Reklam

Fotboll Frankrike - Ligue 1

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 PSG PSG  27 22 2 3 75-24 +51 68 WWWDWW
2 Olympique Marseille Olympique Marseille  28 16 8 4 41-29 +12 56 WWWLWD
3 Rennes Rennes  28 15 5 8 38-24 +14 50 LDLWWW
4 Lille Lille  28 15 4 9 35-27 +8 49 WWLWWW
5 Reims Reims  28 10 11 7 26-21 +5 41 DLWDDW
6 Nice Nice  28 11 8 9 41-38 +3 41 DLWDDW
7 Olympique Lyon Olympique Lyon  28 11 7 10 42-27 +15 40 DLDWWL
8 Montpellier Montpellier  28 11 7 10 35-34 +1 40 DWLLWL
9 Monaco Monaco  28 11 7 10 44-44 0 40 WWWDDL
10 Angers SCO Angers SCO  28 11 6 11 28-33 -5 39 LLLWWW
11 Strasbourg Strasbourg  27 11 5 11 32-32 0 38 LWWDDL
12 Bordeaux Bordeaux  28 9 10 9 40-34 +6 37 DWDLDD
13 Nantes Nantes  28 11 4 13 28-31 -3 37 LDDWLL
14 Brest Brest  28 8 10 10 34-37 -3 34 DDWDLL
15 Metz Metz  28 8 10 10 27-35 -8 34 DLDLWW
16 Dijon Dijon  28 7 9 12 27-37 -10 30 LDDDLW
17 Saint-Étienne Saint-Étienne  28 8 6 14 29-45 -16 30 LLLDLD
18 Nîmes Nîmes  28 7 6 15 29-44 -15 27 WWWLLL
19 Amiens SC Amiens SC  28 4 11 13 31-50 -19 23 DLDDLD
20 Toulouse Toulouse  28 3 4 21 22-58 -36 13 LLLLLL
See more matches

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
PSG PSG 27 3,67 100% 89% 70% 52% 52% 4%
Olympique Marseille Olympique Marseille 28 2,50 86% 75% 46% 29% 39% 21%
Rennes Rennes 28 2,21 93% 57% 39% 18% 36% 25%
Lille Lille 28 2,21 96% 68% 43% 7% 43% 21%
Reims Reims 28 1,68 86% 57% 14% 7% 43% 36%
Nice Nice 28 2,82 96% 89% 61% 25% 14% 11%
Olympique Lyon Olympique Lyon 28 2,46 93% 68% 46% 21% 32% 32%
Montpellier Montpellier 28 2,46 93% 61% 50% 29% 29% 36%
Monaco Monaco 28 3,14 93% 75% 68% 43% 25% 18%
Angers SCO Angers SCO 28 2,18 86% 61% 36% 21% 43% 39%
Strasbourg Strasbourg 27 2,37 93% 63% 44% 22% 30% 41%
Bordeaux Bordeaux 28 2,64 96% 79% 43% 29% 21% 21%
Nantes Nantes 28 2,11 93% 54% 36% 14% 36% 32%
Brest Brest 28 2,54 89% 68% 46% 29% 29% 36%
Metz Metz 28 2,21 93% 71% 36% 18% 29% 32%
Dijon Dijon 28 2,29 89% 68% 46% 18% 21% 43%
Saint-Étienne Saint-Étienne 28 2,64 96% 71% 50% 32% 18% 32%
Nîmes Nîmes 28 2,61 93% 68% 54% 32% 25% 36%
Amiens SC Amiens SC 28 2,89 89% 79% 61% 36% 18% 25%
Toulouse Toulouse 28 2,86 96% 79% 57% 29% 11% 50%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
PSG PSG 64,36%6,931,7111,571,9317,361,570,076,077,64
Olympique Marseille Olympique Marseille 55,50%6,141,5012,430,7921,002,140,216,865,14
Dijon Dijon 50,07%5,791,2112,001,0719,361,790,075,794,71
Reims Reims 52,57%5,711,0012,711,5721,431,640,146,293,71
Nantes Nantes 50,50%5,571,7912,791,6422,791,360,075,074,79
Nîmes Nîmes 52,36%5,501,2913,931,0725,001,640,297,214,86
Saint-Étienne Saint-Étienne 50,79%5,431,7913,571,7923,362,070,145,714,00
Angers SCO Angers SCO 47,87%5,401,7311,670,8720,531,530,006,075,27
Lille Lille 56,00%5,401,6713,672,0723,931,400,005,875,33
Olympique Lyon Olympique Lyon 56,15%5,231,5411,311,0020,691,690,155,155,15
Rennes Rennes 53,50%5,211,2912,571,7921,211,790,006,145,43
Bordeaux Bordeaux 51,23%5,151,6213,081,5416,002,080,005,004,54
Nice Nice 53,20%4,931,939,870,8015,131,670,274,674,73
Montpellier Montpellier 48,14%4,791,8614,571,5016,861,930,146,866,00
Toulouse Toulouse 45,62%4,771,6213,461,0820,001,690,235,464,00
Brest Brest 50,50%4,711,1410,001,1422,791,570,146,214,21
Monaco Monaco 51,57%4,432,7110,931,6416,361,930,215,436,07
Strasbourg Strasbourg 53,62%4,311,1513,921,3122,312,000,087,234,54
Metz Metz 46,79%4,291,0711,211,0718,431,360,144,644,21
Amiens SC Amiens SC 46,50%3,641,9314,571,1422,141,790,143,712,86
Feedback