Annons

Australian Open Spelchemsema - Alla matcher i 2024

Uppdaterad
Michael.Pettersson Michael.Pettersson
Med en lång bakgrund i sport- och bettingbranchen har jag med glädje hamnat hos Betting.se för att fortsätta leverera vinnande speltips och andra intressanta texter för odds och spel. Fotboll är den sport som ligger hjärtat närmast men jag har även en framgångsrik period som oddssättare på svensk hockey, hos ett av Sveriges största spelbolag.
Visa mer
Show less

Spelschema för alla tennis matcher i Australian Open 2024 kan du se här.

Australian Open ATP Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
14/01 10:55 Francis Tiafoe

3-1

Borna Coric

Melbourne

15/01 01:00 Roberto Carballés-Borna Gojo
15/01 01:05 Sebastian Korda

3-2

Vit Kopriva

Melbourne

15/01 01:10 Patrick Kypson

1-3

Emil Ruusuvuori

Melbourne

15/01 01:10 Lorenzo Musetti

3-1

Benjamin Bonzi

Melbourne

15/01 01:10 Flavio Cobolli

3-2

Nicolás Jarry

Melbourne

15/01 01:10 Roberto Carballés

1-3

Hugo Gaston

Melbourne

15/01 02:10 Terence Atmane

1-2

Daniil Medvedev

Melbourne

15/01 02:30 Roberto Bautista-Agut

0-3

Ben Shelton

Melbourne

15/01 02:40 Constant Lestienne

0-3

Alejandro Davidovich Fokina

Melbourne

15/01 02:55 Alexei Popyrin

3-0

Marc Polmans

Melbourne

15/01 03:00 Adrian Mannarino

3-2

Stan Wawrinka

Melbourne

15/01 03:20 James Duckworth

2-3

Luca Van Assche

Melbourne

15/01 03:30 Matteo Berrettini-Stefanos Tsitsipas
15/01 03:40 Zizou Bergs

1-3

Stefanos Tsitsipas

Melbourne

15/01 04:15 Denis Shapovalov

0-3

Jakub Mensik

Melbourne

15/01 05:35 Daniel Altmaier

1-3

Karen Khachanov

Melbourne

15/01 06:15 Aleksandar Vukic

2-3

Jordan Thompson

Melbourne

15/01 06:30 Alejandro Tabilo

2-3

Aleksandar Kovacevic

Melbourne

15/01 06:50 Zhizhen Zhang

3-0

Federico Coria

Melbourne

15/01 06:55 Christopher Eubanks

3-0

Taro Daniel

Melbourne

15/01 07:00 Andy Murray

0-3

Tomas Etcheverry

Melbourne

15/01 07:10 Yannick Hanfmann

0-3

Gaël Monfils

Melbourne

15/01 07:15 Ugo Humbert

3-1

David Goffin

Melbourne

15/01 07:30 Maximilian Marterer

0-3

Nuno Borges

Melbourne

15/01 08:10 Alexandre Müller

2-3

Hugo Grenier

Melbourne

15/01 09:15 Alex de Minaur

1-1

Milos Raonic

Melbourne

15/01 09:25 Omar Jasika

0-3

Hubert Hurkacz

Melbourne

15/01 09:35 Miomir Kecmanovic

3-1

Yosuke Watanuki

Melbourne

15/01 10:40 Félix Auger-Aliassime

3-2

Dominic Thiem

Melbourne

15/01 10:45 Rinky Hijikata

2-3

Jan-Lennard Struff

Melbourne

16/01 01:10 Laslo Djere

2-3

Arthur Cazaux

Melbourne

16/01 01:10 Quentin Halys

2-1

Julian Cash

Melbourne

16/01 01:10 Cameron Norrie

3-0

Juan Pablo Varillas Patino-Samudio

Melbourne

16/01 01:10 James McCabe

1-3

Alex Michelsen

Melbourne

16/01 01:10 Arthur Fils

3-1

Jiri Vesely

Melbourne

16/01 01:10 Dusan Lajovic

1-3

Giulio Zeppieri

Melbourne

16/01 01:10 Bernabe Zapata Miralles

0-3

Jiri Lehečka

Melbourne

16/01 01:10 Roman Safiullin

2-3

Tallon Griekspoor

Melbourne

16/01 02:10 Albert Ramos

0-3

Casper Ruud

Melbourne

16/01 02:35 Grigor Dimitrov

3-1

Márton Fucsovics

Melbourne

16/01 03:15 Máximo González

2-0

Pedro Cachin

Melbourne

16/01 03:20 Max Purcell

3-1

Máté Valkusz

Melbourne

16/01 03:20 Soon Woo Kwon

1-3

Lukas Klein

Melbourne

16/01 03:20 Petros Tsitsipas

0-2

Daniel Altmaier

Melbourne

16/01 04:15 Francisco Cerundolo

0-2

Nicolas Mahut

Melbourne

16/01 04:25 Marcos Giron

2-3

Jack Draper

Melbourne

16/01 04:30 Holger Rune

3-1

Yoshihito Nishioka

Melbourne

16/01 04:35 Gonzalo Escobar

1-2

Nuno Borges

Melbourne

16/01 05:15 Alexander Bublik

0-3

Sumit Nagal

Melbourne

16/01 05:55 Mackenzie McDonald

2-3

Juncheng Shang

Melbourne

16/01 06:30 Tommy Paul

3-0

Grégoire Barrère

Melbourne

16/01 06:30 Sebastian Ofner

2-3

Thanasi Kokkinakis

Melbourne

