Reklam

Spelschemat för Wimbledon

För att ha full koll på det kompletta spelschemat för Wimbledon 2022 kan du se alla kommande matcher nedan. Bokmärk den här sidan för att ha tillgång till lättillgänglig  översikt under hela tiden turneringen pågår för att vara säker på att inte missa någon match.

Europa League Kval

Datum / Tid Match TV / Stad
16/07 17:00 Urartu FC

0-5

Cukaricki

Yerevan

16/07 19:00 Klaksvik

0-0

Riteriai
16/07 20:30 OFK Titograd

0-0

PFC CSKA-Sofia

Podgorica

17/07 18:00 Chikhura

2-1

CS Fola Esch

Tbilisi

18/07 14:00 Tobol Kostanay

1-1

AS Jeunesse Esch

Astana

18/07 16:30 Kairat Almaty

2-1

Siroki Brijeg

Almaty

18/07 16:30 Makedonija GjP

0-3

Alashkert FC

Skopje

18/07 17:00 Teuta Durres

1-0

Ventspils

Durres

18/07 17:30 FC Inter Turku

2-0

Bröndby IF

Turku

18/07 18:00 RFS

0-2

Olimpija Ljubljana

Liepaja

18/07 18:00 FCI Levadia

3-2

AET

Stjarnan

Tallinn

18/07 18:00 Universitatea Craiova

3-2

Sabail

Craiova

18/07 18:00 RoPS

1-2

Aberdeen

Rovaniemi

18/07 18:30 Levski

2-0

Ruzomberok

Sofia

18/07 18:30 Dinamo Minsk

1-2

FK Liepaja

Minsk

18/07 19:00 Torpedo Kutaisi

0-2

Ordabasy Shymkent

Tbilisi

18/07 19:00 Zrinjski Mostar

3-0

FC Academy Pandev

Mostar

18/07 19:00 Zalgiris Vilnius

1-1

Budapest Honved

Vilnius

18/07 19:00 FC Vaduz

2-1

Breidablik

Vaduz

18/07 19:00 Apollon Limassol

4-0

FK Kauno Zalgiris

Nicosia

18/07 19:00 FC Milsami Orhei

1-2

FC FCSB

Orhei

18/07 19:00 FK Haugesund

5-1

Cliftonville

Haugesund

18/07 19:00 CS Petrocub

0-1

AEK Larnaca

Chisinau

18/07 19:00 FK Neftchi

6-0

Speranta

Baku

18/07 19:00 Cracovia

2-2

AET

DAC 1904 Dunajska Streda

Krakow

18/07 19:30 UE Engordany

0-1

Dinamo Tbilisi

Andorra la Vella

18/07 19:30 FC Progres Niederkorn

1-2

Cork City

Differdange

18/07 19:30 Hapoel Beer Sheva

1-0

Laci

Beer Sheva

18/07 20:00 Mura

2-3

Maccabi Haifa
18/07 20:00 B36 Torshavn

2-3

Crusaders

Torshavn

18/07 20:00 Kukesi

1-1

Debrecen

Elbasan

18/07 20:00 Hajduk Split

1-3

Gzira United

Split

18/07 20:00 Fehervar FC

0-0

Zeta

Felcsut

18/07 20:00 Hibernians

0-1

Shakhtyor Soligorsk
18/07 20:00 Norrköping

2-1

St. Patrick's Athletic

Norrkoeping

18/07 20:30 Skupi 1927

1-2

Pyunik

Skopje

18/07 20:30 FK Vitebsk

1-1

KuPS

Vitebsk

18/07 20:45 Ballymena United

0-4

Malmö FF

Ballymena

18/07 20:45 Kilmarnock

0-2

Connah's Q.

Kilmarnock

18/07 20:45 Rangers

6-0

St Joseph's

Glasgow

18/07 20:45 Spartak Trnava

2-0

(3-2)

Radnik Bijeljina

Trnava

18/07 20:45 Radnicki Nis

2-2

Flora Tallinn

Nis

18/07 20:45 Domzale

1-0

Balzan FC

Domzale

18/07 20:45 Buducnost Podgorica

4-1

Narva Trans

Podgorica

18/07 21:00 Legia Warszawa

3-0

Europa FC

Warsaw

18/07 21:00 KR Reykjavik

0-0

Molde

Reykjavik

18/07 21:00 Shamrock Rovers

2-1

Brann

Dublin

23/07 17:00 Ararat Armenia

2-0

Lincoln Red Imps FC

Yerevan

23/07 17:45 HB Torshavn

2-2

Linfield

Torshavn

23/07 17:55 KF Shkendija

1-2

F91 Dudelange

Skopje

23/07 20:00 FC Santa Coloma

0-0

FC Astana

Andorra la Vella

23/07 20:30 Tre Penne Galazzano

0-5

Suduva

Serravalle

24/07 18:00 Slovan Bratislava

2-1

Feronikeli

Bratislava

25/07 15:30 Pyunik

2-1

Jablonec

Gyumri

25/07 16:45 Ventspils

4-0

Gzira United
25/07 17:00 FK Qabala

0-2

Dinamo Tbilisi

Gabala

25/07 17:30 Partizani

0-1

FC Sheriff

Tirana

25/07 17:30 AEK Larnaca

3-0

Levski

Larnaca

25/07 17:30 Roma-Debrecen/Kukesi

Rome

25/07 18:30 FC Utrecht

1-1

Zrinjski Mostar

Utrecht

25/07 18:45 Chikhura

1-1

Aberdeen

Tbilisi

25/07 18:55 Budapest Honved

0-0

Universitatea Craiova

Gyor

25/07 19:00 Arsenal Tula

0-1

FK Neftchi

Tula

25/07 19:00 FK Haugesund

2-0

Sturm Graz

Haugesund

25/07 19:00 Lechia Gdansk

2-1

Bröndby IF

Gdansk

25/07 19:00 Yeni Malatyaspor

2-2

Olimpija Ljubljana

Malatya

25/07 19:00 Flora Tallinn

1-2

Eintracht Frankfurt

Tallinn

25/07 19:00 Molde

0-0

Cukaricki

Reknes

25/07 19:00 Mlada Boleslav

1-1

Ordabasy Shymkent

Mlada Boleslav

25/07 19:00 Alashkert FC

0-3

FC FCSB

Yerevan

25/07 19:00 Shakhtyor Soligorsk

2-0

Esbjerg fB

Soligorsk

25/07 19:30 Hapoel Beer Sheva

2-0

Kairat Almaty

Beer Sheva

25/07 19:30 PFC CSKA-Sofia

1-0

Osijek

Sofia

25/07 19:30 Lokomotiv Plovdiv

2-0

Spartak Trnava

Plovdiv

25/07 19:30 Connah's Q.

