advert

Fotboll Spanien - Primera División

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Barcelona Barcelona 24 19 5 0 62-11 +51 62 WWWDDW
2 Atlético Madrid Atlético Madrid 24 16 7 1 36-9 +27 55 WDWWWW
3 Valencia Valencia 24 14 4 6 47-28 +19 46 WLLLWW
4 Real Madrid Real Madrid 23 13 6 4 55-26 +29 45 LWWDWW
5 Sevilla Sevilla 24 12 3 9 31-35 -4 39 LWDLWW
6 Villarreal Villarreal 24 11 5 8 35-29 +6 38 WWWLLD
7 Eibar Eibar 24 10 5 9 32-36 -4 35 LDDWWL
8 Girona Girona 24 9 7 8 34-30 +4 34 WDDWLW
9 Getafe Getafe 24 8 9 7 29-21 +8 33 WDDDDW
10 Real Betis Real Betis 24 10 3 11 41-50 -9 33 WLLWWL
11 Celta de Vigo Celta de Vigo 24 9 5 10 41-37 +4 32 WWWLDL
12 Real Sociedad Real Sociedad 24 8 5 11 46-45 +1 29 LLLWLW
13 Leganés Leganés 23 8 5 10 20-25 -5 29 LDWDLL
14 Athletic Club Athletic Club 24 6 10 8 24-27 -3 28 DDDLDL
15 Deportivo Alavés Deportivo Alavés 24 9 1 14 22-33 -11 28 WDLWWW
16 Espanyol Espanyol 24 6 9 9 22-32 -10 27 DLLDDD
17 Levante Levante 24 3 11 10 21-38 -17 20 LLDDLL
18 Las Palmas Las Palmas 24 5 3 16 18-52 -34 18 LWLWDL
19 Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña 24 4 5 15 24-53 -29 17 LLDLLL
20 Málaga Málaga 24 3 4 17 15-38 -23 13 LDDLLL

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Barcelona Barcelona 24 3,04 96% 96% 58% 25% 63% 4%
Atlético Madrid Atlético Madrid 24 1,88 88% 50% 25% 13% 67% 17%
Valencia Valencia 24 3,13 96% 79% 67% 33% 25% 17%
Real Madrid Real Madrid 23 3,52 91% 83% 74% 43% 30% 22%
Sevilla Sevilla 24 2,75 96% 71% 50% 25% 38% 25%
Villarreal Villarreal 24 2,67 96% 79% 54% 25% 33% 21%
Eibar Eibar 24 2,83 92% 71% 58% 33% 25% 38%
Girona Girona 24 2,67 92% 71% 54% 25% 33% 25%
Getafe Getafe 24 2,08 83% 63% 42% 17% 38% 33%
Real Betis Real Betis 24 3,79 100% 79% 63% 50% 21% 29%
Celta de Vigo Celta de Vigo 24 3,25 100% 79% 75% 42% 17% 13%
Real Sociedad Real Sociedad 24 3,79 96% 92% 75% 50% 21% 17%
Leganés Leganés 23 1,96 83% 48% 39% 17% 43% 48%
Athletic Club Athletic Club 24 2,13 83% 67% 29% 21% 38% 38%
Deportivo Alavés Deportivo Alavés 24 2,29 100% 67% 42% 13% 25% 38%
Espanyol Espanyol 24 2,25 92% 63% 33% 25% 25% 38%
Levante Levante 24 2,46 83% 75% 54% 29% 29% 42%
Las Palmas Las Palmas 24 2,92 96% 75% 58% 33% 17% 50%
Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña 24 3,21 96% 75% 67% 46% 13% 33%
Málaga Málaga 24 2,21 92% 58% 29% 21% 13% 67%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Barcelona Barcelona 61,92%5,381,2910,083,926,711,710,005,176,96
Real Madrid Real Madrid 57,13%7,782,4811,613,357,962,000,177,917,65
Real Sociedad Real Sociedad 56,92%6,670,7111,252,388,001,540,175,835,04
Las Palmas Las Palmas 54,58%4,130,6312,252,086,502,210,044,834,00
Real Betis Real Betis 54,50%3,581,3311,921,755,962,420,134,424,50
Celta de Vigo Celta de Vigo 53,92%3,711,3311,252,215,962,540,044,584,58
Eibar Eibar 53,88%5,710,3812,422,4212,131,830,135,004,38
Sevilla Sevilla 52,92%5,421,0815,174,217,962,460,045,174,79
Athletic Club Athletic Club 50,08%4,790,7514,712,547,082,290,004,794,13
Villarreal Villarreal 49,17%4,881,3316,002,716,713,000,175,044,75
Valencia Valencia 49,08%5,631,7113,832,005,333,130,175,085,17
Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña 48,46%4,880,7913,922,216,752,750,045,383,96
Atlético Madrid Atlético Madrid 48,13%4,170,7513,422,588,422,540,084,424,46
Girona Girona 47,75%4,380,8816,211,928,423,000,005,214,42
Málaga Málaga 46,38%4,000,3315,382,4210,582,580,254,923,96
Levante Levante 44,75%4,960,9214,831,549,002,710,085,043,33
Espanyol Espanyol 44,54%4,460,6713,081,638,792,580,044,383,25
Leganés Leganés 43,39%3,391,0415,912,617,652,780,093,704,17
Getafe Getafe 42,25%4,751,2517,832,678,213,330,084,214,04
Deportivo Alavés Deportivo Alavés 40,29%3,750,8316,382,508,713,170,133,793,54
Feedback