16/01 07:00 Nicolas Barrientos

2-1

Yuki Bhambri

Melbourne

16/01 08:20 Sander Gille

0-2

Tomás Machác

Melbourne

16/01 09:00 Romain Arneodo

1-2

Simone Bolelli

Melbourne

16/01 09:10 Daniel Evans

1-3

Lorenzo Sonego

Melbourne

16/01 09:10 Alexander Zverev

3-1

Dominik Köpfer

Melbourne

16/01 11:10 Richard Gasquet

0-3

Carlos Alcaraz

Melbourne

17/01 02:10 Jannik Sinner

3-0

Jesper de Jong

Melbourne

17/01 03:30 Alex de Minaur

3-0

Matteo Arnaldi

Melbourne

17/01 04:15 Daniel Galán

1-3

Sebastián Báez

Melbourne

17/01 04:25 Pavel Kotov

1-3

Flavio Cobolli

Melbourne

17/01 04:25 James McCabe

1-2

Hugo Nys

Melbourne

17/01 04:30 Marcel Granollers Pujol

2-0

Evan King

Melbourne

17/01 04:35 Jiri Lehečka

1-2

Nathaniel Lammons

Melbourne

17/01 05:45 Lorenzo Musetti

2-3

Luca Van Assche

Melbourne

17/01 06:00 Aleksandar Kovacevic

1-3

Karen Khachanov

Melbourne

17/01 06:15 Taylor Harry Fritz

3-0

Hugo Gaston

Melbourne

17/01 06:20 Ivan Dodig

2-1

Miomir Kecmanovic

Melbourne

17/01 06:25 Fabian Marozsán

3-0

Francisco Cerundolo

Melbourne

17/01 06:40 Christopher O'Connell

1-3

Ben Shelton

Melbourne

17/01 06:50 Lloyd Glasspool

2-0

Tallon Griekspoor

Melbourne

17/01 07:00 Adrian Mannarino

3-2

Jaume Antoni Munar

Melbourne

17/01 07:20 Marcos Giron

0-2

Kevin Krawietz

Melbourne

17/01 08:05 Francis Tiafoe

0-3

Tomás Machác

Melbourne

17/01 08:35 Santiago González

2-0

Mackenzie McDonald

Melbourne

17/01 08:55 Gaël Monfils

0-3

Tomas Etcheverry

Melbourne

17/01 09:10 Jordan Thompson

1-3

Stefanos Tsitsipas

Melbourne

17/01 09:20 Sebastian Korda

3-0

Quentin Halys

Melbourne

17/01 09:55 Christopher Eubanks

0-3

Andrey Rublev

Melbourne

17/01 09:55 Marcelo Melo

0-2

Rajeev Ram

Melbourne

17/01 10:45 Novak Djokovic

3-1

Alexei Popyrin

Melbourne

18/01 01:00 Matteo Arnaldi-Alexander Bublik
18/01 01:10 Cameron Norrie

3-2

Giulio Zeppieri

Melbourne

18/01 01:10 Alex Michelsen

3-1

Jiri Lehečka

Melbourne

18/01 01:10 Francisco Cabral

2-1

Tristan Schoolkate

Melbourne

18/01 01:10 Marcus Daniell

1-2

John Millman

Melbourne

18/01 01:15 Wesley Koolhof

2-1

Sadio Doumbia

Melbourne

18/01 01:15 Alexander Zverev

3-2

Lukas Klein

Melbourne

18/01 02:10 Max Purcell

2-3

Casper Ruud

Melbourne

18/01 05:25 Tommy Paul

3-1

Jack Draper

Melbourne

18/01 05:40 Sebastián Báez

0-2

Alexandre Müller

Melbourne

18/01 05:50 Miomir Kecmanovic

3-2

Jan-Lennard Struff

Melbourne

18/01 05:50 Lorenzo Sonego

1-3

Carlos Alcaraz

Melbourne

18/01 06:15 Nuno Borges

3-0

Alejandro Davidovich Fokina

Melbourne

18/01 06:20 James Duckworth

1-2

Rohan Bopanna

Melbourne

18/01 06:20 Anirudh Chandrasekar

0-2

Márton Fucsovics

Melbourne

18/01 06:50 Sumit Nagal

1-3

Juncheng Shang

Melbourne

18/01 06:55 Marcelo Arévalo

2-0

Constantin Frantzen

Melbourne

18/01 07:30 Andre Göransson

2-0

Blake Ellis

Melbourne

18/01 07:35 Arthur Fils

1-3

Tallon Griekspoor

Melbourne

18/01 07:45 Ben McLachlan

1-2

Nikola Cacic

Melbourne

18/01 07:50 Alex Bolt

0-2

Harri Heliövaara

Melbourne

18/01 08:50 Ugo Humbert

3-1

Zhizhen Zhang

Melbourne

18/01 08:50 Grigor Dimitrov

3-1

Thanasi Kokkinakis

Melbourne

18/01 09:10 Holger Rune

1-3

Arthur Cazaux

Melbourne

18/01 09:15 Yannick Hanfmann

2-0

Christopher Eubanks

Melbourne

18/01 10:15 Félix Auger-Aliassime

3-1

Hugo Grenier

Melbourne

18/01 11:20 Jakub Mensik

2-3

Hubert Hurkacz

Melbourne

18/01 13:15 Emil Ruusuvuori

2-3

Daniil Medvedev

Melbourne

19/01 01:10 Laslo Djere

0-2

Rinky Hijikata

Melbourne

19/01 01:10 Alexander Erler

0-2

Max Purcell

Melbourne

19/01 01:10 Tomás Machác

1-3

Karen Khachanov

Melbourne

19/01 01:10 Ariel Behar

2-0

Jamie Murray

Melbourne

19/01 01:10 Matteo Arnaldi

0-2

Srirambalaji Narayanaswamy

Melbourne

19/01 02:10 Jannik Sinner