0-1

Partizan Beograd

Rhyl

25/07 20:00 Piast Gliwice

3-2

Riga FC

Gliwice

25/07 20:00 Norrköping

2-0

FK Liepaja

Norrkoeping

25/07 20:00 Fehervar FC

1-0

FC Vaduz

Felcsut

25/07 20:15 Luzern

1-0

Klaksvik

Luzern

25/07 20:30 DAC 1904 Dunajska Streda

1-2

Atromitos

Dunajska Streda

25/07 20:30 Gent

6-3

FCV Farul Constanta

Ghent

25/07 20:30 AZ Alkmaar

0-0

Häcken

Alkmaar

25/07 20:30 Aris Thessaloniki FC

0-0

AEL Limassol
25/07 20:30 AS Jeunesse Esch

0-1

Vitoria de Guimaraes

Luxembourg City

25/07 20:45 Domzale

2-2

Malmö FF

Domzale

25/07 20:45 Buducnost Podgorica

1-3

Zorya

Podgorica

25/07 20:45 Rangers

2-0

FC Progres Niederkorn

Glasgow

25/07 20:45 Strasbourg

3-1

Maccabi Haifa

Strasbourg

25/07 20:45 Wolverhampton Wanderers

2-0

Crusaders

Wolverhampton

25/07 21:00 Valur

1-1

Ludogorets Razgrad

Reykjavik

25/07 21:00 Espanyol

4-0

Stjarnan

Barcelona

25/07 21:00 Shamrock Rovers

2-1

Apollon Limassol

Dublin

25/07 21:00 Legia Warszawa

1-0

KuPS

Warsaw

25/07 21:00 Torino

3-0

Debrecen

Alessandria

30/07 17:45 Suduva

5-0

Tre Penne Galazzano
30/07 17:45 Lincoln Red Imps FC

1-2

Ararat Armenia

Gibraltar

30/07 17:55 F91 Dudelange

1-1

KF Shkendija

Luxembourg City

30/07 18:00 Feronikeli

0-2

Slovan Bratislava

Pristina

31/07 20:45 Cukaricki

1-3

Molde

Cukarica

01/08 16:00 FC Astana

4-1

FC Santa Coloma

Astana

01/08 16:00 Ordabasy Shymkent

2-3

Mlada Boleslav
01/08 16:30 Kairat Almaty

1-1

Hapoel Beer Sheva

Almaty

01/08 17:00 FCV Farul Constanta

2-1

Gent

Ovidiu

01/08 17:30 Debrecen/Kukesi-Roma
01/08 18:00 Zorya

1-0

Buducnost Podgorica

Zaporozhya

01/08 18:00 KuPS

0-0

Legia Warszawa

Kuopio

01/08 18:15 Universitatea Craiova

0-0

(3-1)

Budapest Honved

Craiova

01/08 18:30 Riga FC

2-1

Piast Gliwice

Riga

01/08 18:30 Levski

0-4

AEK Larnaca

Sofia

01/08 18:30 Häcken

0-3

AZ Alkmaar

Gothenburg

01/08 18:30 Debrecen

1-4

Torino

Debrecen

01/08 19:00 FC Sheriff

1-1

Partizani

Tiraspol

01/08 19:00 FK Liepaja

0-1

Norrköping

Liepaja

01/08 19:00 FK Neftchi

3-0

Arsenal Tula

Baku

01/08 19:00 Atromitos

3-2

DAC 1904 Dunajska Streda

Athens

01/08 19:00 Jablonec

0-0

Pyunik

Jablonec nad Nisou

01/08 19:00 FC Vaduz

2-0

AET

Fehervar FC

Vaduz

01/08 19:00 Dinamo Tbilisi

3-0

FK Qabala

Tbilisi

01/08 19:00 Malmö FF

3-2

Domzale

Malmoe

01/08 19:00 Klaksvik

0-1

Luzern
01/08 19:00 Maccabi Haifa

2-1

Strasbourg

Haifa

01/08 19:00 Apollon Limassol

3-1

AET

Shamrock Rovers

Nicosia

01/08 19:00 AEL Limassol

0-1

Aris Thessaloniki FC

Larnaca

01/08 19:00 Zrinjski Mostar

2-1

AET

FC Utrecht

Mostar

01/08 19:30 Ludogorets Razgrad

4-0

Valur

Razgrad

01/08 19:30 Bröndby IF

4-1

AET

Lechia Gdansk

Broendby

01/08 19:30 FC Progres Niederkorn

0-0

Rangers

Luxembourg City

01/08 19:45 Esbjerg fB

0-0

Shakhtyor Soligorsk

Esbjerg

01/08 20:00 Olimpija Ljubljana

0-1

Yeni Malatyaspor

Ljubljana

01/08 20:00 Gzira United

2-2

Ventspils
01/08 20:30 Sturm Graz

2-1

FK Haugesund

Graz

01/08 20:30 Eintracht Frankfurt

2-1

Flora Tallinn

Frankfurt

01/08 20:30 FC FCSB

2-3

Alashkert FC

Giurgiu

01/08 20:45 Linfield

1-0

HB Torshavn

Belfast

01/08 20:45 Aberdeen

5-0

Chikhura

Aberdeen

01/08 20:45 Osijek

1-0

(3-4)

PFC CSKA-Sofia

Osijek

01/08 20:45 Spartak Trnava

3-1

Lokomotiv Plovdiv

Trnava

01/08 21:00 Crusaders

1-4

Wolverhampton Wanderers

Belfast

01/08 21:00 Vitoria de Guimaraes

4-0

AS Jeunesse Esch

Guimaraes

01/08 21:00 Partizan Beograd

3-0

Connah's Q.

