Annons

Fotboll Spanien - Segunda Division

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Leganes Leganes  28 14 8 6 40-18 +22 50 WLDDWL
2 Espanyol Espanyol  28 13 8 7 46-33 +13 47 WLWLWW
3 Eibar Eibar  28 13 7 8 44-33 +11 46 WWDWDL
4 Real Valladolid Real Valladolid  28 13 6 9 32-26 +6 45 DWDDDW
5 Elche Elche  28 12 8 8 26-23 +3 44 DWWLDW
6 Racing de Ferrol Racing de Ferrol  28 11 10 7 33-32 +1 43 LWDLDL
7 Sporting Gijon Sporting Gijon  28 11 10 7 32-24 +8 43 WLLWDL
8 Racing Santander Racing Santander  28 12 6 10 42-39 +3 42 LLWWLW
9 Burgos CF Burgos CF  28 12 6 10 35-37 -2 42 LWLWLW
10 Real Oviedo Real Oviedo  28 10 11 7 34-23 +11 41 WWDLWL
11 Levante Levante  27 9 12 6 32-31 +1 39 WDDLDD
12 Eldense Eldense  28 9 11 8 36-37 -1 38 WWDDLW
13 Real Zaragoza Real Zaragoza  28 9 10 9 28-25 +3 37 WDWLLD
14 Tenerife Tenerife  28 10 7 11 24-25 -1 37 LDDLWD
15 CD Mirandes CD Mirandes  28 8 9 11 33-37 -4 33 DLWLLL
16 SD Huesca SD Huesca  28 7 11 10 23-22 +1 32 LDWDDW
17 Albacete Albacete  28 7 10 11 32-39 -7 31 LLDDWD
18 Cartagena Cartagena  28 8 7 13 28-38 -10 31 WWDWWL
19 Villarreal B Villarreal B  28 7 9 12 28-41 -13 30 LDLWDD
20 Alcorcon Alcorcon  28 7 8 13 22-38 -16 29 WDLWLD
21 FC Andorra FC Andorra  27 6 7 14 22-35 -13 25 LLLDLD
22 SD Amorebieta SD Amorebieta  28 4 9 15 21-37 -16 21 LLLWDD
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Leganes Leganes 28 2,07 89% 61% 32% 14% 46% 29%
Espanyol Espanyol 28 2,82 96% 86% 43% 29% 32% 21%
Eibar Eibar 28 2,75 96% 75% 54% 32% 21% 21%
Real Valladolid Real Valladolid 28 2,07 89% 61% 29% 14% 43% 36%
Elche Elche 28 1,75 86% 57% 21% 7% 50% 32%
Racing de Ferrol Racing de Ferrol 28 2,32 93% 68% 32% 21% 29% 29%
Sporting Gijon Sporting Gijon 28 2,00 82% 68% 36% 11% 43% 36%
Racing Santander Racing Santander 28 2,89 93% 86% 50% 36% 32% 25%
Burgos CF Burgos CF 28 2,57 93% 71% 46% 21% 39% 29%
Real Oviedo Real Oviedo 28 2,04 86% 61% 32% 18% 36% 36%
Levante Levante 27 2,33 78% 70% 41% 26% 41% 26%
Eldense Eldense 28 2,61 96% 82% 36% 29% 25% 25%
Real Zaragoza Real Zaragoza 28 1,89 89% 61% 21% 14% 39% 36%
Tenerife Tenerife 28 1,75 89% 57% 25% 4% 43% 36%
CD Mirandes CD Mirandes 28 2,50 86% 71% 54% 25% 32% 39%
SD Huesca SD Huesca 28 1,61 82% 50% 18% 7% 43% 46%
Albacete Albacete 28 2,54 93% 86% 36% 18% 21% 29%
Cartagena Cartagena 28 2,36 96% 71% 43% 14% 18% 32%
Villarreal B Villarreal B 28 2,46 93% 71% 46% 29% 21% 36%
Alcorcon Alcorcon 28 2,14 89% 71% 29% 18% 29% 50%
FC Andorra FC Andorra 27 2,11 85% 56% 30% 22% 33% 48%
SD Amorebieta SD Amorebieta 28 2,07 89% 64% 29% 14% 25% 46%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Real Oviedo Real Oviedo 58,14%6,8611,141,0722,642,210,004,794,64
Elche Elche 56,93%6,3612,502,1423,861,860,077,794,50
Real Valladolid Real Valladolid 56,43%6,2913,142,1420,212,430,147,215,00
Eldense Eldense 49,50%6,0014,932,1426,071,710,005,143,36
SD Huesca SD Huesca 48,36%5,7110,642,0023,072,360,145,293,43
Sporting Gijon Sporting Gijon 53,36%5,7111,141,7118,642,570,075,864,50
FC Andorra FC Andorra 63,85%5,6910,772,1520,381,770,155,154,15
Espanyol Espanyol 52,43%5,6415,361,7120,932,290,144,934,86
Levante Levante 53,46%5,6216,151,6216,692,230,235,005,31
Racing Santander Racing Santander 46,36%5,2113,711,8622,292,570,143,935,00
Albacete Albacete 52,86%5,2114,141,7126,141,930,006,434,64
Real Zaragoza Real Zaragoza 54,00%5,1413,362,9322,142,430,075,644,07
Eibar Eibar 56,36%5,0712,213,1427,071,860,076,145,36
Tenerife Tenerife 52,07%5,0016,002,5715,363,070,145,433,71
Racing de Ferrol Racing de Ferrol 51,64%4,9311,862,0723,291,710,075,364,00
Villarreal B Villarreal B 51,71%4,8613,711,1417,071,570,006,435,36
SD Amorebieta SD Amorebieta 46,87%4,7313,331,5323,332,200,203,873,00
Cartagena Cartagena 46,79%4,6412,361,5715,792,640,075,643,57
Leganes Leganes 46,71%4,3614,861,5721,072,210,005,004,50
Burgos CF Burgos CF 44,43%4,2111,641,6423,792,500,005,294,07
Alcorcon Alcorcon 44,64%4,1412,791,7923,002,140,146,212,64
CD Mirandes CD Mirandes 46,57%3,939,711,7920,002,000,005,004,21
Feedback