Annons

Fotboll Danmark - Superligaen

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Bröndby IF Bröndby IF  18 11 4 3 34-17 +17 37 WDDDWW
2 FC Köpenhamn FC Köpenhamn  18 11 3 4 37-21 +16 36 WWDLLW
3 FC Midtjylland FC Midtjylland  18 11 3 4 34-21 +13 36 WWWWWL
4 FC Nordsjälland FC Nordsjälland  18 8 6 4 29-16 +13 30 LWLDDW
5 AGF AGF  18 7 8 3 21-17 +4 29 WDWDWD
6 Silkeborg Silkeborg  18 8 3 7 26-22 +4 27 DLDLLL
7 OB OB  18 5 5 8 23-26 -3 20 DDLWDW
8 Lyngby Lyngby  18 5 5 8 23-30 -7 20 LDLDWL
9 Randers FC Randers FC  18 4 7 7 21-32 -11 19 LLDLDW
10 Viborg Viborg  18 5 4 9 18-31 -13 19 DWLWLL
11 Vejle Boldklub Vejle Boldklub  18 3 6 9 16-21 -5 15 DLWDDD
12 Hvidovre Hvidovre  18 1 4 13 10-38 -28 7 LLWDLL
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Bröndby IF Bröndby IF 18 2,83 94% 72% 67% 33% 50% 6%
FC Köpenhamn FC Köpenhamn 18 3,22 94% 94% 72% 39% 33% 11%
FC Midtjylland FC Midtjylland 18 3,06 100% 83% 61% 33% 22% 17%
FC Nordsjälland FC Nordsjälland 18 2,50 83% 72% 44% 33% 39% 33%
AGF AGF 18 2,11 89% 78% 33% 11% 39% 17%
Silkeborg Silkeborg 18 2,67 94% 83% 56% 22% 33% 28%
OB OB 18 2,72 94% 83% 67% 17% 17% 17%
Lyngby Lyngby 18 2,94 100% 78% 56% 33% 17% 28%
Randers FC Randers FC 18 2,94 94% 72% 61% 50% 17% 28%
Viborg Viborg 18 2,72 94% 83% 56% 22% 6% 39%
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 18 2,06 83% 61% 44% 11% 22% 33%
Hvidovre Hvidovre 18 2,67 89% 72% 50% 39% 17% 56%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
FC Nordsjälland FC Nordsjälland 62,33%7,222,679,781,8919,331,330,006,785,44
FC Köpenhamn FC Köpenhamn 60,33%6,442,2210,111,2216,672,000,007,337,11
Lyngby Lyngby 48,78%5,441,1113,671,5620,562,440,004,674,56
Silkeborg Silkeborg 50,60%5,402,208,001,5016,901,200,103,606,20
AGF AGF 52,63%5,132,2510,881,3819,002,500,254,504,88
Randers FC Randers FC 49,56%4,781,7813,442,2215,671,780,114,673,67
Viborg Viborg 47,78%4,671,3310,221,2219,221,110,005,224,78
FC Midtjylland FC Midtjylland 51,56%4,442,5611,562,3324,561,560,005,335,44
Hvidovre Hvidovre 51,89%4,441,3313,561,0020,221,560,114,222,33
OB OB 54,11%4,442,1110,441,0019,891,560,004,224,11
Bröndby IF Bröndby IF 57,00%4,333,0011,671,4417,671,670,114,224,67
Vejle Boldklub Vejle Boldklub 41,33%4,221,4414,112,5621,782,670,004,563,78

Vinnarodds för Superligaen

Feedback