advert

Fotboll Spanien - Primera División

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Barcelona Barcelona  12 7 3 2 34-18 +16 24 DDWWWL
2 Sevilla Sevilla  12 7 2 3 24-14 +10 23 WWLWDW
3 Atlético Madrid Atlético Madrid  12 6 5 1 16-8 +8 23 DWDWDW
4 Deportivo Alavés Deportivo Alavés  12 7 2 3 17-12 +5 23 LWWWLW
5 Espanyol Espanyol  12 6 3 3 16-10 +6 21 DWWDWL
6 Real Madrid Real Madrid  12 6 2 4 20-16 +4 20 DLLLWW
7 Real Valladolid Real Valladolid  12 4 5 3 9-9 0 17 WWWDLD
8 Levante Levante  12 5 2 5 18-19 -1 17 WWWWDL
9 Girona Girona  12 4 5 3 13-14 -1 17 DLDWWD
10 Real Sociedad Real Sociedad  12 4 4 4 15-14 +1 16 LWDLDW
11 Getafe Getafe  12 4 4 4 11-10 +1 16 DLWWDL
12 Real Betis Real Betis  12 4 4 4 12-15 -3 16 WLLLDW
13 Eibar Eibar  12 4 3 5 12-18 -6 15 LWDLWD
14 Celta de Vigo Celta de Vigo  12 3 5 4 22-20 +2 14 DLLWDL
15 Valencia Valencia  12 2 8 2 8-9 -1 14 WDDDLW
16 Villarreal Villarreal  12 2 5 5 11-13 -2 11 LLDLDD
17 Athletic Club Athletic Club  12 1 7 4 13-19 -6 10 LDDDLL
18 Leganés Leganés  12 2 4 6 9-16 -7 10 LWDLDD
19 Rayo Vallecano Rayo Vallecano  12 1 4 7 14-25 -11 7 LLDLLD
20 Huesca Huesca  12 1 3 8 10-25 -15 6 DLLLDL
See more matches

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Barcelona Barcelona 12 4,33 100% 92% 75% 50% 17% 0%
Sevilla Sevilla 12 3,17 83% 75% 67% 33% 25% 33%
Atlético Madrid Atlético Madrid 12 2,00 92% 75% 17% 8% 50% 17%
Deportivo Alavés Deportivo Alavés 12 2,42 92% 67% 58% 8% 33% 17%
Espanyol Espanyol 12 2,17 100% 67% 33% 17% 42% 8%
Real Madrid Real Madrid 12 3,00 92% 75% 50% 33% 33% 25%
Real Valladolid Real Valladolid 12 1,50 75% 33% 17% 8% 50% 50%
Levante Levante 12 3,08 100% 83% 67% 25% 25% 8%
Girona Girona 12 2,25 75% 50% 42% 33% 42% 33%
Real Sociedad Real Sociedad 12 2,42 83% 67% 58% 33% 25% 33%
Getafe Getafe 12 1,75 92% 75% 8% 0% 33% 42%
Real Betis Real Betis 12 2,25 83% 42% 33% 25% 42% 50%
Eibar Eibar 12 2,50 92% 75% 50% 25% 17% 33%
Celta de Vigo Celta de Vigo 12 3,50 100% 92% 58% 42% 17% 8%
Valencia Valencia 12 1,42 75% 50% 8% 8% 42% 42%
Villarreal Villarreal 12 2,00 83% 58% 42% 17% 33% 33%
Athletic Club Athletic Club 12 2,67 92% 83% 50% 33% 8% 25%
Leganés Leganés 12 2,08 92% 58% 33% 17% 17% 42%
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 12 3,25 100% 75% 67% 50% 8% 17%
Huesca Huesca 12 2,92 100% 75% 50% 17% 0% 42%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Barcelona Barcelona 64,67%5,922,589,501,9217,671,670,176,838,08
Real Betis Real Betis 61,75%5,002,0011,332,1716,332,000,006,004,75
Real Madrid Real Madrid 60,83%5,921,6710,423,2517,421,830,007,506,33
Eibar Eibar 57,75%6,170,9213,581,9226,252,250,178,174,08
Villarreal Villarreal 51,42%5,002,4213,002,0817,672,420,086,585,08
Atlético Madrid Atlético Madrid 51,00%8,081,5810,582,0820,502,580,085,003,75
Celta de Vigo Celta de Vigo 50,83%4,581,9210,922,5815,082,420,254,425,50
Athletic Club Athletic Club 50,67%3,751,5014,752,3318,423,500,174,584,00
Sevilla Sevilla 49,50%5,752,3314,422,8314,422,580,086,924,92
Valencia Valencia 48,58%5,172,1713,671,8316,422,750,086,504,33
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 48,33%5,081,2513,501,6717,082,170,255,174,25
Espanyol Espanyol 47,58%5,001,5814,001,4217,582,080,005,676,25
Real Valladolid Real Valladolid 46,83%5,581,9212,672,5817,001,920,005,333,08
Huesca Huesca 46,50%4,251,5814,922,2518,752,830,004,423,92
Real Sociedad Real Sociedad 46,00%3,671,1712,252,3320,672,330,174,084,00
Getafe Getafe 45,58%4,501,0817,922,9223,253,170,254,583,50
Girona Girona 45,08%3,331,9214,001,4214,922,000,084,084,00
Leganés Leganés 43,83%3,331,8313,332,3319,672,750,004,334,00
Levante Levante 43,75%4,582,0013,752,0816,673,170,175,424,33
Deportivo Alavés Deportivo Alavés 39,50%3,501,4214,251,5018,252,170,084,753,75
Feedback