3-0

Sebastián Báez

Melbourne

19/01 02:25 Máximo González

0-0

Nuno Borges

Melbourne

19/01 02:40 Santiago González

2-0

Francisco Cabral

Melbourne

19/01 03:05 Daniel Altmaier

0-2

Rajeev Ram

Melbourne

19/01 03:15 Taylor Harry Fritz

3-1

Fabian Marozsán

Melbourne

19/01 03:30 Luca Van Assche

0-3

Stefanos Tsitsipas

Melbourne

19/01 04:10 Ivan Dodig

1-2

Nikola Cacic

Melbourne

19/01 06:10 Simone Bolelli

2-1

Nicolas Mahut

Melbourne

19/01 07:00 Andreas Mies

2-1

Thanasi Kokkinakis

Melbourne

19/01 07:40 Wesley Koolhof

2-0

Harri Heliövaara

Melbourne

19/01 08:05 Adrian Mannarino

3-2

Ben Shelton

Melbourne

19/01 09:15 Alex de Minaur

3-0

Flavio Cobolli

Melbourne

19/01 09:15 John Millman

0-2

Rohan Bopanna

Melbourne

19/01 09:15 Novak Djokovic

3-0

Tomas Etcheverry

Melbourne

19/01 11:45 Sebastian Korda

0-3

Andrey Rublev

Melbourne

20/01 01:05 Yannick Hanfmann

2-1

Rinky Hijikata

Melbourne

20/01 01:10 Marcelo Arévalo

2-0

Srirambalaji Narayanaswamy

Melbourne

20/01 01:10 Lloyd Glasspool

2-1

Andre Göransson

Melbourne

20/01 02:10 Tommy Paul

2-3

Miomir Kecmanovic

Melbourne

20/01 02:35 Alexandre Müller

0-2

Kevin Krawietz

Melbourne

20/01 02:45 Tomás Machác

2-0

Márton Fucsovics

Melbourne

20/01 03:35 Max Purcell

1-2

Hugo Nys

Melbourne

20/01 03:40 Ugo Humbert

1-3

Hubert Hurkacz

Melbourne

20/01 04:30 Quentin Halys

0-0

Nathaniel Lammons

Melbourne

20/01 04:45 Nicolas Barrientos

0-2

Ariel Behar

Melbourne

20/01 04:50 Arthur Cazaux

3-0

Tallon Griekspoor

Melbourne

20/01 05:20 Juncheng Shang

0-2

Carlos Alcaraz

Melbourne

20/01 06:15 Marcel Granollers Pujol

2-0

Andreas Mies

Melbourne

20/01 07:10 Cameron Norrie

3-1

Casper Ruud

Melbourne

20/01 08:05 Grigor Dimitrov

1-3

Nuno Borges

Melbourne

20/01 09:10 Félix Auger-Aliassime

0-3

Daniil Medvedev

Melbourne

20/01 12:00 Alexander Zverev

3-0

Alex Michelsen

Melbourne

21/01 01:15 Máximo González

2-1

Nathaniel Lammons

Melbourne

21/01 02:25 Marcelo Arévalo

0-2

Kevin Krawietz

Melbourne

21/01 03:50 Novak Djokovic

3-0

Adrian Mannarino

Melbourne

21/01 04:10 Taylor Harry Fritz

3-1

Stefanos Tsitsipas

Melbourne

21/01 04:25 Nikola Cacic

0-2

Simone Bolelli

Melbourne

21/01 06:15 Jannik Sinner

3-0

Karen Khachanov

Melbourne

21/01 07:05 Tomás Machác

2-1

Rajeev Ram

Melbourne

21/01 09:20 Alex de Minaur

2-3

Andrey Rublev

Melbourne

22/01 01:10 Marcel Granollers Pujol

1-2

Yannick Hanfmann

Melbourne

22/01 03:10 Santiago González

1-2

Ariel Behar

Melbourne

22/01 03:15 Lloyd Glasspool

1-2

Hugo Nys

Melbourne

22/01 04:45 Nuno Borges

1-3

Daniil Medvedev

Melbourne

22/01 05:35 Arthur Cazaux

0-3

Hubert Hurkacz

Melbourne

22/01 06:00 Wesley Koolhof

0-2

Rohan Bopanna

Melbourne

22/01 06:25 Alexander Zverev

3-2

Cameron Norrie

Melbourne

22/01 09:15 Miomir Kecmanovic

0-3

Carlos Alcaraz

Melbourne

23/01 02:10 Ariel Behar

0-2

Tomás Machác

Melbourne

23/01 06:45 Novak Djokovic

3-1

Taylor Harry Fritz

Melbourne

23/01 12:45 Jannik Sinner

3-0

Andrey Rublev

Melbourne

24/01 01:10 Máximo González

0-2

Rohan Bopanna

Melbourne

24/01 03:50 Yannick Hanfmann

2-0

Hugo Nys

Melbourne

24/01 04:00 Hubert Hurkacz

2-3

Daniil Medvedev

Melbourne

24/01 04:30 Simone Bolelli

2-0

Kevin Krawietz

Melbourne

24/01 12:15 Alexander Zverev

3-1

Carlos Alcaraz

Melbourne

25/01 03:15 Tomás Machác

1-2

Rohan Bopanna

Melbourne

25/01 05:45 Simone Bolelli

2-1

Yannick Hanfmann

Melbourne

26/01 04:45 Novak Djokovic

1-3

Jannik Sinner

Melbourne

26/01 09:45 Daniil Medvedev

3-2

Alexander Zverev

Melbourne

27/01 11:50 Simone Bolelli

0-2

Rohan Bopanna

Melbourne

28/01 09:45 Jannik Sinner

3-2

Daniil Medvedev

Melbourne

Australian Open WTA Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
14/01 13:40 Ella Seidel

