Annons

Superettan 2024 Spelschema

Uppdaterad
Michael.Pettersson Michael.Pettersson
Med en lång bakgrund i sport- och bettingbranchen har jag med glädje hamnat hos Betting.se för att fortsätta leverera vinnande speltips och andra intressanta texter för odds och spel. Fotboll är den sport som ligger hjärtat närmast men jag har även en framgångsrik period som oddssättare på svensk hockey, hos ett av Sveriges största spelbolag.
Visa mer
Show less

Vi taggar igång för fullt med Superettan 2024 odds och fortsätter här med säsongens spelschema. Vi på Betting kommer att ge dig det heltäckande spelprogrammet superettan och för ligans alla 16 lag. 30 omgångar av svensk fotbollsunderhållning när den är som bäst. Utöver spelschema superettan så kommer du även se resultat från alla matcher då det uppdateras när de är färdigspelade.

Superettan Spelschema

Datum / Tid Match TV / Stad
30/03 13:00 GIF Sundsvall

1-0

Östersunds FK
30/03 15:00 Örgryte FF

1-2

Utsiktens BK
31/03 15:00 Landskrona BoIS

4-0

Sandvikens IF
31/03 15:00 Trelleborgs FF

1-2

IK Oddevold
01/04 13:00 Gefle

2-3

Helsingborg
01/04 13:00 Örebro

0-1

Skövde AIK
01/04 15:00 IK Brage

1-0

Varbergs BoIS FC
02/04 19:00 Öster

1-1

Degerfors
06/04 13:00 Östersunds FK

1-0

Trelleborgs FF
06/04 15:00 Sandvikens IF

2-1

Örebro
06/04 15:00 Degerfors

2-0

GIF Sundsvall
06/04 15:00 Varbergs BoIS FC

1-2

Öster
07/04 13:00 Utsiktens BK

0-0

Gefle
07/04 15:00 Skövde AIK

0-0

Landskrona BoIS
08/04 19:00 IK Oddevold

0-0

Örgryte FF
09/04 19:00 Helsingborg

1-1

IK Brage
12/04 19:00 GIF Sundsvall

3-1

Skövde AIK
13/04 15:00 Varbergs BoIS FC

2-0

Östersunds FK
13/04 15:00 Landskrona BoIS

2-1

IK Oddevold
14/04 13:00 Trelleborgs FF

1-0

Sandvikens IF
14/04 15:00 Helsingborg

1-1

Utsiktens BK
15/04 19:00 Örgryte FF

1-2

IK Brage
15/04 19:00 Gefle

2-2

Degerfors
16/04 19:00 Öster

2-0

Örebro
20/04 13:00 Skövde AIK

1-0

Trelleborgs FF
20/04 13:00 Sandvikens IF

1-0

Öster
20/04 15:00 Östersunds FK

1-1

Örgryte FF
20/04 15:00 Utsiktens BK

1-0

GIF Sundsvall
21/04 13:00 IK Oddevold

2-1

Gefle
21/04 15:00 IK Brage

1-1

Landskrona BoIS
22/04 19:00 Örebro

3-1

Varbergs BoIS FC
23/04 19:00 Degerfors-Helsingborg
27/04 15:00 Landskrona BoIS-Utsiktens BK
27/04 15:00 GIF Sundsvall-Varbergs BoIS FC
27/04 15:00 Gefle-Sandvikens IF
27/04 17:00 Örgryte FF-Öster
28/04 13:00 Helsingborg-Östersunds FK
28/04 15:00 Örebro-IK Brage
29/04 19:00 Trelleborgs FF-Degerfors
30/04 19:00 Skövde AIK-IK Oddevold
04/05 13:00 Sandvikens IF-IK Brage
04/05 13:00 IK Oddevold-GIF Sundsvall
04/05 15:00 Utsiktens BK-Skövde AIK
04/05 15:00 Degerfors-Landskrona BoIS
04/05 15:00 Öster-Gefle
05/05 15:00 Östersunds FK-Örebro
06/05 19:00 Varbergs BoIS FC-Trelleborgs FF
07/05 19:00 Örgryte FF-Helsingborg
10/05 19:00 Öster-IK Oddevold
11/05 13:00 Trelleborgs FF-Utsiktens BK
11/05 15:00 GIF Sundsvall-Landskrona BoIS
11/05 15:00 Varbergs BoIS FC-Örgryte FF
12/05 13:00 Gefle-Skövde AIK
12/05 15:00 IK Brage-Östersunds FK
12/05 15:00 Helsingborg-Sandvikens IF
14/05 19:00 Örebro-Degerfors
17/05 19:00 Trelleborgs FF-Helsingborg