Belgrade

01/08 21:15 Stjarnan

1-3

Espanyol

Gardabaer

06/08 17:00 Ararat Armenia

1-2

Saburtalo

Yerevan

06/08 18:00 Riga FC

1-1

HJK

Liepaja

06/08 20:15 Sutjeska

1-2

Linfield

Podgorica

07/08 20:15 Slovan Bratislava

1-0

Dundalk

Bratislava

08/08 16:00 FC Astana

5-1

Valletta

Astana

08/08 17:30 AEK Larnaca

1-1

Gent

Larnaca

08/08 18:00 Pyunik

0-4

Wolverhampton Wanderers

Yerevan

08/08 18:00 Sparta Prague

2-2

Trabzonspor

Prague

08/08 18:15 Universitatea Craiova

0-2

AEK Athens

Craiova

08/08 18:30 Bröndby IF

2-4

Braga

Broendby

08/08 18:45 Ventspils

0-3

Vitoria de Guimaraes

Liepaja

08/08 19:00 FC Sheriff

1-2

AIK

Tiraspol

08/08 19:00 FK Haugesund

0-1

PSV Eindhoven

Haugesund

08/08 19:00 Mariupol

0-0

AZ Alkmaar

Odessa

08/08 19:00 Molde

3-0

Aris Thessaloniki FC

Reknes

08/08 19:00 Thun

2-3

Spartak Moscow

Thun

08/08 19:00 Malmö FF

3-0

Zrinjski Mostar

Malmoe

08/08 19:00 FK Neftchi

2-2

Bnei Yehuda Tel Aviv

Baku

08/08 19:30 Maccabi Tel Aviv

1-2

Suduva

Netanya

08/08 19:30 Ludogorets Razgrad

5-0

TNS

Razgrad

08/08 19:30 Antwerpen

1-0

Viktoria Plzen

Brussels

08/08 19:30 Lokomotiv Plovdiv

0-1

Strasbourg

Plovdiv

08/08 19:30 PFC CSKA-Sofia

1-1

Zorya

Sofia

08/08 19:30 Feyenoord

4-0

Dinamo Tbilisi

Rotterdam

08/08 19:45 FK Sarajevo

1-2

BATE Borisov

Zenica

08/08 20:00 F91 Dudelange

3-1

Nomme JK Kalju

Luxembourg City

08/08 20:00 Norrköping

1-1

Hapoel Beer Sheva

Norrkoeping

08/08 20:00 FC Midtjylland

2-4

Rangers

Herning

08/08 20:00 Rijeka

2-0

Aberdeen

Rijeka

08/08 20:30 Österrike

1-2

Apollon Limassol

Wien

08/08 20:30 FC Vaduz

0-5

Eintracht Frankfurt

Vaduz

08/08 20:30 FC FCSB

0-0

Mlada Boleslav

Giurgiu

08/08 21:00 Torino

5-0

Shakhtyor Soligorsk

Turin

08/08 21:00 Luzern

0-3

Espanyol

Luzern

08/08 21:00 Legia Warszawa

0-0

Atromitos

Warsaw

08/08 21:00 Partizan Beograd

3-1

Yeni Malatyaspor

Belgrade

13/08 18:00 Nomme JK Kalju

0-1

F91 Dudelange

Tallinn

13/08 20:45 Linfield

3-2

Sutjeska

Belfast

13/08 21:00 Dundalk

1-3

Slovan Bratislava

Dublin

14/08 18:00 Saburtalo

0-2

Ararat Armenia

Tbilisi

14/08 18:00 Vitoria de Guimaraes

6-0

Ventspils

Guimaraes

14/08 18:00 Atromitos

0-2

Legia Warszawa

Athens

15/08 18:00 HJK

2-2

Riga FC

Helsinki

15/08 18:30 Dinamo Tbilisi

1-1

Feyenoord

Tbilisi

15/08 18:45 Spartak Moscow

2-1

Thun

Moscow

15/08 19:00 Suduva

2-1

Maccabi Tel Aviv
15/08 19:00 AIK

1-1

FC Sheriff

Stockholm

15/08 19:00 BATE Borisov

0-0

FK Sarajevo

Borisov

15/08 19:00 Shakhtyor Soligorsk

1-1

Torino

Minsk

15/08 19:00 Apollon Limassol

3-1

Österrike

Nicosia

15/08 19:00 Zrinjski Mostar

1-0

Malmö FF
15/08 19:00 Zorya

1-0

PFC CSKA-Sofia

Zaporozhya

15/08 19:00 Bnei Yehuda Tel Aviv

2-1

FK Neftchi

Petah Tikva

15/08 19:00 Mlada Boleslav

0-1

FC FCSB

Mlada Boleslav

15/08 19:00 Yeni Malatyaspor

1-0

Partizan Beograd

Malatya

15/08 19:30 TNS

0-4

Ludogorets Razgrad

Wrexham

15/08 19:30 Hapoel Beer Sheva

3-1

Norrköping

Beer Sheva

15/08 19:30 Trabzonspor

2-1

Sparta Prague

Trabzon

15/08 20:00 Valletta

0-4

FC Astana

Attard

15/08 20:00 Viktoria Plzen

2-1

AET

Antwerpen

Plzen

15/08 20:00 AEK Athens

1-1

Universitatea Craiova

Athens

15/08 20:30 PSV Eindhoven

0-0

FK Haugesund

Eindhoven

15/08 20:30 Strasbourg

1-0

Lokomotiv Plovdiv

Strasbourg

15/08 20:30 AZ Alkmaar

4-0

Mariupol

The Hague

15/08 20:30 Aris Thessaloniki FC

3-1

AET

Molde
15/08 20:30 Gent

3-0

AEK Larnaca

Ghent

15/08 20:30 Eintracht Frankfurt

1-0

FC Vaduz

Frankfurt

15/08 20:45 Wolverhampton Wanderers

4-0

Pyunik

Wolverhampton

15/08 20:45 Rangers

3-1

FC Midtjylland

Glasgow

15/08 20:45 Aberdeen

0-2

Rijeka

Aberdeen

15/08 20:45 Braga

3-1

Bröndby IF

Braga

15/08 21:05 Espanyol

3-0

Luzern

Barcelona

22/08 16:00 FC Astana

3-0

BATE Borisov

Astana

22/08 17:00 Ararat Armenia

2-1

F91 Dudelange

Yerevan

22/08 19:00 Suduva

0-0

Ferencvaros
22/08 19:00 Malmö FF

3-0

Bnei Yehuda Tel Aviv

Malmoe

22/08 19:30 Ludogorets Razgrad

0-0

Maribor

Razgrad

22/08 19:30 Feyenoord

3-0

Hapoel Beer Sheva

Rotterdam

22/08 19:45 FC Köpenhamn

3-1

Riga FC

Koebenhavn

22/08 20:00 AEK Athens

1-3

Trabzonspor

Athens

22/08 20:00 Legia Warszawa

0-0

Rangers

Warsaw

22/08 20:30 FC FCSB

0-0

Vitoria de Guimaraes

Giurgiu

22/08 20:30 Gent

2-1

Rijeka

Ghent

22/08 20:30 PSV Eindhoven

3-0

Apollon Limassol

Eindhoven

22/08 20:30 Strasbourg

1-0

Eintracht Frankfurt

Strasbourg

22/08 20:30 AZ Alkmaar

1-1

Antwerpen

Enschede

22/08 20:45 Celtic

2-0

AIK

Glasgow

22/08 20:45 Linfield

3-2

Qarabag FK

Belfast

22/08 20:45 Braga

1-0

Spartak Moscow

Braga

22/08 21:00 Slovan Bratislava

1-0

PAOK Thessaloniki FC

Bratislava

22/08 21:00 Espanyol

3-1

Zorya

Barcelona

22/08 21:00 Partizan Beograd

2-1

Molde

Belgrade

22/08 21:05 Torino

2-3

Wolverhampton Wanderers

Turin

29/08 18:00 Qarabag FK

2-1

Linfield

Baku

29/08 18:45 Riga FC

1-0

FC Köpenhamn

Riga

29/08 19:00 AIK

1-4

Celtic

Stockholm

29/08 19:00 PAOK Thessaloniki FC

3-2

Slovan Bratislava

Thessaloniki

29/08 19:00 BATE Borisov

2-0

FC Astana

Borisov

29/08 19:00 Apollon Limassol

0-4

PSV Eindhoven

Nicosia

29/08 19:00 Zorya

2-2

Espanyol

Zaporozhya

29/08 19:00 Molde

1-1

Partizan Beograd

Reknes

29/08 19:00 Bnei Yehuda Tel Aviv

0-1

Malmö FF

Petah Tikva

29/08 19:15 Spartak Moscow

1-2

Braga

Moscow

29/08 19:30 Trabzonspor

0-2

AEK Athens

Trabzon

29/08 19:30 Hapoel Beer Sheva

0-3

Feyenoord

Beer Sheva

29/08 19:30 Antwerpen

1-4

AET

AZ Alkmaar

Brussels

29/08 20:00 Ferencvaros

4-2

Suduva

Budapest

29/08 20:00 F91 Dudelange

2-1

(5-4)