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

15/01 01:05 Linda Nosková

2-0

Marie Bouzková

Melbourne

15/01 01:10 Yanina Wickmayer

0-2

Varvara Gracheva

Melbourne

15/01 01:10 Kayla Day

0-2

Viktoriya Tomova

Melbourne

15/01 01:10 Storm Sanders

2-0

Sara Errani

Melbourne

15/01 01:10 Elina Svitolina

2-0

Taylah Preston

Melbourne

15/01 01:10 Nadia Podoroska

2-0

Tamara Zidansek

Melbourne

15/01 01:15 Dayana Yastremska

2-0

Markéta Vondrousová

Melbourne

15/01 02:15 Anna-Karolina Schmiedlova

0-2

Coco Gauff

Melbourne

15/01 02:40 Kaja Juvan

2-0

Anastasia Potapova

Melbourne

15/01 03:00 Ekaterina Alexandrova

1-2

Laura Siegemund

Melbourne

15/01 04:15 Tatjana Malek

2-1

Camila Osorio

Melbourne

15/01 04:25 Fiona Ferro

1-2

McCartney Kessler

Melbourne

15/01 04:30 Rebeka Masárová

2-0

Aliaksandra Sasnovich

Melbourne

15/01 05:05 Marta Kostyuk

2-1

Claire Liu

Melbourne

15/01 05:25 Anastasia Pavlyuchenkova

2-0

Donna Vekic

Melbourne

15/01 05:30 Diana Shnaider

0-2

Jasmine Paolini

Melbourne

15/01 05:45 Mayar Sherif

0-1

Elise Mertens

Melbourne

15/01 05:45 Magdalena Frech

2-1

Daria Gavrilova

Melbourne

15/01 06:20 Jaqueline Cristian

0-2

Katerina Siniaková

Melbourne

15/01 07:25 Yulia Putintseva

1-2

Anastasia Zakharova

Melbourne

15/01 08:55 Viktorija Golubic

2-1

Veronika Kudermetova

Melbourne

15/01 09:10 Ons Jabeur

2-0

Yulia Starodubtseva

Melbourne

15/01 09:45 Taylor Townsend

0-2

Paula Badosa

Melbourne

15/01 09:45 Linda Fruhvirtová

1-2

Beatriz Haddad Maia

Melbourne

15/01 10:00 Anhelina Kalinina

0-2

Arantxa Rus

Melbourne

15/01 10:05 Mirra Andreeva

2-0

Bernarda Pera

Melbourne

15/01 10:10 Anna Kalinskaya

2-1

Katie Volynets

Melbourne

15/01 11:50 Caroline Garcia

2-0

Naomi Osaka

Melbourne

16/01 01:10 Elisabetta Cocciaretto

2-0

Lulu Sun

Melbourne

16/01 01:10 Peyton Stearns

1-2

Darya Kasatkina

Melbourne

16/01 01:10 Renata Zarazua

1-2

Martina Trevisan

Melbourne

16/01 01:10 Sloane Stephens

2-0

Olivia Gadecki

Melbourne

16/01 02:15 Iga Swiatek

2-0

Sofia Kenin

Melbourne

16/01 03:45 Danielle Rose Collins

2-1

Angelique Kerber

Melbourne

16/01 04:00 Ana Bogdan

2-0

Ulrikke Eikeri

Melbourne

16/01 04:25 Emma Navarro

2-1

Xiyu Wang

Melbourne

16/01 04:45 Camila Giorgi

1-2

Victoria Azarenka

Melbourne

16/01 04:55 Greet Minnen

0-2

Clara Tauson

Melbourne

16/01 05:20 Lin Zhu

0-2

Océane Dodin

Melbourne

16/01 05:45 Aleksandra Krunic

0-2

Clara Burel

Melbourne

16/01 05:45 Katarzyna Kawa

2-0

Tatjana Malek

Melbourne

16/01 06:45 Yafan Wang

2-1

Sorana Cirstea

Melbourne

16/01 06:45 Cristina Bucsa

0-2

Anna Blinkova

Melbourne

16/01 07:10 Katie Boulter

2-0

Yue Yuan

Melbourne

16/01 07:10 Anastasia Potapova

1-2

Veronika Kudermetova

Melbourne

16/01 07:10 Caroline Garcia

2-1

Bethanie Mattek-Sands

Melbourne

16/01 07:15 Jelena Ostapenko

2-0

Kimberly Birrell

Melbourne

16/01 08:05 Camila Osorio

0-2

Storm Sanders

Melbourne

16/01 08:10 Kaylah Mcphee

0-2

Taylah Preston

Melbourne

16/01 08:25 Qinwen Zheng

2-1

Ashlyn Krueger

Melbourne

16/01 09:05 Tereza Mihalikova

0-2

Beatriz Haddad Maia

Melbourne

16/01 09:15 Elena Rybakina

2-0

Karolina Plisková

Melbourne

16/01 09:25 Miyu Kato

1-2

Ekaterina Alexandrova

Melbourne

16/01 09:35 Emma Raducanu

2-0

Shelby Rogers

Melbourne

16/01 11:15 Petra Martic

1-2

Ajla Tomljanovic

Melbourne

16/01 12:45 Rebecca Marino

0-2

Jessica Pegula

Melbourne

17/01 01:10 Caroline Wozniacki

1-2

Maria Timofeeva

Melbourne

17/01 02:15 Ons Jabeur

0-2

Mirra Andreeva

Melbourne

17/01 03:55 Laura Siegemund

1-2

Storm Sanders

Melbourne

17/01 04:10 Leylah Fernandez

0-2

Alycia Parks

Melbourne

17/01 04:15 Tamara Korpatsch

0-2

Barbora Krejciková

Melbourne

17/01 04:15 Caroline Dolehide

0-2

Coco Gauff

Melbourne

17/01 04:25 Linda Nosková

2-1

Talia Gibson

Melbourne

17/01 04:25 Amanda Anisimova

2-0

Nadia Podoroska

Melbourne

17/01 04:25 Ingrid Gamarra Martins

0-2

Sara Errani

Melbourne

17/01 04:25 Kamilla Rakhimova

0-2

Diane Parry

Melbourne

17/01 05:55 Alina Korneeva

0-2

Beatriz Haddad Maia

Melbourne

17/01 05:55 Elisabetta Cocciaretto

1-2

Destanee Aiava

Melbourne

17/01 06:10 Anastasia Zakharova

2-0

Kaja Juvan

Melbourne

17/01 07:45 Caroline Garcia

0-2

Magdalena Frech

Melbourne

17/01 07:45 Anhelina Kalinina

0-2

Emma Navarro

Melbourne

17/01 07:55 Paula Badosa

2-0

Anastasia Pavlyuchenkova

Melbourne

17/01 08:05 Varvara Gracheva

0-2

Kimberly Birrell

Melbourne

17/01 08:50 Lyudmyla Kichenok

2-0

Emina Bektas

Melbourne

17/01 08:50 Mirra Andreeva

0-2

Anna Blinkova

Melbourne

17/01 09:15 Brenda Fruhvirtová

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

17/01 09:25 Lucia Bronzetti

0-2

Yafan Wang

Melbourne

17/01 09:45 Lesia Tsurenko

2-0

Rebeka Masárová

Melbourne

17/01 10:05 Daria Gavrilova

2-0

Oksana Kalashnikova

Melbourne

17/01 10:55 Marta Kostyuk

2-1

Elise Mertens

Melbourne

17/01 13:10 Maria Sakkari

0-2

Elina Avanesyan

Melbourne

18/01 01:00 Gabriela Dabrowski-Nadia Podoroska
18/01 01:00 Lyudmyla Kichenok-Magda Linette
18/01 01:10 Sofia Kenin

