Annons

Svenska Cupen Spelprogram

Uppdaterad
Michael.Pettersson Michael.Pettersson
Med en lång bakgrund i sport- och bettingbranchen har jag med glädje hamnat hos Betting.se för att fortsätta leverera vinnande speltips och andra intressanta texter för odds och spel. Fotboll är den sport som ligger hjärtat närmast men jag har även en framgångsrik period som oddssättare på svensk hockey, hos ett av Sveriges största spelbolag.
Visa mer
Show less

Cup Grupp 1 Spelschema

Cup Grupp 2 Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
18/02 13:00 Elfsborg

2-0

GAIS
18/02 13:00 Degerfors

5-0

Örgryte FF
24/02 13:00 Örgryte FF

3-2

Elfsborg
24/02 13:00 Degerfors

2-2

GAIS
03/03 13:00 GAIS

3-0

Örgryte FF
03/03 13:00 Elfsborg

2-2

Degerfors

Cup Grupp 3 Spelschema

Cup Grupp 4 Spelschema

Cup Grupp 5 Spelschema

Cup Grupp 6 Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
18/02 15:00 Kalmar FF

3-1

Gefle
18/02 15:15 AIK

3-1

Örebro
24/02 15:00 Örebro

1-0

Kalmar FF
24/02 15:15 AIK

1-0

Gefle
03/03 15:15 Gefle

1-2

Örebro
03/03 15:15 Kalmar FF

1-1

AIK

Cup Grupp 7 Spelschema

Cup Grupp 8 Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
18/02 17:30 Sirius

2-0

Utsiktens BK
18/02 17:30 Norrköping

1-1

IK Brage
25/02 17:30 IK Brage

0-0

Sirius
25/02 17:30 Norrköping

4-0

Utsiktens BK
04/03 18:30 Sirius

2-2

Norrköping
04/03 18:30 Utsiktens BK

1-3

IK Brage

Cup Final Stage Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
09/03 13:00 Brommapojkarna

0-1

AET

Halmstads BK

Stockholm

09/03 16:00 Mjällby

1-3

AIK

Haellevik

10/03 13:00 Djurgården

3-0

Degerfors

Stockholm

10/03 16:00 Malmö FF

5-2

Norrköping

Malmoe

16/03 15:00 Halmstads BK

0-4

Malmö FF

Halmstad

17/03 15:00 AIK

1-1

(2-3)

Djurgården

Stockholm

01/05 14:05 Malmö FF

1-1

(4-1)

Djurgården

Malmoe

Cup Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
14/05 19:00 FBK Balkan

1-2

AET

IFK Simrishamn
21/05 19:00 IFK Skövde FK

0-1

IK Tord
22/05 18:45 Åstorps FF

0-2

Eskilsminne IF
22/05 19:00 Tidaholms GoIF

1-4

AET

Jönköpings Södra
22/05 19:30 Enskede IK

1-0

FC Arlanda
29/05 19:00 Styrsö BK

0-5

Trollhättan FC
29/05 19:00 IK Franke

0-2

Täby FK
29/05 19:30 IFK Haninge BRB

0-4

FC Stockholm
04/06 19:00 IF Lödde

0-4

Ariana FC
04/06 19:00 Landvetter IS

0-4

Falkenbergs FF
05/06 19:00 Viggbyholms IK FF

1-1

(2-4)

Karlbergs BK
11/06 19:00 Torslanda IK

2-1

Onsala BK
11/06 19:30 Årsunda IF

2-1

Korsnäs IF FK
12/06 18:45 Timmernabbens IF

1-5

IFK Berga
17/06 19:30 Jönköpings BK

0-4

Smedby AIS
19/06 19:00 Dalkurd FF

1-5

Sollentuna FK
19/06 19:15 BK Forward

0-5

FBK Karlstad
20/06 19:00 Huddinge IF

3-2

AET

Nacka FF
20/06 19:15 Stegeborgs IF

2-4

Nyköpings BIS
23/06 17:00 IFK Eskilstuna

1-2

IFK Stocksund
25/06 15:00 FC Gute

2-1

AET

Vasalunds IF
25/06 19:00 IF Haga

2-2

(4-3)

Borens IK
25/06 19:00 Herrestads AIF

1-0

Vänersborgs FK
25/06 19:00 IK Zenith

0-3

Tvååkers IF
25/06 19:00 Sunnersta AIF

0-2

FC Järfälla
25/06 19:00 Kristianopels GoIF

1-3

IFK Hässleholm
26/06 19:00 Skellefteå

1-2

Piteå
26/06 19:30 IFK Östersund

1-0

Hudiksvalls FF
02/07 19:00 Kubikenborgs IF

3-2

Gottne IF
02/07 19:00 Ängelholms FF

2-0

Torns IF
03/07 19:00 Götaholms BK

3-2

IK Gauthiod
04/07 19:00 Brålanda IF

2-4

IF Karlstad
21/08 19:00 Huddinge IF-Gefle
21/08 19:00 IK Tord-Häcken
21/08 19:00 IF Haga-Halmstads BK
21/08 19:00 IFK Simrishamn-Varbergs BoIS FC
21/08 19:00 Jönköpings Södra-IFK Värnamo
21/08 19:00 Kubikenborgs IF-AIK
21/08 19:00 Herrestads AIF-Helsingborg
21/08 19:00 FBK Karlstad-Sandvikens IF
21/08 19:00 Årsunda IF-Skövde AIK
21/08 19:00 FC Gute-Västerås SK
21/08 19:00 Torslanda IK-Malmö FF
21/08 19:00 Karlbergs BK-Östersunds FK
21/08 19:00 Piteå-Norrköping
21/08 19:00 FC Järfälla-Djurgården
21/08 19:00 Eskilsminne IF-Elfsborg
21/08 19:00 Götaholms BK-Öster
21/08 19:00 Sollentuna FK-Örebro
21/08 19:00 Ariana FC-IFK Göteborg
21/08 19:00 Täby FK-IK Oddevold
21/08 19:00 FC Stockholm-GIF Sundsvall
21/08 19:00 IFK Berga-Örgryte FF
21/08 19:00 IFK Östersund-Brommapojkarna
21/08 19:00 IFK Hässleholm-Mjällby
21/08 19:00 Ängelholms FF-Kalmar FF
21/08 19:00 Nyköpings BIS-Degerfors
21/08 19:00 Smedby AIS-Utsiktens BK
21/08 19:00 Enskede IK-IK Brage
21/08 19:00 Trollhättan FC-GAIS
21/08 19:00 Falkenbergs FF-Landskrona BoIS
21/08 19:00 Tvååkers IF-Trelleborgs FF
21/08 19:00 IFK Stocksund-Hammarby
21/08 19:00 IF Karlstad-Sirius

Datum för Svenska cupen 2023

Gruppspel: Match 1: 18-19 februari, match 2: 25-26 februari, match 3: 4-5 mars

Kvartsfinaler: 11-12 mars

Semifinaler: 18-19 mars

Final: 18 maj

Feedback