Ararat Armenia

Luxembourg City

29/08 20:00 Rijeka

1-1

Gent

Rijeka

29/08 20:15 Maribor

2-2

Ludogorets Razgrad

Maribor

29/08 20:30 Eintracht Frankfurt

3-0

Strasbourg

Frankfurt

29/08 20:45 Wolverhampton Wanderers

2-1

Torino

Wolverhampton

29/08 20:45 Rangers

1-0

Legia Warszawa

Glasgow

29/08 21:00 Vitoria de Guimaraes

1-0

FC FCSB

Guimaraes

Europa League Grp. A

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 18:55 APOEL Nicosia

3-4

F91 Dudelange

Nicosia

19/09 18:55 Qarabag FK

0-3

Sevilla

Baku

03/10 21:00 F91 Dudelange

1-4

Qarabag FK

Luxembourg City

03/10 21:00 Sevilla

1-0

APOEL Nicosia

Seville

24/10 18:55 Qarabag FK

2-2

APOEL Nicosia

Baku

24/10 21:00 Sevilla

3-0

F91 Dudelange

Seville

07/11 18:55 APOEL Nicosia

2-1

Qarabag FK

Nicosia

07/11 18:55 F91 Dudelange

2-5

Sevilla

Luxembourg City

28/11 21:00 F91 Dudelange

0-2

APOEL Nicosia

Luxembourg City

28/11 21:00 Sevilla

2-0

Qarabag FK

Seville

12/12 18:55 APOEL Nicosia

1-0

Sevilla

Nicosia

12/12 18:55 Qarabag FK

1-1

F91 Dudelange

Baku

Europa League Grp. B

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 18:55 FC Köpenhamn

1-0

Lugano

Koebenhavn

19/09 18:55 Dynamo Kiev

1-0

Malmö FF

Kyiv

03/10 21:00 Lugano

0-0

Dynamo Kiev

St Gallen

03/10 21:00 Malmö FF

1-1

FC Köpenhamn

Malmoe

24/10 21:00 Dynamo Kiev

1-1

FC Köpenhamn

Kyiv

24/10 21:00 Malmö FF

2-1

Lugano

Malmoe

07/11 18:55 FC Köpenhamn

1-1

Dynamo Kiev

Koebenhavn

07/11 18:55 Lugano

0-0

Malmö FF

St Gallen

28/11 21:00 Malmö FF

4-3

Dynamo Kiev

Malmoe

28/11 21:00 Lugano

0-1

FC Köpenhamn

St Gallen

12/12 18:55 FC Köpenhamn

0-1

Malmö FF

Koebenhavn

12/12 18:55 Dynamo Kiev

1-1

Lugano

Kyiv

Europa League Grp. C

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 18:55 Basel

5-0

FC Krasnodar

Basel

19/09 18:55 Getafe

1-0

Trabzonspor

Getafe

03/10 21:00 FC Krasnodar

1-2

Getafe

Krasnodar

03/10 21:00 Trabzonspor

2-2

Basel

Trabzon

24/10 21:00 Getafe

0-1

Basel

Getafe

24/10 21:00 Trabzonspor

0-2

FC Krasnodar

Trabzon

07/11 18:55 FC Krasnodar

3-1

Trabzonspor

Krasnodar

07/11 18:55 Basel

2-1

Getafe

Basel

28/11 16:50 FC Krasnodar

1-0

Basel

Krasnodar

28/11 16:50 Trabzonspor

0-1

Getafe

Trabzon

12/12 18:55 Getafe

3-0

FC Krasnodar

Getafe

12/12 18:55 Basel

2-0

Trabzonspor

Basel

Europa League Grp. D

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 18:55 PSV Eindhoven

3-2

Portugal

Eindhoven

19/09 18:55 LASK

1-0

Rosenborg

Linz

03/10 21:00 Rosenborg

1-4

PSV Eindhoven

Trondheim

03/10 21:00 Portugal

2-1

LASK

Lisbon

24/10 21:00 PSV Eindhoven

0-0

LASK

Eindhoven

24/10 21:00 Portugal

1-0

Rosenborg

Lisbon

07/11 18:55 Rosenborg

0-2

Portugal

Trondheim

07/11 18:55 LASK

4-1

PSV Eindhoven

Linz

28/11 21:00 Portugal

4-0

PSV Eindhoven

Lisbon

28/11 21:00 Rosenborg

1-2

LASK

Trondheim

12/12 18:55 PSV Eindhoven

1-1

Rosenborg

Eindhoven

12/12 18:55 LASK

3-0

Portugal

Linz

Europa League Grp. E

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 18:55 CFR Cluj

2-1

Lazio

Cluj-Napoca

19/09 18:55 Rennes

1-1

Celtic

Rennes

03/10 21:00 Celtic

2-0

CFR Cluj

Glasgow

03/10 21:00 Lazio

2-1

Rennes

Rome

24/10 21:00 Rennes

0-1

CFR Cluj

Rennes

24/10 21:00 Celtic

2-1

Lazio

Glasgow

07/11 18:55 Lazio

1-2

Celtic

Rome

07/11 18:55 CFR Cluj

1-0

Rennes

Cluj-Napoca

28/11 21:00 Celtic

3-1

Rennes

Glasgow

28/11 21:00 Lazio

1-0

CFR Cluj

Rome

12/12 18:55 Rennes

2-0

Lazio

Rennes

12/12 18:55 CFR Cluj

2-0

Celtic

Cluj-Napoca

Europa League Grp. F

Europa League Grp. G

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 21:00 FC Porto

2-1

Young Boys

Porto

19/09 21:00 Rangers

1-0

Feyenoord

Glasgow

03/10 18:55 Feyenoord

2-0

FC Porto

Rotterdam

03/10 18:55 Young Boys

2-1

Rangers

Bern

24/10 18:55 Young Boys

2-0

Feyenoord

Bern

24/10 18:55 FC Porto

1-1

Rangers

Porto

07/11 21:00 Rangers

2-0

FC Porto

Glasgow

07/11 21:00 Feyenoord

1-1

Young Boys

Rotterdam

28/11 18:55 Feyenoord

2-2

Rangers

Rotterdam

28/11 18:55 Young Boys

1-2

FC Porto

Bern

12/12 21:00 Rangers

1-1

Young Boys

Glasgow

12/12 21:05 FC Porto

3-2

Feyenoord

Porto

Europa League Grp. H

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 21:00 Espanyol

1-1

Ferencvaros

Barcelona

19/09 21:00 Ludogorets Razgrad

5-1

CSKA Moskva

Razgrad

03/10 18:55 CSKA Moskva

0-2

Espanyol

Moscow

03/10 18:55 Ferencvaros

0-3

Ludogorets Razgrad

Budapest

24/10 18:55 Ludogorets Razgrad

0-1

Espanyol

Razgrad

24/10 18:55 CSKA Moskva

0-1

Ferencvaros

Moscow

07/11 21:00 Ferencvaros

0-0

CSKA Moskva

Budapest

07/11 21:00 Espanyol

6-0

Ludogorets Razgrad

Barcelona

28/11 18:55 CSKA Moskva

1-1

Ludogorets Razgrad

Moscow

28/11 18:55 Ferencvaros

2-2

Espanyol

Budapest

12/12 21:00 Espanyol

0-1

CSKA Moskva

Barcelona

12/12 21:00 Ludogorets Razgrad

1-1

Ferencvaros

Razgrad

Europa League Grp. I

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 21:00 Gent

3-2

Saint-Etienne

Ghent

19/09 21:00 Wolfsburg

3-1

FC Olexandriya

Wolfsburg

03/10 18:55 Saint-Etienne

1-1

Wolfsburg

Saint-Etienne

03/10 18:55 FC Olexandriya

1-1

Gent

Lviv

24/10 18:55 Saint-Etienne

1-1

FC Olexandriya

Saint-Etienne

24/10 18:55 Gent

2-2

Wolfsburg

Ghent

07/11 21:00 Wolfsburg

1-3

Gent

Wolfsburg

07/11 21:00 FC Olexandriya

2-2

Saint-Etienne

Lviv

28/11 18:55 FC Olexandriya

0-1

Wolfsburg

Lviv

28/11 18:55 Saint-Etienne

0-0

Gent

Saint-Etienne

12/12 21:00 Gent

2-1

FC Olexandriya

Ghent

12/12 21:00 Wolfsburg

1-0

Saint-Etienne

Wolfsburg

Europa League Grp. J

Europa League Grp. K

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 21:00 Slovan Bratislava