1-2

Hao-Ching Chan

Melbourne

18/01 01:10 Sophie Chang

1-2

Eri Hozumi

Melbourne

18/01 01:10 Anna Danilina

1-2

Caroline Dolehide

Melbourne

18/01 01:10 Fang-Hsien Wu

2-1

Nicole Melichar

Melbourne

18/01 01:10 Arantxa Rus

0-2

Anna Kalinskaya

Melbourne

18/01 01:10 Marie Bouzková

1-2

Cristina Bucsa

Melbourne

18/01 01:25 McCartney Kessler

1-2

Linda Nosková

Melbourne

18/01 02:15 Iga Swiatek

2-1

Danielle Rose Collins

Melbourne

18/01 02:50 Océane Dodin

2-0

Martina Trevisan

Melbourne

18/01 06:00 Tatjana Malek

0-2

Jasmine Paolini

Melbourne

18/01 06:05 Desirae Krawczyk

2-0

Irina Khromacheva

Melbourne

18/01 06:05 Sorana Cirstea

0-2

Demi Schuurs

Melbourne

18/01 06:25 Sloane Stephens

2-1

Darya Kasatkina

Melbourne

18/01 06:25 Clara Burel

2-0

Jessica Pegula

Melbourne

18/01 07:00 Qinwen Zheng

2-0

Katie Boulter

Melbourne

18/01 07:05 Greet Minnen

0-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

18/01 08:40 Emma Navarro

2-1

Elisabetta Cocciaretto

Melbourne

18/01 08:40 Elina Avanesyan

2-1

Danielle Rose Collins

Melbourne

18/01 08:45 Elina Svitolina

2-0

Viktoriya Tomova

Melbourne

18/01 08:45 Gabriela Dabrowski

2-0

Linda Fruhvirtová

Melbourne

18/01 08:55 Emma Raducanu

1-2

Yafan Wang

Melbourne

18/01 09:30 Katerina Siniaková

1-2

Viktorija Golubic

Melbourne

18/01 09:50 Coco Gauff-Clara Burel

Melbourne

18/01 09:50 Tamara Korpatsch

2-0

Clara Burel

Melbourne

18/01 10:05 Elena Rybakina

1-2

Anna Blinkova

Melbourne

18/01 10:25 Barbora Krejciková

2-0

Katie Boulter

Melbourne

18/01 11:05 Varvara Gracheva

0-2

Dayana Yastremska

Melbourne

18/01 12:40 Jelena Ostapenko

2-1

Ajla Tomljanovic

Melbourne

18/01 12:55 Clara Tauson

1-2

Victoria Azarenka

Melbourne

19/01 01:10 Bibiane Schoofs

1-2

Hanyu Guo

Melbourne

19/01 01:10 Amanda Anisimova

2-0

Paula Badosa

Melbourne

19/01 01:10 Ekaterina Alexandrova

2-0

Taylah Preston

Melbourne

19/01 01:10 Lidziya Marozava

0-2

Shuko Aoyama

Melbourne

19/01 02:15 Lesia Tsurenko

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

19/01 02:30 Desirae Krawczyk

2-0

Ana Bogdan

Melbourne

19/01 02:30 Caroline Dolehide

1-2

Demi Schuurs

Melbourne

19/01 02:35 Linda Nosková

0-2

Fang-Hsien Wu

Melbourne

19/01 03:40 Timea Babos

2-1

Angelica Moratelli

Melbourne

19/01 03:45 Emma Navarro

2-1

Hao-Ching Chan

Melbourne

19/01 04:10 Mirra Andreeva

2-1

Diane Parry

Melbourne

19/01 04:25 Elina Avanesyan

1-2

Marta Kostyuk

Melbourne

19/01 04:25 Alycia Parks

0-2

Coco Gauff

Melbourne

19/01 04:55 Magdalena Frech

2-1

Anastasia Zakharova

Melbourne

19/01 06:15 Lyudmyla Kichenok

2-1

Kimberly Birrell

Melbourne

19/01 07:10 Daria Gavrilova

0-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

19/01 09:15 Maria Timofeeva

2-0

Beatriz Haddad Maia

Melbourne

19/01 12:10 Storm Sanders

1-2

Barbora Krejciková

Melbourne

20/01 01:10 Anna Kalinskaya

2-1

Sloane Stephens

Melbourne

20/01 01:10 Timea Babos

0-2

Caroline Garcia

Melbourne

20/01 01:10 Hanyu Guo

2-0

Eri Hozumi

Melbourne

20/01 01:15 Emma Navarro

1-2

Dayana Yastremska

Melbourne

20/01 02:15 Qinwen Zheng

2-1

Yafan Wang

Melbourne

20/01 03:15 Océane Dodin

2-0

Clara Burel

Melbourne

20/01 04:15 Anna Blinkova

0-2

Jasmine Paolini

Melbourne

20/01 04:20 Cristina Bucsa

2-0

Elina Avanesyan

Melbourne

20/01 06:30 Jelena Ostapenko

0-2

Victoria Azarenka

Melbourne

20/01 07:10 Barbora Krejciková

2-0

Yafan Wang

Melbourne

20/01 07:40 Sara Errani

2-0

Shuko Aoyama

Melbourne

20/01 07:45 Anna Blinkova

0-2

Beatriz Haddad Maia

Melbourne

20/01 08:00 Tamara Korpatsch

0-0

Katarzyna Kawa

Melbourne

20/01 08:05 Destanee Aiava

1-2

Storm Sanders

Melbourne

20/01 09:15 Iga Swiatek

1-2

Linda Nosková

Melbourne

20/01 11:45 Elina Svitolina

2-0

Viktorija Golubic

Melbourne

21/01 01:00 Gabriela Dabrowski

0-0

Veronika Kudermetova

Melbourne

21/01 02:15 Magdalena Frech

0-2

Coco Gauff

Melbourne

21/01 03:15 Amanda Anisimova

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

21/01 03:20 Marta Kostyuk

2-0

Maria Timofeeva

Melbourne

21/01 05:35 Ekaterina Alexandrova

0-2

Storm Sanders

Melbourne

21/01 05:35 Sara Errani

1-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

21/01 07:35 Mirra Andreeva

1-2

Barbora Krejciková

Melbourne

21/01 09:15 Gabriela Dabrowski

2-1

Hanyu Guo

Melbourne

21/01 10:00 Tamara Korpatsch

1-2

Caroline Garcia

Melbourne

22/01 01:10 Cristina Bucsa

2-0

Beatriz Haddad Maia

Melbourne

22/01 02:15 Victoria Azarenka

0-2

Dayana Yastremska

Melbourne

22/01 03:45 Linda Nosková

0-0

Elina Svitolina

Melbourne

22/01 03:50 Desirae Krawczyk

1-2

Demi Schuurs

Melbourne

22/01 04:45 Barbora Krejciková

2-0

Emma Navarro

Melbourne

22/01 07:05 Lyudmyla Kichenok

2-0

Fang-Hsien Wu

Melbourne

22/01 08:25 Jasmine Paolini

0-2

Anna Kalinskaya

Melbourne

22/01 11:30 Qinwen Zheng

2-0

Océane Dodin

Melbourne

23/01 03:10 Caroline Garcia

0-2

Lyudmyla Kichenok

Melbourne

23/01 03:10 Marta Kostyuk

1-2

Coco Gauff

Melbourne

23/01 03:40 Gabriela Dabrowski

2-0

Cristina Bucsa

Melbourne

23/01 11:10 Barbora Krejciková

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

24/01 02:15 Linda Nosková

0-2

Dayana Yastremska

Melbourne

24/01 02:50 Demi Schuurs

0-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

24/01 05:50 Barbora Krejciková

1-2

Storm Sanders

Melbourne

24/01 09:30 Anna Kalinskaya

1-2

Qinwen Zheng

Melbourne

25/01 05:15 Storm Sanders

1-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

25/01 09:45 Coco Gauff

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

25/01 11:55 Dayana Yastremska

0-2

Qinwen Zheng

Melbourne

26/01 06:10 Lyudmyla Kichenok

2-0

Gabriela Dabrowski

Melbourne

27/01 09:45 Qinwen Zheng

0-2

Aryna Sabalenka

Melbourne

28/01 05:15 Lyudmyla Kichenok

0-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

Australian Open Mixed Doubles Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
19/01 03:55 Maya Joint

