanien-Danmark | |
12/10 20:45 | Serbien-Schweiz |
Belgrade |
15/10 20:45 | Schweiz-Danmark | |
15/10 20:45 | Spanien-Serbien | |
15/11 20:45 | Schweiz-Serbien | |
15/11 20:45 | Danmark-Spanien |
Copenhagen |
18/11 20:45 | Spanien-Schweiz | |
18/11 20:45 | Serbien-Danmark |
Belgrade |
UEFA Nations League B Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 18:00 | Georgien-Tjeckien |
Tbilisi |
07/09 20:45 | Ukraina-Albanien |
Kyiv |
10/09 20:45 | Tjeckien-Ukraina | |
10/09 20:45 | Albanien-Georgien |
Tirana |
11/10 20:45 | Ukraina-Georgien |
Kyiv |
11/10 20:45 | Tjeckien-Albanien | |
14/10 18:00 | Georgien-Albanien |
Tbilisi |
14/10 20:45 | Ukraina-Tjeckien |
Kyiv |
16/11 18:00 | Georgien-Ukraina |
Tbilisi |
16/11 20:45 | Albanien-Tjeckien |
Tirana |
19/11 20:45 | Albanien-Ukraina |
Tirana |
19/11 20:45 | Tjeckien-Georgien |
UEFA Nations League B Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 18:00 | Irland-England |
Dublin |
07/09 20:45 | Grekland-Finland | |
10/09 20:45 | England-Finland |
London |
10/09 20:45 | Irland-Grekland |
Dublin |
10/10 20:45 | England-Grekland |
London |
10/10 20:45 | Finland-Irland |
Helsinki |
13/10 18:00 | Finland-England |
Helsinki |
13/10 20:45 | Grekland-Irland | |
14/11 20:45 | Grekland-England | |
14/11 20:45 | Irland-Finland |
Dublin |
17/11 18:00 | England-Irland |
London |
17/11 18:00 | Finland-Grekland |
Helsinki |
UEFA Nations League B Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 16:00 | Kazakstan-Norge |
Astana |
06/09 20:45 | Slovenien-Österrike | |
09/09 20:45 | Slovenien-Kazakstan | |
09/09 20:45 | Norge-Österrike | |
10/10 20:45 | Norge-Slovenien | |
10/10 20:45 | Österrike-Kazakstan | |
13/10 15:00 | Kazakstan-Slovenien |
Astana |
13/10 20:45 | Österrike-Norge | |
14/11 16:00 | Kazakstan-Österrike |
Astana |
14/11 20:45 | Slovenien-Norge | |
17/11 18:00 | Norge-Kazakstan | |
17/11 18:00 | Österrike-Slovenien |
UEFA Nations League B Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 20:45 | Wales-Turkiet |
Cardiff |
06/09 20:45 | Island-Montenegro |
Reykjavik |
09/09 20:45 | Turkiet-Island | |
09/09 20:45 | Montenegro-Wales |
Podgorica |
11/10 20:45 | Turkiet-Montenegro | |
11/10 20:45 | Island-Wales |
Reykjavik |
14/10 20:45 | Island-Turkiet |
Reykjavik |
14/10 20:45 | Wales-Montenegro |
Cardiff |
16/11 18:00 | Montenegro-Island |
Podgorica |
16/11 18:00 | Turkiet-Wales | |
19/11 20:45 | Montenegro-Turkiet |
Podgorica |
19/11 20:45 | Wales-Island |
Cardiff |
UEFA Nations League C Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 18:00 | Azerbajdzjan-Sverige | |
05/09 20:45 | Estland-Slovakien |
Tallinn |
08/09 18:00 | Slovakien-Azerbajdzjan | |
08/09 20:45 | Sverige-Estland |
Stockholm |
11/10 20:45 | Slovakien-Sverige | |
11/10 20:45 | Estland-Azerbajdzjan |
Tallinn |
14/10 18:00 | Azerbajdzjan-Slovakien | |
14/10 20:45 | Estland-Sverige |
Tallinn |
16/11 15:00 | Azerbajdzjan-Estland | |
16/11 20:45 | Sverige-Slovakien |
Stockholm |
19/11 20:45 | Slovakien-Estland | |
19/11 20:45 | Sverige-Azerbajdzjan |
Stockholm |
UEFA Nations League C Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
06/09 20:45 | Kosovo-Rumänien | |
06/09 20:45 | Litauen-Cypern | |
09/09 20:45 | Cypern-Kosovo | |
09/09 20:45 | Rumänien-Litauen | |
12/10 15:00 | Litauen-Kosovo | |
12/10 20:45 | Cypern-Rumänien | |
15/10 20:45 | Kosovo-Cypern | |
15/10 20:45 | Litauen-Rumänien | |
15/11 20:45 | Cypern-Litauen | |
15/11 20:45 | Rumänien-Kosovo | |
18/11 20:45 | Kosovo-Litauen | |
18/11 20:45 | Rumänien-Cypern |
UEFA Nations League C Grp. 3 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 20:45 | Vitryssland-Bulgarien | |
05/09 20:45 | Nordirland-Luxemburg |
Belfast |
08/09 15:00 | Luxemburg-Vitryssland |
Luxembourg City |
08/09 18:00 | Bulgarien-Nordirland |
Sofia |
12/10 18:00 | Bulgarien-Luxemburg |
Sofia |
12/10 20:45 | Vitryssland-Nordirland | |
15/10 20:45 | Nordirland-Bulgarien |
Belfast |
15/10 20:45 | Vitryssland-Luxemburg | |
15/11 20:45 | Nordirland-Vitryssland |
Belfast |
15/11 20:45 | Luxemburg-Bulgarien |
Luxembourg City |
18/11 20:45 | Luxemburg-Nordirland |
Luxembourg City |
18/11 20:45 | Bulgarien-Vitryssland |
Sofia |
UEFA Nations League C Grp. 4 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 15:00 | Färöarna-Nordmakedonien |
Torshavn |
07/09 18:00 | Armenien-Lettland | |
10/09 20:45 | Nordmakedonien-Armenien | |
10/09 20:45 | Lettland-Färöarna |
Riga |
10/10 20:45 | Lettland-Nordmakedonien |
Riga |
10/10 20:45 | Färöarna-Armenien |
Torshavn |
13/10 18:00 | Armenien-Nordmakedonien | |
13/10 20:45 | Färöarna-Lettland |
Torshavn |
14/11 18:00 | Armenien-Färöarna | |
14/11 20:45 | Nordmakedonien-Lettland | |
17/11 15:00 | Lettland-Armenien |
Riga |
17/11 15:00 | Nordmakedonien-Färöarna |
UEFA Nations League D Grp. 1 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
05/09 20:45 | San Marino-Liechtenstein |
Serravalle |
08/09 18:00 | Gibraltar-Liechtenstein | |
10/10 20:45 | Gibraltar-San Marino | |
13/10 18:00 | Liechtenstein-Gibraltar | |
15/11 20:45 | San Marino-Gibraltar |
Serravalle |
18/11 20:45 | Liechtenstein-San Marino |
UEFA Nations League D Grp. 2 Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
07/09 18:00 | Moldavien-Malta |
Chisinau |
10/09 20:45 | Andorra-Malta |
Andora la Vella |
10/10 20:45 | Moldavien-Andorra |
Chisinau |
13/10 18:00 | Malta-Moldavien | |
16/11 18:00 | Andorra-Moldavien |
Andora la Vella |
19/11 20:45 | Malta-Andorra |