4-2

Besiktas

Bratislava

19/09 21:00 Wolverhampton Wanderers

0-1

Braga

Wolverhampton

03/10 18:55 Braga

2-2

Slovan Bratislava

Braga

03/10 18:55 Besiktas

0-1

Wolverhampton Wanderers

Istanbul

24/10 18:55 Besiktas

1-2

Braga

Istanbul

24/10 18:55 Slovan Bratislava

1-2

Wolverhampton Wanderers

Bratislava

07/11 21:00 Wolverhampton Wanderers

1-0

Slovan Bratislava

Wolverhampton

07/11 21:00 Braga

3-1

Besiktas

Braga

28/11 18:55 Braga

3-3

Wolverhampton Wanderers

Braga

28/11 18:55 Besiktas

2-1

Slovan Bratislava

Istanbul

12/12 21:00 Wolverhampton Wanderers

4-0

Besiktas

Wolverhampton

12/12 21:00 Slovan Bratislava

2-4

Braga

Bratislava

Europa League Grp. L

Datum / Tid Match TV / Stad
19/09 21:00 Manchester United

1-0

FC Astana

Manchester

19/09 21:00 Partizan Beograd

2-2

AZ Alkmaar

Belgrade

03/10 16:50 FC Astana

1-2

Partizan Beograd

Astana

03/10 18:55 AZ Alkmaar

0-0

Manchester United

The Hague

24/10 18:55 Partizan Beograd

0-1

Manchester United

Belgrade

24/10 18:55 AZ Alkmaar

6-0

FC Astana

The Hague

07/11 16:50 FC Astana

0-5

AZ Alkmaar

Astana

07/11 21:00 Manchester United

3-0

Partizan Beograd

Manchester

28/11 16:50 FC Astana

2-1

Manchester United

Astana

28/11 18:55 AZ Alkmaar

2-2

Partizan Beograd

The Hague

12/12 21:00 Partizan Beograd

4-1

FC Astana

Belgrade

12/12 21:00 Manchester United

4-0

AZ Alkmaar

Manchester

Europa League Final Stage

Datum / Tid Match TV / Stad
20/02 18:55 Portugal

3-1

Istanbul Basaksehir

Lisbon

20/02 18:55 Getafe

2-0

Ajax

Getafe

20/02 18:55 FC Köpenhamn

1-1

Celtic

Koebenhavn

20/02 18:55 Club Brugge

1-1

Manchester United

Bruges

20/02 18:55 Ludogorets Razgrad

0-2

Inter

Razgrad

20/02 18:55 Eintracht Frankfurt

4-1

Salzburg

Frankfurt

20/02 18:55 Shakhtar Donetsk

2-1

Benfica

Kharkiv

20/02 19:00 CFR Cluj

1-1

Sevilla

Cluj-Napoca

20/02 21:00 Wolverhampton Wanderers

4-0

Espanyol

Wolverhampton

20/02 21:00 Bayer Leverkusen

2-1

FC Porto

Leverkusen

20/02 21:00 APOEL Nicosia

0-3

Basel

Nicosia

20/02 21:00 Olympiacos

0-1

Arsenal

Piraeus

20/02 21:00 AZ Alkmaar

1-1

LASK

Alkmaar

20/02 21:00 Wolfsburg

2-1

Malmö FF

Wolfsburg

20/02 21:00 Roma

1-0

Gent

Rome

20/02 21:00 Rangers

3-2

Braga

Glasgow

26/02 18:00 Braga

0-1

Rangers

Braga

27/02 18:55 Espanyol

3-2

Wolverhampton Wanderers

Barcelona

27/02 18:55 Istanbul Basaksehir

4-1

AET

Portugal

Istanbul

27/02 18:55 FC Porto

1-3

Bayer Leverkusen

Porto

27/02 18:55 Basel

1-0

APOEL Nicosia

Basel

27/02 18:55 LASK

2-0

AZ Alkmaar

Pasching

27/02 18:55 Malmö FF

0-3

Wolfsburg

Malmoe

27/02 18:55 Gent

1-1

Roma

Ghent

27/02 21:00 Ajax

2-1

Getafe

Amsterdam

27/02 21:00 Celtic

1-3

FC Köpenhamn

Glasgow

27/02 21:00 Sevilla

0-0

CFR Cluj

Seville

27/02 21:00 Arsenal

1-2

AET

Olympiacos

London

27/02 21:00 Manchester United

5-0

Club Brugge

Manchester

27/02 21:00 Inter

2-1

Ludogorets Razgrad

Milano

27/02 21:00 Benfica

3-3

Shakhtar Donetsk

Lisbon

28/02 18:00 Salzburg

2-2

Eintracht Frankfurt

Salzburg

12/03 18:55 Istanbul Basaksehir

1-0

FC Köpenhamn

Istanbul

12/03 18:55 Sevilla-Roma

Seville

12/03 18:55 Eintracht Frankfurt

0-3

Basel

Frankfurt

12/03 18:55 LASK

0-5

Manchester United

Pasching

12/03 21:00 Olympiacos

1-1

Wolverhampton Wanderers

Piraeus

12/03 21:00 Rangers

1-3

Bayer Leverkusen

Glasgow

12/03 21:00 Wolfsburg

1-2

Shakhtar Donetsk

Wolfsburg

12/03 21:00 Inter-Getafe

Milano

05/08 18:55 FC Köpenhamn

3-0

Istanbul Basaksehir

Koebenhavn

05/08 18:55 Shakhtar Donetsk

3-0

Wolfsburg

Kyiv

05/08 21:00 Inter

2-0

Getafe

Gelsenkirchen

05/08 21:00 Manchester United

2-1

LASK

Manchester

06/08 18:55 Bayer Leverkusen

1-0

Rangers

Leverkusen

06/08 18:55 Sevilla

2-0

Roma

Duisburg

06/08 21:00 Wolverhampton Wanderers

1-0

Olympiacos

Wolverhampton

06/08 21:00 Basel

1-0

Eintracht Frankfurt

Basel

10/08 21:00 Manchester United

1-0

AET

FC Köpenhamn

Koln

10/08 21:00 Inter

2-1

Bayer Leverkusen

Dusseldorf

11/08 21:00 Shakhtar Donetsk

4-1

Basel

Gelsenkirchen

11/08 21:00 Wolverhampton Wanderers

0-1

Sevilla

Duisburg

16/08 21:00 Sevilla

2-1

Manchester United

Koln

17/08 21:00 Inter

5-0

Shakhtar Donetsk

Dusseldorf

21/08 21:00 Sevilla

3-2

Inter

Koln

Europa League Qualification Preliminary Round

Datum / Tid Match TV / Stad
18/08 20:00 UE Engordany

1-3

Zeta

Andorra la Vella

20/08 17:30 St Joseph's

1-2

B36 Torshavn

Gibraltar

20/08 19:00 NSI Runavik

5-1

Barry Town
20/08 19:30 FC Santa Coloma

0-0

(3-4)

FK Iskra

Andorra la Vella

20/08 20:00 Glentoran

1-0

HB Torshavn

Belfast

20/08 20:30 Coleraine

1-0

La Fiorita Montegiardino

Coleraine

21/08 20:00 Tre Penne Galazzano

1-3

Gjilani

Serravalle

22/08 18:00 Lincoln Red Imps FC

3-0

FC Prishtina

Gibraltar

Europa League Kval

Datum / Tid Match TV / Stad
25/08 18:00 Riteriai

3-2

AET

Derry City

Vilnius

26/08 18:30 FC Progres Niederkorn

3-0

Zeta

Differdange

27/08 16:00 Ventspils

2-1

Dinamo-Auto
27/08 16:00 Ordabasy Shymkent

1-2

Botosani
27/08 16:00 Kairat Almaty

4-1

FC Noah

Almaty

27/08 16:30 Teuta Durres

2-0

Beitar Jerusalem

Durres

27/08 16:30 Borac Banja Luka

1-0

Sutjeska
27/08 17:00 Dinamo Minsk

0-2

Piast Gliwice

Minsk

27/08 17:30 Lincoln Red Imps FC

2-0

Union Titus Petange

Gibraltar

27/08 18:00 Apollon Limassol

5-1

Saburtalo

Nicosia

27/08 18:00 Bodö/Glimt

6-1

FK Kauno Zalgiris

Bodoe

27/08 18:00 Alashkert FC

0-1

Renova

Yerevan

27/08 18:00 Sumqayit

0-2

KF Shkendija

Sumqayit

27/08 18:00 FK Neftchi

2-1

Skupi 1927

Baku

27/08 18:30 Olimpija Ljubljana

2-1

AET

Vikingur Reykjavik

Ljubljana

27/08 18:30 Fehervar FC

1-1

(4-2)