0-2

Nicole Melichar

Melbourne

19/01 05:35 Veronika Kudermetova

2-1

Taylor Townsend

Melbourne

19/01 06:00 Gabriela Dabrowski

2-0

Priscilla Hon

Melbourne

19/01 06:05 Arina Rodionova

0-2

Laura Siegemund

Melbourne

19/01 07:15 Demi Schuurs

2-1

Miyu Kato

Melbourne

19/01 07:15 Anna Danilina

0-2

Jaimee Fourlis

Melbourne

19/01 08:30 Luisa Stefani-Peyton Stearns

Melbourne

19/01 08:30 Luisa Stefani

0-2

Heather Watson

Melbourne

19/01 08:45 Aldila Sutjiadi

2-1

Erin Routliffe

Melbourne

20/01 02:50 Giuliana Olmos

0-2

Desirae Krawczyk

Melbourne

20/01 06:00 Nadiya Kichenok-Timea Babos
20/01 06:05 Olivia Gadecki

2-1

Hao-Ching Chan

Melbourne

20/01 06:15 Nadiya Kichenok

0-2

Yana Sizikova

Melbourne

20/01 08:15 Liudmila Samsonova

2-0

Daria Gavrilova

Melbourne

20/01 09:00 Ellen Perez

2-1

Ulrikke Eikeri

Melbourne

20/01 09:20 Su-Wei Hsieh

2-0

Kimberly Birrell

Melbourne

21/01 01:00 Barbora Krejciková-Ena Shibahara
21/01 06:05 Bethanie Mattek-Sands

0-2

Ena Shibahara

Melbourne

21/01 08:05 Liudmila Samsonova

0-2

Nicole Melichar

Melbourne

21/01 09:00 Storm Sanders

2-0

Lyudmyla Kichenok

Melbourne

21/01 09:40 Veronika Kudermetova

1-2

Desirae Krawczyk

Melbourne

22/01 07:45 Aldila Sutjiadi

1-2

Olivia Gadecki

Melbourne

22/01 08:05 Ellen Perez

0-2

Heather Watson

Melbourne

22/01 08:45 Gabriela Dabrowski

2-0

Yana Sizikova

Melbourne

22/01 09:30 Ena Shibahara

0-2

Laura Siegemund

Melbourne

22/01 09:35 Su-Wei Hsieh

2-0

Demi Schuurs

Melbourne

22/01 10:10 Storm Sanders

0-2

Jaimee Fourlis

Melbourne

23/01 05:15 Heather Watson

0-2

Desirae Krawczyk

Melbourne

23/01 05:25 Su-Wei Hsieh

2-0

Nicole Melichar

Melbourne

23/01 06:35 Jaimee Fourlis

2-0

Laura Siegemund

Melbourne

23/01 06:55 Gabriela Dabrowski

0-2

Olivia Gadecki

Melbourne

24/01 07:45 Jaimee Fourlis

0-2

Su-Wei Hsieh

Melbourne

24/01 08:40 Olivia Gadecki

0-2

Desirae Krawczyk

Melbourne

26/01 02:15 Su-Wei Hsieh

2-1

Desirae Krawczyk

Melbourne

Australian Open Juniors, Girls Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
20/01 04:20 Ksenia Efremova

