Reklam

Fotboll Frankrike - Ligue 1

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain  21 15 5 1 42-18 +24 50 DDWDDW
2 Nice Nice  21 12 4 5 34-18 +16 39 DLWWWW
3 Marseille Marseille  20 10 7 3 28-16 +12 37 WLWDWD
4 Rennes Rennes  21 10 4 7 40-19 +21 34 LWLLLW
5 Frankrike Frankrike  21 9 6 6 33-23 +10 33 WWLWDW
6 Lens Lens  21 9 6 6 36-29 +7 33 DDLLWW
7 Strasbourg Strasbourg  20 9 5 6 39-25 +14 32 DWWLWW
8 Montpellier Montpellier  20 9 4 7 34-27 +7 31 LWWWWL
9 Nantes Nantes  21 8 5 8 26-25 +1 29 LWWWDL
10 Lille Lille  20 7 8 5 27-27 0 29 DWWDWD
11 Lyon Lyon  20 7 8 5 28-27 +1 28 LDDDDW
12 Angers Angers  20 6 8 6 26-27 -1 26 DLWLLD
13 Brest Brest  21 6 7 8 26-33 -7 25 WWLDLL
14 Reims Reims  21 5 9 7 22-23 -1 24 WLWDDL
15 Metz Metz  21 4 7 10 24-41 -17 19 LLWDLW
16 Clermont Foot Clermont Foot  20 4 6 10 20-36 -16 18 LDLWDL
17 Troyes Troyes  20 4 5 11 18-29 -11 17 LWLLDL
18 Lorient Lorient  20 3 8 9 15-31 -16 17 LLLLDD
19 Bordeaux Bordeaux  21 3 8 10 30-50 -20 17 LDWLLL
20 Saint-Etienne Saint-Etienne  20 2 6 12 18-42 -24 12 LLLLLL
Se fler matcher

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 21 2,86 90% 90% 52% 29% 33% 14%
Nice Nice 21 2,48 90% 71% 62% 19% 33% 33%
Marseille Marseille 20 2,20 85% 65% 30% 25% 50% 20%
Rennes Rennes 21 2,81 100% 86% 43% 24% 43% 19%
Frankrike Frankrike 21 2,67 90% 86% 52% 38% 24% 38%
Lens Lens 21 3,10 100% 81% 62% 48% 24% 14%
Strasbourg Strasbourg 20 3,20 100% 90% 55% 40% 25% 15%
Montpellier Montpellier 20 3,05 100% 80% 50% 45% 30% 15%
Nantes Nantes 21 2,43 95% 71% 38% 29% 24% 29%
Lille Lille 20 2,70 95% 85% 55% 20% 10% 20%
Lyon Lyon 20 2,75 95% 80% 50% 30% 25% 10%
Angers Angers 20 2,65 90% 80% 50% 30% 30% 15%
Brest Brest 21 2,81 100% 95% 52% 24% 14% 14%
Reims Reims 21 2,14 81% 71% 33% 14% 33% 33%
Metz Metz 21 3,10 95% 86% 57% 38% 14% 33%
Clermont Foot Clermont Foot 20 2,80 95% 70% 50% 40% 25% 35%
Troyes Troyes 20 2,35 100% 80% 40% 15% 15% 30%
Lorient Lorient 20 2,30 90% 70% 35% 25% 20% 35%
Bordeaux Bordeaux 21 3,81 100% 95% 71% 52% 0% 24%
Saint-Etienne Saint-Etienne 20 3,00 100% 85% 55% 40% 5% 30%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Marseille Marseille 65,82%6,551,458,361,6419,091,270,187,364,18
Lens Lens 53,70%6,501,5011,401,2018,001,800,106,106,50
Rennes Rennes 58,64%6,451,3611,091,4519,361,270,006,555,82
Reims Reims 46,80%6,401,8012,702,6022,902,000,205,304,50
Frankrike Frankrike 60,45%6,271,1812,362,7321,821,450,185,364,55
Angers Angers 51,33%6,221,7812,221,0015,331,440,004,223,67
Saint-Etienne Saint-Etienne 49,27%6,001,4510,272,0923,091,180,095,824,82
Lyon Lyon 59,10%5,701,7010,301,0018,901,600,106,605,80
Lille Lille 50,89%5,671,7811,442,8921,222,110,116,223,56
Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 61,50%5,602,008,802,9015,001,700,106,205,30
Strasbourg Strasbourg 54,09%5,552,2714,641,0022,452,090,095,185,00
Brest Brest 45,00%5,503,3011,101,4022,801,700,004,504,70
Nice Nice 56,36%5,451,4511,361,7317,271,910,006,364,64
Nantes Nantes 41,10%5,402,4012,101,5020,101,800,204,605,00
Bordeaux Bordeaux 47,09%5,361,3610,641,6420,641,640,004,644,36
Clermont Foot Clermont Foot 53,44%5,221,569,111,5618,671,440,336,004,89
Troyes Troyes 46,91%5,181,6410,551,6416,821,820,185,733,45
Lorient Lorient 41,80%4,702,7011,701,7019,601,800,204,703,10
Montpellier Montpellier 49,50%4,501,7011,301,0021,101,400,105,105,60
Metz Metz 42,10%3,901,6013,201,5018,202,200,303,703,60

Vinnarodds för Ligue 1

Feedback