17/05 19:00 Gefle-GIF Sundsvall
17/05 19:00 Utsiktens BK-Öster
18/05 13:00 Skövde AIK-Östersunds FK
18/05 15:00 Degerfors-Örgryte FF
18/05 15:00 IK Oddevold-IK Brage
19/05 13:00 Landskrona BoIS-Örebro
19/05 15:00 Sandvikens IF-Varbergs BoIS FC
22/05 19:00 Öster-Landskrona BoIS
22/05 19:00 Helsingborg-Skövde AIK
22/05 19:00 Örgryte FF-Trelleborgs FF
22/05 19:00 Östersunds FK-Gefle
22/05 19:00 GIF Sundsvall-Sandvikens IF
23/05 19:00 Varbergs BoIS FC-IK Oddevold
23/05 19:00 IK Brage-Degerfors
23/05 19:00 Örebro-Utsiktens BK
26/05 13:00 Skövde AIK-Öster
26/05 15:00 Sandvikens IF-Örgryte FF
26/05 15:00 Gefle-Örebro
26/05 15:00 IK Oddevold-Östersunds FK
26/05 16:00 Helsingborg-Landskrona BoIS
27/05 19:00 Trelleborgs FF-GIF Sundsvall
27/05 19:00 Utsiktens BK-IK Brage
28/05 19:00 Degerfors-Varbergs BoIS FC
01/06 13:00 Degerfors-Utsiktens BK
01/06 15:00 IK Brage-Öster
01/06 15:00 Östersunds FK-Sandvikens IF
01/06 19:00 Landskrona BoIS-Trelleborgs FF
02/06 13:00 Örebro-IK Oddevold
02/06 15:00 Örgryte FF-Gefle
02/06 15:00 GIF Sundsvall-Helsingborg
02/06 17:00 Varbergs BoIS FC-Skövde AIK
14/06 19:00 Örgryte FF-GIF Sundsvall
15/06 15:00 Gefle-Landskrona BoIS
15/06 15:00 Utsiktens BK-Varbergs BoIS FC
15/06 15:00 Skövde AIK-Degerfors
16/06 15:00 Helsingborg-Örebro
16/06 15:00 Öster-Östersunds FK
16/06 17:00 Sandvikens IF-IK Oddevold
17/06 19:00 Trelleborgs FF-IK Brage
23/06 15:00 Östersunds FK-Utsiktens BK
23/06 15:00 IK Oddevold-Degerfors
23/06 15:00 IK Brage-GIF Sundsvall
23/06 17:00 Varbergs BoIS FC-Gefle
23/06 17:00 Skövde AIK-Sandvikens IF
24/06 19:00 Örebro-Trelleborgs FF
24/06 19:00 Öster-Helsingborg
24/06 19:00 Landskrona BoIS-Örgryte FF
28/06 19:00 IK Brage-Gefle
28/06 19:00 Helsingborg-Varbergs BoIS FC
29/06 15:00 Degerfors-Sandvikens IF
29/06 15:00 Utsiktens BK-IK Oddevold
29/06 15:00 GIF Sundsvall-Örebro
30/06 13:00 Landskrona BoIS-Östersunds FK
30/06 15:00 Örgryte FF-Skövde AIK
30/06 15:00 Trelleborgs FF-Öster
20/07 15:00 Öster-GIF Sundsvall
20/07 15:00 Gefle-Trelleborgs FF
20/07 15:00 IK Oddevold-Helsingborg
20/07 17:00 Örebro-Örgryte FF
21/07 13:00 Östersunds FK-Degerfors
21/07 15:00 Skövde AIK-IK Brage
22/07 19:00 Varbergs BoIS FC-Landskrona BoIS
22/07 19:00 Sandvikens IF-Utsiktens BK
27/07 19:00 GIF Sundsvall-Trelleborgs FF
27/07 19:00 Utsiktens BK-Sandvikens IF
27/07 19:00 Helsingborg-Öster
27/07 19:00 Örgryte FF-IK Oddevold
27/07 19:00 Degerfors-Skövde AIK
27/07 19:00 Östersunds FK-Varbergs BoIS FC
27/07 19:00 IK Brage-Örebro
27/07 19:00 Landskrona BoIS-Gefle
03/08 19:00 Varbergs BoIS FC-Helsingborg
03/08 19:00 Sandvikens IF-Gefle
03/08 19:00 Öster-IK Brage
03/08 19:00 Skövde AIK-Örgryte FF
03/08 19:00 Degerfors-IK Oddevold
03/08 19:00 GIF Sundsvall-Utsiktens BK
03/08 19:00 Trelleborgs FF-Landskrona BoIS
03/08 19:00 Örebro-Östersunds FK
10/08 19:00 Gefle-Varbergs BoIS FC
10/08 19:00 IK Brage-Skövde AIK
10/08 19:00 Landskrona BoIS-GIF Sundsvall
10/08 19:00 Utsiktens BK-Trelleborgs FF
10/08 19:00 IK Oddevold-Sandvikens IF
10/08 19:00 Helsingborg-Degerfors
10/08 19:00 Örgryte FF-Örebro
10/08 19:00 Östersunds FK-Öster
17/08 19:00 Degerfors-IK Brage