2-0

Tereza Valentova

Melbourne

20/01 04:20 Hayu Kinoshita

2-1

Malak El Allami

Melbourne

20/01 04:45 Giselle Isabella Guillen

0-2

Sara Saito

Melbourne

20/01 05:05 Joy De Zeeuw

2-1

Elizara Yaneva

Melbourne

20/01 06:15 Vittoria Paganetti

2-0

Alanis Hamilton

Melbourne

20/01 06:15 Ena Koike

2-0

Renee Alame

Melbourne

20/01 06:50 Rose Marie Nijkamp

2-0

Olivia Carneiro

Melbourne

20/01 07:00 Kristiana Sidorova

1-2

Mingge Xu

Melbourne

20/01 07:05 Julia Stusek

0-2

Mika Stojsavljevic

Melbourne

20/01 07:35 Teodora Kostovic

2-1

Elena Ruxandra Bertea

Melbourne

20/01 07:45 Renata Jamrichova

2-0

Francesca Gandolfi

Melbourne

20/01 07:50 Yelyzaveta Kotliar

0-2

Vlada Mincheva

Melbourne

20/01 08:40 Kate Fakih

2-1

Rositsa Dencheva

Melbourne

20/01 08:50 Emily Sartz-Lunde

0-2

Yoana Konstantinova

Melbourne

21/01 02:00 Noemi Basiletti

1-2

Alana Subasic

Melbourne

21/01 02:00 Vendula Valdmannova

2-1

Iva Jovic

Melbourne

21/01 02:05 Maya Joint

2-1

Wakana Sonobe

Melbourne

21/01 02:05 Yuliya Perapekhina

1-0

Gloriana Nahum

Melbourne

21/01 02:05 Hannah Klugman

2-0

Antonia Vergara

Melbourne

21/01 02:05 Isabelle Lacy

2-0

Monika Stankiewicz

Melbourne

21/01 03:30 Alena Kovackova

2-0

Luna Cinalli

Melbourne

21/01 04:35 Charo Esquiva

0-2

Hephzibah Oluwadare

Melbourne

21/01 04:50 Koharu Nishikawa

0-2

Mia Slama

Melbourne

21/01 05:05 Emerson Jones

2-0

Daria Egorova

Melbourne

21/01 05:25 Kimiko Cooper

0-2

Lea Nilsson

Melbourne

21/01 06:20 Iva Ivanova

2-1

Laura Brunkel

Melbourne

21/01 06:55 Mika Buchnik

2-1

Ekaterina Perelygina

Melbourne

21/01 06:55 Asylzhan Arystanbekova

0-2

Tahlia Kokkinis

Melbourne

21/01 07:05 Yelyzaveta Kotliar

2-1

Rositsa Dencheva

Melbourne

21/01 07:35 Ga-Eul Jang

2-0

Riko Kikawada

Melbourne

21/01 08:25 Julie Pastikova

2-0

Carolina Bohrer Martins

Melbourne

21/01 08:30 Maya Joint

2-1

Ksenia Efremova

Melbourne

21/01 09:05 Aspen Schuman

2-0

Kaitlin Quevedo

Melbourne

21/01 09:05 Ena Koike

2-0

Daria Egorova

Melbourne

21/01 09:10 Hayu Kinoshita

2-0

Luna Cinalli

Melbourne

21/01 09:35 Reina Goto

0-2

Tyra Caterina Grant

Melbourne

21/01 09:35 Yoana Konstantinova

2-0

Lily Taylor

Melbourne

21/01 10:25 Joy De Zeeuw

0-2

Alanis Hamilton

Melbourne

21/01 10:35 Francesca Gandolfi

1-2

Lea Nilsson

Melbourne

22/01 01:05 Kimiko Cooper-Iva Ivanova

Melbourne

22/01 01:10 Laura Brunkel

2-1

Tahlia Kokkinis

Melbourne

22/01 01:10 Hannah Klugman

2-0

Alana Subasic

Melbourne

22/01 01:10 Hayu Kinoshita

0-2

Ksenia Efremova

Melbourne

22/01 01:10 Kimiko Cooper

0-2

Shiho Tsujioka
22/01 02:20 Julie Pastikova

2-1

Charo Esquiva

Melbourne

22/01 02:45 Ena Koike

2-0

Rose Marie Nijkamp

Melbourne

22/01 02:50 Vittoria Paganetti

1-2

Mingge Xu

Melbourne

22/01 03:25 Teodora Kostovic

0-2

Mika Stojsavljevic

Melbourne

22/01 03:35 Kate Fakih

0-2

Vlada Mincheva

Melbourne

22/01 04:05 Tyra Caterina Grant

2-0

Noemi Basiletti

Melbourne

22/01 04:05 Renata Jamrichova

2-0

Yoana Konstantinova

Melbourne

22/01 04:40 Joy De Zeeuw

1-2

Sara Saito

Melbourne

22/01 05:55 Asylzhan Arystanbekova

2-0

Renee Alame

Melbourne

22/01 06:15 Rose Marie Nijkamp

2-0

Elena Ruxandra Bertea

Melbourne

22/01 06:40 Ekaterina Perelygina

0-2

Renata Jamrichova

Melbourne

22/01 06:45 Reina Goto

1-2

Emerson Jones

Melbourne

22/01 07:40 Kate Fakih

0-2

Hannah Klugman

Melbourne

23/01 01:05 Isabelle Lacy

0-2

Maya Joint

Melbourne

23/01 01:05 Hephzibah Oluwadare

1-2

Mia Slama

Melbourne

23/01 01:10 Alena Kovackova

1-2

Lea Nilsson

Melbourne

23/01 02:45 Julie Pastikova

1-2

Tyra Caterina Grant

Melbourne

23/01 02:55 Emerson Jones

2-1

Mika Buchnik

Melbourne

23/01 03:45 Ga-Eul Jang

0-2

Aspen Schuman

Melbourne

23/01 05:20 Iva Ivanova

2-0

Tahlia Kokkinis

Melbourne

23/01 05:25 Maya Joint

2-0

Renata Jamrichova

Melbourne

23/01 05:35 Yuliya Perapekhina

0-2

Vendula Valdmannova

Melbourne

23/01 06:50 Lea Nilsson

0-2

Hannah Klugman

Melbourne

23/01 07:00 Laura Brunkel

0-2

Julie Pastikova

Melbourne

23/01 07:00 Ena Koike

2-0

Alanis Hamilton

Melbourne

23/01 07:25 Yoana Konstantinova

2-1

Emerson Jones

Melbourne

23/01 07:55 Rose Marie Nijkamp

2-0

Shiho Tsujioka

Melbourne

23/01 08:20 Hayu Kinoshita

1-2

Asylzhan Arystanbekova

Melbourne

23/01 08:45 Tyra Caterina Grant

2-0

Yelyzaveta Kotliar

Melbourne

24/01 01:05 Mia Slama

0-2

Ksenia Efremova

Melbourne

24/01 01:05 Renata Jamrichova

2-0

Maya Joint

Melbourne

24/01 03:05 Emerson Jones

2-0

Tyra Caterina Grant

Melbourne

24/01 04:50 Lea Nilsson

1-2

Mingge Xu

Melbourne

24/01 04:50 Ena Koike

2-0

Vendula Valdmannova

Melbourne

24/01 05:10 Hannah Klugman

0-2

Vlada Mincheva

Melbourne

24/01 05:20 Mika Stojsavljevic

0-2

Sara Saito

Melbourne

24/01 06:35 Iva Ivanova

2-1

Aspen Schuman

Melbourne

24/01 07:20 Maya Joint

1-2

Julie Pastikova

Melbourne

24/01 07:40 Ena Koike

2-0

Rose Marie Nijkamp

Melbourne

24/01 07:45 Tyra Caterina Grant

2-0

Yoana Konstantinova

Melbourne

24/01 09:25 Asylzhan Arystanbekova

0-2

Hannah Klugman

Melbourne

25/01 01:05 Renata Jamrichova

2-0

Ksenia Efremova

Melbourne

25/01 09:30 Vlada Mincheva

0-2

Ena Koike

Melbourne

26/01 02:00 Mingge Xu

0-2

Iva Ivanova

Melbourne

26/01 02:00 Emerson Jones

2-1

Sara Saito

Melbourne

26/01 03:15 Renata Jamrichova

2-1

Ena Koike

Melbourne

26/01 05:35 Iva Ivanova

0-2

Emerson Jones

Melbourne

26/01 05:40 Julie Pastikova

2-1

Hannah Klugman

Melbourne

26/01 06:40 Ena Koike

0-2

Tyra Caterina Grant

Melbourne

26/01 10:20 Tyra Caterina Grant

2-0

Julie Pastikova

Melbourne

27/01 02:10 Renata Jamrichova

2-0

Emerson Jones

Melbourne

Australian Open Juniors, Boys Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
20/01 01:10 Tomasz Berkieta