Bohemian FC
27/08 19:00 Rosenborg

4-2

Breidablik

Trondheim

27/08 19:00 Hammarby

3-0

Puskas FC Academy
27/08 19:00 AGF

5-2

Honka

Aarhus

27/08 19:00 Zalgiris Vilnius

2-0

Paide Linnameeskond

Vilnius

27/08 19:00 Malmö FF

2-0

Cracovia

Malmoe

27/08 19:00 FC Vaduz

0-2

Hibernians

Vaduz

27/08 19:00 Shamakhi FK

0-0

(4-5)

Laci

Baku

27/08 19:00 PFC CSKA-Sofia

2-1

Sirens FC

Sofia

27/08 19:00 Lokomotivi Tbilisi

2-1

Universitatea Craiova

Tbilisi

27/08 19:00 Gjilani

0-2

AET

APOEL Nicosia

Pristina

27/08 19:15 FH Hafnarfjordur

0-2

DAC 1904 Dunajska Streda

Hafnarfjordur

27/08 19:30 TNS

3-1

AET

Zilina

Oswestry

27/08 19:30 Shakhtyor Soligorsk

0-0

(1-4)

FC Sfintul Gheorghe

Soligorsk

27/08 19:45 Hapoel Beer Sheva

3-0

Dinamo Batumi

Petah Tikva

27/08 20:00 Zrinjski Mostar

3-0

FC Differdange 03

Mostar

27/08 20:00 Valletta

0-1

Bala Town

Attard

27/08 20:00 B36 Torshavn

4-3

AET

FCI Levadia

Torshavn

27/08 20:00 Kukesi

2-1

Slavia Sofia

Tirana

27/08 20:00 CS Petrocub

0-2

TSC Backa Topola

Chisinau

27/08 20:00 FK Iskra

0-1

Lokomotiv Plovdiv

Podgorica

27/08 20:15 Servette

3-0

Ruzomberok

Geneve

27/08 20:30 FC FCSB

3-0

Shirak

Bucharest

27/08 20:45 Maribor

1-1

(4-5)

Coleraine

Maribor

27/08 20:45 Aberdeen

6-0

NSI Runavik

Aberdeen

27/08 20:45 Motherwell

5-1

Glentoran

Motherwell

27/08 21:00 Partizan Beograd

1-0

RFS

Belgrade

27/08 21:00 Shamrock Rovers

2-2

(12-11)

Ilves

Dublin

27/08 21:00 Budapest Honved

2-1

AET

FC Inter Turku

Budapest

27/08 21:00 Lech Poznan

3-0

Valmiera FC

Poznan

09/09 19:00 Maccabi Haifa

3-1

Zeljeznicar

Haifa

10/09 19:30 Nomme JK Kalju

0-4

Mura

Budapest

16/09 18:30 FC Progres Niederkorn

0-5

Willem

Differdange

16/09 19:00 Hammarby

0-3

Lech Poznan

Stockholm

16/09 20:00 B36 Torshavn

2-2

(5-4)

TNS

Torshavn

17/09 14:00 Kaisar Kyzylorda

1-4

APOEL Nicosia
17/09 14:15 Ventspils

1-5

Rosenborg
17/09 15:30 Renova

0-1

Hajduk Split

Skopje

17/09 16:00 Teuta Durres

0-4

Granada

Durres

17/09 16:00 FC Astana

0-1

Buducnost Podgorica

Almaty

17/09 16:00 Ararat Armenia

4-3

AET

CS Fola Esch

Yerevan

17/09 17:00 Lincoln Red Imps FC

0-5

Rangers

Gibraltar

17/09 17:30 KuPS

1-1

(4-3)

Slovan Bratislava

Kuopio

17/09 17:45 Botosani

0-1

KF Shkendija

Botosani

17/09 18:00 Lokomotiv Plovdiv

1-2

Tottenham Hotspur

Plovdiv

17/09 18:00 FK Neftchi

1-3

Galatasaray

Baku

17/09 18:00 IFK Göteborg

1-2

FC Köpenhamn

Gothenburg

17/09 18:00 Riteriai

1-5

Slovan Liberec

Vilnius

17/09 18:00 Bodö/Glimt

3-1

Zalgiris Vilnius

Bodoe

17/09 18:30 Olimpija Ljubljana

2-3

AET

Zrinjski Mostar

Ljubljana

17/09 18:30 Flora Tallinn

2-1

KR Reykjavik

Tallinn

17/09 19:00 Maccabi Haifa

2-1

Kairat Almaty

Haifa

17/09 19:00 FC Sfintul Gheorghe

0-1

AET

Partizan Beograd

Chisinau

17/09 19:00 Lokomotivi Tbilisi

2-1

Dinamo Moscow

Tbilisi

17/09 19:00 PFC CSKA-Sofia

2-0

BATE Borisov

Sofia

17/09 19:00 Laci

1-2

Hapoel Beer Sheva

Elbasan

17/09 19:00 Hibernians

0-1

Fehervar FC
17/09 19:00 OFI Crete

0-1

Apollon Limassol
17/09 19:00 Djurgården

2-1

Europa FC

Stockholm

17/09 19:00 Connah's Q.

0-1

Dinamo Tbilisi

Wrexham

17/09 19:30 Inter Club d'Escaldes

0-1

Dundalk

Andorra la Vella

17/09 20:00 Shamrock Rovers

0-2

AC Milan

Dublin

17/09 20:00 Piast Gliwice

3-2

Hartberg

Gliwice

17/09 20:00 Standard Liege

2-0

Bala Town

Liege

17/09 20:00 Aris Thessaloniki FC

1-2

FC Kolos Kovalivka
17/09 20:00 Borac Banja Luka

0-2

Rio Ave
17/09 20:00 Kukesi

0-4

Wolfsburg

Tirana

17/09 20:00 FK Sileks

0-2

Drita

Skopje

17/09 20:15 Mura

3-0

AGF
17/09 20:30 Coleraine

2-2

(0-3)

Motherwell

Coleraine

17/09 20:30 Viking

0-2

Aberdeen

Stavanger

17/09 20:45 DAC 1904 Dunajska Streda

5-3

AET

Jablonec

Dunajska Streda

17/09 20:45 Servette

0-1

Reims

Geneve

17/09 20:45 Osijek

1-2

Basel

Osijek

17/09 20:45 Linfield

0-1

Floriana

Belfast

17/09 21:00 TSC Backa Topola

6-6

(4-5)

FC FCSB

Senta

17/09 21:05 Budapest Honved

0-2

Malmö FF

Budapest

18/09 09:00 Riga FC

1-0

Tre Fiori

Riga

23/09 18:00 Apollon Limassol

0-5

Lech Poznan

Nicosia

24/09 16:00 Ararat Armenia

1-0

AET

NK Celje

Yerevan

24/09 17:30 KuPS

2-0

Suduva

Kuopio

24/09 18:00 Fehervar FC

0-0

(4-1)

Reims
24/09 18:00 Viktoria Plzen

3-0

SönderjyskE

Plzen

24/09 18:30 FC Rostov

1-2

Maccabi Haifa

Rostov-on-Don

24/09 19:00 Sporting Charleroi

2-1

AET

Partizan Beograd

Charleroi

24/09 19:00 Malmö FF

5-0

NK Lokomotiva

Malmoe

24/09 19:00 Rosenborg

1-0

Alanyaspor

Trondheim

24/09 19:00 Besiktas

1-1

(2-4)

Rio Ave

Istanbul

24/09 19:00 PFC CSKA-Sofia

3-1

B36 Torshavn

Sofia

24/09 19:00 Riga FC

0-1

Celtic

Riga

24/09 19:00 Djurgården

0-1

CFR Cluj

Stockholm

24/09 19:00 Floriana

0-0

(2-4)