17/08 19:00 Skövde AIK-Helsingborg
17/08 19:00 Öster-Örgryte FF
17/08 19:00 IK Oddevold-Utsiktens BK
17/08 19:00 Varbergs BoIS FC-GIF Sundsvall
17/08 19:00 Örebro-Gefle
17/08 19:00 Trelleborgs FF-Östersunds FK
17/08 19:00 Sandvikens IF-Landskrona BoIS
24/08 19:00 Örgryte FF-Degerfors
24/08 19:00 Utsiktens BK-Örebro
24/08 19:00 GIF Sundsvall-IK Oddevold
24/08 19:00 Gefle-Öster
24/08 19:00 Landskrona BoIS-Varbergs BoIS FC
24/08 19:00 IK Brage-Helsingborg
24/08 19:00 Östersunds FK-Skövde AIK
24/08 19:00 Sandvikens IF-Trelleborgs FF
31/08 19:00 IK Oddevold-Landskrona BoIS
31/08 19:00 Varbergs BoIS FC-Utsiktens BK
31/08 19:00 Örebro-GIF Sundsvall
31/08 19:00 IK Brage-Örgryte FF
31/08 19:00 Öster-Sandvikens IF
31/08 19:00 Degerfors-Östersunds FK
31/08 19:00 Helsingborg-Trelleborgs FF
31/08 19:00 Skövde AIK-Gefle
14/09 19:00 Gefle-Örgryte FF
14/09 19:00 Utsiktens BK-Degerfors
14/09 19:00 GIF Sundsvall-IK Brage
14/09 19:00 Landskrona BoIS-Öster
14/09 19:00 Trelleborgs FF-Örebro
14/09 19:00 Östersunds FK-Helsingborg
14/09 19:00 Sandvikens IF-Skövde AIK
15/09 17:00 IK Oddevold-Varbergs BoIS FC
18/09 19:00 Örgryte FF-Landskrona BoIS
18/09 19:00 Helsingborg-IK Oddevold
18/09 19:00 Skövde AIK-Varbergs BoIS FC
18/09 19:00 Östersunds FK-GIF Sundsvall
18/09 19:00 Örebro-Sandvikens IF
18/09 19:00 IK Brage-Utsiktens BK
18/09 19:00 Öster-Trelleborgs FF
18/09 19:00 Degerfors-Gefle
21/09 19:00 Varbergs BoIS FC-IK Brage
21/09 19:00 Landskrona BoIS-Helsingborg
21/09 19:00 Trelleborgs FF-Skövde AIK
21/09 19:00 GIF Sundsvall-Öster
21/09 19:00 IK Oddevold-Örebro
21/09 19:00 Gefle-Östersunds FK
21/09 19:00 Utsiktens BK-Örgryte FF
21/09 19:00 Sandvikens IF-Degerfors
28/09 19:00 Örebro-Landskrona BoIS
28/09 19:00 IK Brage-Sandvikens IF
28/09 19:00 Öster-Utsiktens BK
28/09 19:00 Degerfors-Trelleborgs FF
28/09 19:00 Örgryte FF-Varbergs BoIS FC
28/09 19:00 Helsingborg-Gefle
28/09 19:00 Skövde AIK-GIF Sundsvall
28/09 19:00 Östersunds FK-IK Oddevold
05/10 19:00 Varbergs BoIS FC-Örebro
05/10 19:00 Sandvikens IF-Östersunds FK
05/10 19:00 Utsiktens BK-Helsingborg
05/10 19:00 Gefle-IK Brage
05/10 19:00 IK Oddevold-Öster
05/10 19:00 GIF Sundsvall-Degerfors
05/10 19:00 Trelleborgs FF-Örgryte FF
05/10 19:00 Landskrona BoIS-Skövde AIK
19/10 19:00 Gefle-IK Oddevold
19/10 19:00 Degerfors-Örebro
19/10 19:00 Öster-Varbergs BoIS FC
19/10 19:00 IK Brage-Trelleborgs FF
19/10 19:00 Örgryte FF-Sandvikens IF
19/10 19:00 Östersunds FK-Landskrona BoIS
19/10 19:00 Skövde AIK-Utsiktens BK
19/10 19:00 Helsingborg-GIF Sundsvall
26/10 19:00 Utsiktens BK-Östersunds FK
26/10 19:00 Örebro-Öster
26/10 19:00 IK Oddevold-Skövde AIK
26/10 19:00 GIF Sundsvall-Örgryte FF
26/10 19:00 Trelleborgs FF-Gefle
26/10 19:00 Landskrona BoIS-IK Brage
26/10 19:00 Sandvikens IF-Helsingborg
26/10 19:00 Varbergs BoIS FC-Degerfors
02/11 19:00 Öster-Skövde AIK
02/11 19:00 IK Brage-IK Oddevold
02/11 19:00 Örebro-Helsingborg
02/11 19:00 Sandvikens IF-GIF Sundsvall
02/11 19:00 Örgryte FF-Östersunds FK
02/11 19:00 Trelleborgs FF-Varbergs BoIS FC
02/11 19:00 Gefle-Utsiktens BK
02/11 19:00 Landskrona BoIS-Degerfors
Feedback