2-1

Thomas Faurel

Melbourne

20/01 01:10 Ty Host

2-0

Diego Navia

Melbourne

20/01 01:10 Nicolás Oliveira

0-2

Maxim Mrva

Melbourne

20/01 01:10 Ryo Tabata

1-2

Jang-Jun Kim

Melbourne

20/01 01:15 Mees Rottgering

2-0

Hugh Winter

Melbourne

20/01 01:15 Ivan Ivanov

0-2

Enzo Kohlmann de Freitas

Melbourne

20/01 02:35 Izan Almazan Valiente

1-2

Charlie Robertson

Melbourne

20/01 02:45 Jagger Leach

2-0

Daniil Sarksian

Melbourne

20/01 02:50 Tianhui Zhang

0-2

Jan Kumstat

Melbourne

20/01 02:55 Daniele Rapagnetta

0-2

Hayden Jones

Melbourne

20/01 03:10 Federico Cina

1-2

Amir Omarkhanov

Melbourne

20/01 03:40 Viktor Frydrych

2-0

Luis Jose Nakamine

Melbourne

20/01 04:40 Theo Papamalamis

2-1

Justin Engel

Melbourne

20/01 05:05 Roy Horovitz

2-0

Egor Pleshivtsev

Melbourne

21/01 02:05 Diego Dedura-Palomero

2-1

Max Exsted

Melbourne

21/01 02:05 Radu David Turcanu

0-2

Charlie Camus

Melbourne

21/01 02:05 Pavle Marinkov

2-0

Ho-Young Roh

Melbourne

21/01 02:05 Daniel Jovanovski

0-2

Atakan Karahan

Melbourne

21/01 03:30 Cruz Hewitt

0-2

Alexander Razeghi

Melbourne

21/01 03:30 Andrea De Marchi

0-2

Anas Mazdrashki

Melbourne

21/01 03:55 Cooper Woestendick

2-1

Thanaphat Boosarawongse

Melbourne

21/01 04:25 Yeon-Su Jeong

2-0

Tom Sickenberger

Melbourne

21/01 04:40 Oliver Bonding

0-2

Max Schönhaus

Melbourne

21/01 05:10 Pedro Rodrigues

0-2

Keegan Rice

Melbourne

21/01 05:20 Alexander Vasilev

0-2

Rei Sakamoto

Melbourne

21/01 05:55 Matthew Forbes

1-2

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

21/01 06:05 Max Stenzer

0-2

Petr Brunclik

Melbourne

21/01 06:15 Lorenzo Angelini

2-1

Timofei Derepasko

Melbourne

21/01 06:35 William Vinciguerra

2-1

Jerome Estephan

Melbourne

21/01 07:00 Benjamin Gusic Wan

2-1

Dong-Hyun Hwang

Melbourne

21/01 07:15 Sergio Planella

0-2

Thijs Boogaard

Melbourne

21/01 08:20 Jonas Hahn

2-0

Atakan Karahan

Melbourne

21/01 08:45 Thomas Gadecki

0-2

Tomasz Berkieta

Melbourne

21/01 09:05 Thanaphat Boosarawongse

0-2

Max Exsted

Melbourne

21/01 09:30 Diego Dedura-Palomero

2-1

Charlie Camus

Melbourne

21/01 09:55 Petr Brunclik

2-0

Nicolás Oliveira

Melbourne

21/01 09:55 Kaylan Bigun

2-1

Rohan Hazratwala

Melbourne

21/01 10:30 Enzo Kohlmann de Freitas

0-2

Roy Horovitz

Melbourne

22/01 01:10 Jagger Leach

0-2

Hayden Jones

Melbourne

22/01 01:10 Ty Host

0-2

Jang-Jun Kim

Melbourne

22/01 01:10 Federico Cina

2-0

Justin Engel

Melbourne

22/01 01:10 Jan Kumstat

2-1

Charlie Robertson

Melbourne

22/01 02:10 Yeon-Su Jeong

0-2

Alexander Razeghi

Melbourne

22/01 02:25 Tomasz Berkieta

2-1

Enzo Kohlmann de Freitas

Melbourne

22/01 02:50 Amir Omarkhanov

2-1

Viktor Frydrych

Melbourne

22/01 03:15 Roy Horovitz

2-1

Theo Papamalamis

Melbourne

22/01 05:15 Mees Rottgering

2-0

Maxim Mrva

Melbourne

22/01 05:20 Matthew Forbes

2-1

Benjamin Gusic Wan

Melbourne

22/01 05:25 Bill Chan

1-2

Kaylan Bigun

Melbourne

22/01 05:30 Rohan Hazratwala

1-2

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

22/01 06:30 Hayden Jones

2-0

Cruz Hewitt

Melbourne

22/01 06:55 Dong-Hyun Hwang

0-2

Ivan Ivanov

Melbourne

22/01 07:10 Andrea De Marchi

1-2

Lorenzo Angelini

Melbourne

22/01 07:20 Jang-Jun Kim

2-0

Izan Almazan Valiente

Melbourne

22/01 08:05 William Vinciguerra

0-2

Thomas Faurel

Melbourne

22/01 08:05 Timofei Derepasko

2-1

Oliver Bonding

Melbourne

23/01 01:05 Kaylan Bigun

2-1

Thijs Boogaard

Melbourne

23/01 01:05 Benjamin Gusic Wan

0-2

Petr Brunclik

Melbourne

23/01 01:05 Keegan Rice

0-2

Anas Mazdrashki

Melbourne

23/01 02:30 William Vinciguerra

0-2

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

23/01 02:35 Lorenzo Angelini

0-2

Rei Sakamoto

Melbourne

23/01 03:20 Max Schönhaus

1-2

Cooper Woestendick

Melbourne

23/01 04:00 Roy Horovitz

2-0

Timofei Derepasko

Melbourne

23/01 04:00 Pavle Marinkov

2-0

Diego Dedura-Palomero

Melbourne

23/01 05:05 Atakan Karahan

2-0

Charlie Camus

Melbourne

23/01 05:30 Jang-Jun Kim

1-2

Kaylan Bigun

Melbourne

23/01 06:05 Matthew Forbes

2-0

Tomasz Berkieta

Melbourne

23/01 06:55 Petr Brunclik

2-1

Jonas Hahn

Melbourne

23/01 08:05 Federico Cina

2-1

Ivan Ivanov

Melbourne

23/01 08:10 Lorenzo Angelini

0-2

Diego Dedura-Palomero

Melbourne

23/01 08:25 Thomas Faurel

1-2

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

23/01 08:25 Hayden Jones

0-2

Max Exsted

Melbourne

24/01 01:00 Roy Horovitz

0-2

Mees Rottgering

Melbourne

24/01 01:00 Kaylan Bigun

2-1

Petr Brunclik

Melbourne

24/01 01:05 Amir Omarkhanov

2-1

Jang-Jun Kim

Melbourne

24/01 02:55 Cooper Woestendick

2-1

Atakan Karahan

Melbourne

24/01 02:55 Anas Mazdrashki

1-2

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

24/01 02:55 Pavle Marinkov

1-2

Rei Sakamoto

Melbourne

24/01 03:35 Jan Kumstat

2-0

Alexander Razeghi

Melbourne

24/01 05:00 Tomasz Berkieta

1-2

Hayden Jones

Melbourne

24/01 06:50 Kaylan Bigun

2-1

Matthew Forbes

Melbourne

24/01 07:35 Federico Cina

2-0

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

24/01 07:35 Max Exsted

2-0

Roy Horovitz

Melbourne

24/01 07:55 Petr Brunclik

2-0

Diego Dedura-Palomero

Melbourne

25/01 02:10 Hayden Jones

1-2

Jan Kumstat

Melbourne

25/01 02:30 Kaylan Bigun

1-2

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

25/01 02:30 Cooper Woestendick

0-2

Rei Sakamoto

Melbourne

25/01 08:10 Amir Omarkhanov

0-2

Mees Rottgering

Melbourne

26/01 02:10 Rei Sakamoto

2-0

Nicolai Budkov Kjär

Melbourne

26/01 03:35 Petr Brunclik

2-1

Kaylan Bigun

Melbourne

26/01 03:40 Mees Rottgering

0-2

Jan Kumstat

Melbourne

26/01 05:15 Federico Cina

1-2

Max Exsted

Melbourne

26/01 08:40 Max Exsted

2-0

Petr Brunclik

Melbourne

27/01 03:45 Jan Kumstat

1-2

Rei Sakamoto

Melbourne

FAQ: Spelshemat för Australian Open 2023

När spelas finalen i Australian Open?

Finalen av Australian Open spelas på förmiddagen den 29 januari 2023. 

I vilken stad spelas Australian Open?

Australian Open spelas på Melbourne Park i Melbourne, Australien

Hur stor är centre courten i Australian Open?

Publikkapaciteten för Rod Laver Arena, centre courten i Australian Open, är 14 820 personer. 

Kolla in vår genomgång av odds på Australian Open 2023!

Feedback