Annons

Fotboll England - Championship

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Leicester City Leicester City  44 30 4 10 86-39 +47 94 WWLLWW
2 Leeds United Leeds United  44 27 9 8 80-37 +43 90 DWLDLW
3 Ipswich Town Ipswich Town  43 26 11 6 85-53 +32 89 WWWLDD
4 Southampton Southampton  44 25 9 10 85-61 +24 84 DWWWLL
5 West Bromwich Albion West Bromwich Albion  44 20 12 12 67-44 +23 72 DDDWLL
6 Norwich City Norwich City  44 21 9 14 77-61 +16 72 WLWDWD
7 Hull City Hull City  44 19 12 13 65-56 +9 69 LWDWDW
8 Coventry City Coventry City  43 17 12 14 68-55 +13 63 WLWLLL
9 Middlesbrough Middlesbrough  44 18 9 17 64-60 +4 63 DWWDDL
10 Preston North End Preston North End  44 18 9 17 56-61 -5 63 LDWLLL
11 Cardiff City Cardiff City  44 19 5 20 50-61 -11 62 LWLWLW
12 Bristol City Bristol City  44 16 11 17 51-47 +4 59 WWDWDD
13 Sunderland Sunderland  44 16 8 20 52-51 +1 56 WLDDWL
14 Swansea City Swansea City  44 15 11 18 57-62 -5 56 DLLWWW
15 Watford Watford  44 12 17 15 59-58 +1 53 DDDDLD
16 Millwall Millwall  44 14 11 19 43-55 -12 53 DLLWWW
17 Stoke City Stoke City  44 13 11 20 44-60 -16 50 WDDLDW
18 Queens Park Rangers Queens Park Rangers  44 13 11 20 41-57 -16 50 WWLDLW
19 Blackburn Rovers Blackburn Rovers  44 13 10 21 58-74 -16 49 LWDLWL
20 Plymouth Argyle Plymouth Argyle  44 12 12 20 58-69 -11 48 LLWDWL
21 Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday  44 13 8 23 39-68 -29 47 DLWDDW
22 Birmingham City Birmingham City  44 12 10 22 48-64 -16 46 LWLLWD
23 Huddersfield Town Huddersfield Town  44 9 17 18 47-74 -27 44 LDWLDL
24 Rotherham United Rotherham United  44 4 12 28 32-85 -53 24 LWLLLD
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Leicester City Leicester City 44 2,84 100% 77% 59% 32% 32% 14%
Leeds United Leeds United 44 2,66 93% 70% 52% 30% 43% 18%
Ipswich Town Ipswich Town 43 3,21 93% 79% 60% 44% 33% 14%
Southampton Southampton 44 3,32 98% 86% 66% 39% 27% 9%
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 44 2,52 93% 75% 45% 27% 39% 18%
Norwich City Norwich City 44 3,14 98% 80% 61% 41% 27% 11%
Hull City Hull City 44 2,75 93% 77% 59% 32% 25% 18%
Coventry City Coventry City 43 2,86 95% 86% 63% 28% 26% 16%
Middlesbrough Middlesbrough 44 2,82 98% 84% 50% 27% 25% 20%
Preston North End Preston North End 44 2,66 93% 77% 57% 23% 23% 32%
Cardiff City Cardiff City 44 2,52 95% 75% 50% 23% 27% 32%
Bristol City Bristol City 44 2,23 91% 59% 36% 20% 27% 34%
Sunderland Sunderland 44 2,34 89% 64% 48% 23% 30% 36%
Swansea City Swansea City 44 2,70 98% 80% 57% 30% 23% 20%
Watford Watford 44 2,66 86% 68% 50% 32% 30% 30%
Millwall Millwall 44 2,23 95% 66% 39% 20% 32% 32%
Stoke City Stoke City 44 2,36 91% 68% 43% 23% 27% 39%
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 44 2,23 89% 70% 43% 16% 27% 39%
Blackburn Rovers Blackburn Rovers 44 3,00 93% 77% 66% 39% 18% 27%
Plymouth Argyle Plymouth Argyle 44 2,89 93% 77% 57% 32% 23% 30%
Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday 44 2,43 93% 73% 45% 23% 25% 43%
Birmingham City Birmingham City 44 2,55 91% 68% 48% 27% 23% 36%
Huddersfield Town Huddersfield Town 44 2,75 93% 82% 48% 32% 18% 23%
Rotherham United Rotherham United 44 2,66 93% 80% 50% 23% 11% 48%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Southampton Southampton 65,55%7,559,141,9518,002,360,054,686,23
Leeds United Leeds United 60,91%7,009,712,0021,481,550,005,955,55
Middlesbrough Middlesbrough 57,14%6,8210,432,1421,191,640,004,955,05
Watford Watford 56,05%6,7312,241,9022,482,050,056,054,77
Stoke City Stoke City 51,45%6,5911,762,2921,952,590,055,643,82
Leicester City Leicester City 63,64%6,558,481,7117,191,500,006,275,45
Hull City Hull City 58,86%6,418,552,0020,091,730,005,454,95
Sunderland Sunderland 56,18%6,1810,141,5719,761,770,094,145,09
Norwich City Norwich City 51,27%6,149,902,2917,481,730,006,364,59
Ipswich Town Ipswich Town 52,59%6,0011,321,7321,232,230,005,416,59
Coventry City Coventry City 52,71%5,9510,051,3820,521,480,004,624,38
Bristol City Bristol City 47,82%5,917,521,4319,811,500,053,453,82
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 48,82%5,8610,731,6422,272,180,094,864,32
Plymouth Argyle Plymouth Argyle 46,91%5,779,671,0522,431,950,054,364,50
Swansea City Swansea City 54,36%5,7710,381,7618,002,000,054,773,95
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 54,27%5,737,451,9520,501,590,053,913,41
Blackburn Rovers Blackburn Rovers 53,50%5,559,862,3321,052,230,094,914,41
Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday 46,09%5,5011,431,4822,332,360,054,773,82
Huddersfield Town Huddersfield Town 41,23%5,2310,362,2320,141,860,054,054,05
Millwall Millwall 43,95%5,2312,321,8622,912,230,054,144,32
Preston North End Preston North End 47,86%5,1811,591,5023,552,450,053,143,86
Birmingham City Birmingham City 47,64%4,7311,951,5024,091,820,054,453,64
Cardiff City Cardiff City 47,23%4,418,641,5924,321,410,003,774,32
Rotherham United Rotherham United 40,73%3,7710,181,6821,591,770,093,592,50
Feedback