Flora Tallinn

Attard

24/09 19:00 Mura

1-5

PSV Eindhoven
24/09 19:30 FC FCSB

0-2

Slovan Liberec

Giurgiu

24/09 19:30 Hapoel Beer Sheva

3-0

Motherwell

Petah Tikva

24/09 20:00 KF Shkendija

1-3

Tottenham Hotspur

Skopje

24/09 20:00 Granada

2-0

Lokomotivi Tbilisi

Granada

24/09 20:00 Standard Liege

2-1

AET

Vojvodina

Liege

24/09 20:00 Galatasaray

2-0

Hajduk Split

Istanbul

24/09 20:00 FC Köpenhamn

3-0

Piast Gliwice

Koebenhavn

24/09 20:00 APOEL Nicosia

2-2

(4-2)

Zrinjski Mostar

Nicosia

24/09 20:00 FK Sarajevo

2-1

Buducnost Podgorica

Zenica

24/09 20:00 FC Sheriff

1-1

(3-5)

Dundalk

Tiraspol

24/09 20:00 Klaksvik

6-1

Dinamo Tbilisi

Torshavn

24/09 20:15 Wolfsburg

2-0

Desna

Wolfsburg

24/09 20:30 St. Gallen

0-1

AEK Athens

St Gallen

24/09 20:30 LASK

7-0

DAC 1904 Dunajska Streda

Linz

24/09 20:30 AC Milan

3-2

Bodö/Glimt

Milano

24/09 20:30 Basel

3-2

Anorthosis

Basel

24/09 20:30 Legia Warszawa

2-0

Drita

Warsaw

24/09 20:45 Rijeka

2-0

AET

FC Kolos Kovalivka

Rijeka

24/09 21:00 Willem

0-4

Rangers

Tilburg

24/09 21:00 Portugal

1-0

Aberdeen

Lisbon

01/10 17:30 CFR Cluj

3-1

KuPS

Cluj-Napoca

01/10 19:00 Dinamo Zagreb

3-1

Flora Tallinn

Zagreb

01/10 19:00 Ararat Armenia

1-2

FK Crvena Zvezda

Nicosia

01/10 19:00 Rosenborg

0-2

PSV Eindhoven

Trondheim

01/10 19:00 Sporting Charleroi

1-2

Lech Poznan

Charleroi

01/10 19:00 Malmö FF

1-3

Granada

Malmoe

01/10 19:00 Slovan Liberec

1-0

APOEL Nicosia

Liberec

01/10 19:30 Hapoel Beer Sheva

1-0

Viktoria Plzen

Petah Tikva

01/10 20:00 Dynamo Brest

0-2

Ludogorets Razgrad

Minsk

01/10 20:00 FK Sarajevo

0-1

Celtic

Zenica

01/10 20:00 Legia Warszawa

0-3

Qarabag FK

Warsaw

01/10 20:00 FC Köpenhamn

0-1

Rijeka

Koebenhavn

01/10 20:00 Standard Liege

3-1

Fehervar FC

Liege

01/10 20:30 Young Boys

3-0

KF Tirana

Bern

01/10 20:30 Dundalk

3-1

Klaksvik

Dublin

01/10 20:30 Basel

1-3

PFC CSKA-Sofia

Basel

01/10 20:45 AEK Athens

2-1

Wolfsburg

Athens

01/10 20:45 Rangers

2-1

Galatasaray

Glasgow

01/10 21:00 Portugal

1-4

LASK

Lisbon

01/10 21:00 Rio Ave

2-2

(8-9)

AC Milan

Vila do Conde

01/10 21:00 Tottenham Hotspur

7-2

Maccabi Haifa

London

Europa League Grp. A

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 18:55 Young Boys

1-2

Roma

Bern

22/10 18:55 PFC CSKA-Sofia

0-2

CFR Cluj

Sofia

29/10 21:00 Roma

0-0

PFC CSKA-Sofia

Rome

29/10 21:00 CFR Cluj

1-1

Young Boys

Cluj-Napoca

05/11 18:55 Roma

5-0

CFR Cluj

Rome

05/11 21:00 Young Boys

3-0

PFC CSKA-Sofia

Bern

26/11 18:55 PFC CSKA-Sofia

0-1

Young Boys

Sofia

26/11 21:00 CFR Cluj

0-2

Roma

Cluj-Napoca

03/12 21:00 Roma

3-1

Young Boys

Rome

03/12 21:00 CFR Cluj

0-0

PFC CSKA-Sofia

Cluj-Napoca

10/12 18:55 Young Boys

2-1

CFR Cluj

Bern

10/12 18:55 PFC CSKA-Sofia

3-1

Roma

Sofia

Europa League Grp. B

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 18:55 Dundalk

1-2

Molde

Dublin

22/10 18:55 Rapid Wien

1-2

Arsenal

Vienna

29/10 21:00 Arsenal

3-0

Dundalk

London

29/10 21:00 Molde

1-0

Rapid Wien

Reknes

05/11 18:55 Rapid Wien

4-3

Dundalk

Vienna

05/11 21:00 Arsenal

4-1

Molde

London

26/11 18:55 Molde

0-3

Arsenal

Reknes

26/11 21:00 Dundalk

1-3

Rapid Wien

Dublin

03/12 21:00 Arsenal

4-1

Rapid Wien

London

03/12 21:00 Molde

3-1

Dundalk

Reknes

10/12 18:55 Dundalk

2-4

Arsenal

Dublin

10/12 18:55 Rapid Wien

2-2

Molde

Vienna

Europa League Grp. C

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 18:55 Bayer Leverkusen

6-2

Nice

Leverkusen

22/10 18:55 Hapoel Beer Sheva

3-1

Slavia Prague

Petah Tikva

29/10 21:00 Slavia Prague

1-0

Bayer Leverkusen

Prague

29/10 21:00 Nice

1-0

Hapoel Beer Sheva

Nice

05/11 18:55 Slavia Prague

3-2

Nice

Prague

05/11 18:55 Hapoel Beer Sheva

2-4

Bayer Leverkusen

Petah Tikva

26/11 21:00 Bayer Leverkusen

4-1

Hapoel Beer Sheva

Leverkusen

26/11 21:00 Nice

1-3

Slavia Prague

Nice

03/12 21:00 Slavia Prague

3-0

Hapoel Beer Sheva

Prague

03/12 21:00 Nice

2-3

Bayer Leverkusen

Nice

10/12 18:55 Bayer Leverkusen

4-0

Slavia Prague

Leverkusen

10/12 18:55 Hapoel Beer Sheva

1-0

Nice

Petah Tikva

Europa League Grp. D

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 18:55 Standard Liege

0-2

Rangers

Liege

22/10 18:55 Lech Poznan

2-4

Benfica

Poznan

29/10 21:00 Benfica

3-0

Standard Liege

Lisbon

29/10 21:00 Rangers

1-0

Lech Poznan

Glasgow

05/11 18:55 Benfica

3-3

Rangers

Lisbon

05/11 18:55 Lech Poznan

3-1

Standard Liege

Poznan

26/11 21:00 Standard Liege

2-1

Lech Poznan

Liege

26/11 21:00 Rangers

2-2

Benfica

Glasgow

03/12 21:00 Benfica

4-0

Lech Poznan

Lisbon

03/12 21:00 Rangers

3-2

Standard Liege

Glasgow

10/12 18:55 Standard Liege

2-2

Benfica

Liege

10/12 18:55 Lech Poznan

0-2

Rangers

Poznan

Europa League Grp. E

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 18:55 PSV Eindhoven

1-2

Granada

Eindhoven

22/10 18:55 PAOK Thessaloniki FC

1-1

Omonia Nicosia

Thessaloniki

29/10 21:00 Omonia Nicosia

1-2

PSV Eindhoven

Nicosia

29/10 21:00 Granada

0-0

PAOK Thessaloniki FC

Granada

05/11 18:55 PAOK Thessaloniki FC

4-1

PSV Eindhoven

Thessaloniki

05/11 18:55 Omonia Nicosia

0-2

Granada

Nicosia

26/11 21:00 PSV Eindhoven

3-2

PAOK Thessaloniki FC

Eindhoven

26/11 21:00 Granada

2-1

Omonia Nicosia

Granada

03/12 21:00 Granada

0-1

PSV Eindhoven

Granada

03/12 21:00 Omonia Nicosia

2-1

PAOK Thessaloniki FC

Nicosia

10/12 18:55 PSV Eindhoven

4-0

Omonia Nicosia

Eindhoven

10/12 18:55 PAOK Thessaloniki FC

0-0

Granada

Thessaloniki

Europa League Grp. F

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 18:55 SSC Napoli

0-1

AZ Alkmaar

Naples

22/10 18:55 Rijeka

0-1

Real Sociedad

Rijeka

29/10 21:00 Real Sociedad

0-1

SSC Napoli

San Sebastian

29/10 21:00 AZ Alkmaar

4-1

Rijeka

Alkmaar

05/11 18:55 Real Sociedad

1-0

AZ Alkmaar

San Sebastian

05/11 18:55 Rijeka

1-2

SSC Napoli

Rijeka

26/11 21:00 SSC Napoli

2-0

Rijeka

Naples

26/11 21:00 AZ Alkmaar

0-0

Real Sociedad

Alkmaar

03/12 21:00 AZ Alkmaar

1-1

SSC Napoli

Alkmaar

03/12 21:00 Real Sociedad

2-2

Rijeka

San Sebastian

10/12 18:55 SSC Napoli

1-1

Real Sociedad

Naples

10/12 18:55 Rijeka

2-1

AZ Alkmaar

Rijeka

Europa League Grp. G

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 21:00 Braga

3-0

AEK Athens

Braga

22/10 21:00 Leicester City

3-0

Zorya

Leicester

29/10 18:55 AEK Athens

1-2

Leicester City

Athens

29/10 18:55 Zorya

1-2

Braga

Zaporozhya

05/11 21:00 Leicester City

4-0

Braga

Leicester

05/11 21:00 Zorya

1-4

AEK Athens

Zaporozhya

26/11 18:55 Braga

3-3

Leicester City

Braga

26/11 18:55 AEK Athens

0-3

Zorya

Athens

03/12 18:55 AEK Athens

2-4

Braga

Athens

03/12 18:55 Zorya

1-0

Leicester City

Zaporozhya

10/12 21:00 Braga

2-0

Zorya

Braga

10/12 21:00 Leicester City

2-0

AEK Athens

Leicester

Europa League Grp. H

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 21:00 Celtic

1-3

AC Milan

Glasgow

22/10 21:00 Sparta Prague

1-4

Lille

Prague

29/10 18:55 AC Milan

3-0

Sparta Prague

Milano

29/10 18:55 Lille

2-2

Celtic

Villeneuve d'Ascq

05/11 21:00 Celtic

1-4

Sparta Prague

Glasgow

05/11 21:00 AC Milan

0-3

Lille

Milano

26/11 18:55 Sparta Prague

4-1

Celtic

Prague

26/11 18:55 Lille

1-1

AC Milan

Villeneuve d'Ascq

03/12 18:55 AC Milan

4-2

Celtic

Milano

03/12 18:55 Lille

2-1

Sparta Prague

Villeneuve d'Ascq

10/12 21:00 Celtic

3-2

Lille

Glasgow

10/12 21:00 Sparta Prague

0-1

AC Milan

Prague

Europa League Grp. I

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 21:00 Villarreal

5-3

Sivasspor

Villarreal

22/10 21:00 Maccabi Tel Aviv

1-0

Qarabag FK
29/10 18:55 Qarabag FK

1-3

Villarreal

Baku

29/10 18:55 Sivasspor

1-2

Maccabi Tel Aviv

Sivas

05/11 18:55 Sivasspor

2-0

Qarabag FK

Sivas

05/11 22:10 Villarreal

4-0

Maccabi Tel Aviv

Villarreal

26/11 18:55 Maccabi Tel Aviv

1-1

Villarreal
26/11 18:55 Qarabag FK

2-3

Sivasspor

Istanbul

03/12 18:55 Qarabag FK

1-1

Maccabi Tel Aviv

Istanbul

03/12 18:55 Sivasspor

0-1

Villarreal

Sivas

10/12 21:00 Villarreal

3-0

Qarabag FK

Villarreal

10/12 21:00 Maccabi Tel Aviv

1-0

Sivasspor

Europa League Grp. J

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 21:00 Tottenham Hotspur

3-0

LASK

London

22/10 21:00 Ludogorets Razgrad

1-2

Antwerpen

Razgrad

29/10 18:55 LASK

4-3

Ludogorets Razgrad

Linz

29/10 18:55 Antwerpen

1-0

Tottenham Hotspur

Antwerp

05/11 18:55 Ludogorets Razgrad

1-3

Tottenham Hotspur

Razgrad

05/11 21:05 Antwerpen

0-1

LASK

Antwerp

26/11 18:55 LASK

0-2

Antwerpen

Linz

26/11 21:00 Tottenham Hotspur

4-0

Ludogorets Razgrad

London

03/12 18:55 LASK

3-3

Tottenham Hotspur

Linz

03/12 18:55 Antwerpen

3-1

Ludogorets Razgrad

Antwerp

10/12 21:00 Tottenham Hotspur

2-0

Antwerpen

London

10/12 21:00 Ludogorets Razgrad

1-3

LASK

Razgrad

Europa League Grp. K

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 21:00 Dinamo Zagreb

0-0

Feyenoord

Zagreb

22/10 21:00 SK St. Andrä

1-1

CSKA Moskva

Klagenfurt

29/10 18:55 CSKA Moskva

0-0

Dinamo Zagreb

Moscow

29/10 18:55 Feyenoord

1-4

SK St. Andrä

Rotterdam

05/11 21:00 Dinamo Zagreb

1-0

SK St. Andrä

Zagreb

05/11 21:00 Feyenoord

3-1

CSKA Moskva

Rotterdam

26/11 18:55 CSKA Moskva

0-0

Feyenoord

Moscow

26/11 18:55 SK St. Andrä

0-3

Dinamo Zagreb

Klagenfurt

03/12 18:55 CSKA Moskva

0-1

SK St. Andrä

Moscow

03/12 18:55 Feyenoord

0-2

Dinamo Zagreb

Rotterdam

10/12 21:00 Dinamo Zagreb

3-1

CSKA Moskva

Zagreb

10/12 21:00 SK St. Andrä

1-0

Feyenoord

Klagenfurt

Europa League Grp. L

Datum / Tid Match TV / Stad
22/10 21:00 Hoffenheim

2-0

FK Crvena Zvezda

Sinsheim

22/10 21:00 Slovan Liberec

1-0

Gent

Liberec

29/10 18:55 Gent

1-4

Hoffenheim

Ghent

29/10 18:55 FK Crvena Zvezda

5-1

Slovan Liberec

Belgrade

05/11 21:00 FK Crvena Zvezda

2-1

Gent

Belgrade

05/11 21:00 Hoffenheim

5-0

Slovan Liberec

Sinsheim

26/11 18:55 Gent

0-2

FK Crvena Zvezda

Ghent

26/11 18:55 Slovan Liberec

0-2

Hoffenheim

Liberec

03/12 18:55 Gent

1-2

Slovan Liberec

Ghent

03/12 18:55 FK Crvena Zvezda

0-0

Hoffenheim

Belgrade

10/12 21:00 Hoffenheim

4-1

Gent

Sinsheim