Annons

Fotboll Tyskland - 1. Bundesliga

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  30 25 5 0 75-20 +55 80 WWWWWD
2 Bayern München Bayern München  30 21 3 6 87-37 +50 66 WWLLWW
3 VfB Stuttgart VfB Stuttgart  30 20 3 7 68-36 +32 63 WWDWWL
4 RB Leipzig RB Leipzig  30 18 5 7 69-34 +35 59 WWDWWW
5 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  30 16 9 5 58-35 +23 57 WWWLWD
6 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  30 11 12 7 46-40 +6 45 WLDDLW
7 Freiburg Freiburg  30 11 7 12 42-53 -11 40 WLWLWD
8 Augsburg Augsburg  30 10 9 11 48-49 -1 39 WWDLWL
9 Hoffenheim Hoffenheim  30 11 6 13 53-60 -7 39 LLLWLW
10 FC Heidenheim FC Heidenheim  30 8 10 12 43-52 -9 34 LDDWDL
11 Werder Bremen Werder Bremen  30 9 7 14 38-50 -12 34 LLLDLW
12 Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach  30 7 10 13 53-60 -7 31 DDLWLL
13 Wolfsburg Wolfsburg  30 8 7 15 35-50 -15 31 LLWLLW
14 Union Berlin Union Berlin  30 8 5 17 26-50 -24 29 LWDLLL
15 Mainz 05 Mainz 05  30 5 12 13 31-48 -17 27 LWDWWD
16 Bochum Bochum  30 5 12 13 34-60 -26 27 LLDLDL
17 FC Köln FC Köln  30 4 10 16 23-53 -30 22 DLDWLL
18 Darmstadt Darmstadt  30 3 8 19 30-72 -42 17 LLDLLW
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 30 3,17 97% 90% 70% 33% 50% 3%
Bayern München Bayern München 30 4,13 100% 90% 83% 60% 33% 10%
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 30 3,47 100% 93% 73% 43% 33% 10%
RB Leipzig RB Leipzig 30 3,43 93% 87% 70% 47% 33% 13%
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 30 3,10 97% 83% 57% 40% 30% 10%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 30 2,87 93% 83% 57% 33% 23% 20%
Freiburg Freiburg 30 3,17 93% 80% 67% 40% 30% 17%
Augsburg Augsburg 30 3,23 100% 90% 60% 37% 10% 20%
Hoffenheim Hoffenheim 30 3,77 100% 97% 80% 60% 3% 10%
FC Heidenheim FC Heidenheim 30 3,17 93% 83% 57% 37% 17% 17%
Werder Bremen Werder Bremen 30 2,93 100% 83% 57% 33% 20% 23%
Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach 30 3,77 93% 90% 80% 53% 10% 20%
Wolfsburg Wolfsburg 30 2,83 100% 83% 57% 37% 17% 20%
Union Berlin Union Berlin 30 2,53 93% 73% 43% 23% 20% 53%
Mainz 05 Mainz 05 30 2,63 90% 73% 43% 33% 23% 30%
Bochum Bochum 30 3,13 93% 87% 60% 43% 13% 23%
FC Köln FC Köln 30 2,53 97% 83% 33% 20% 10% 43%
Darmstadt Darmstadt 30 3,40 93% 77% 60% 47% 10% 43%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 61,07%8,002,009,602,4017,131,600,005,938,53
Bayern München Bayern München 59,67%7,672,338,672,2717,130,870,076,338,47
Mainz 05 Mainz 05 47,67%7,071,6014,471,7321,672,600,075,734,73
RB Leipzig RB Leipzig 57,93%7,071,6010,601,7318,071,470,005,407,47
FC Köln FC Köln 48,00%6,672,2011,671,8721,801,670,135,934,60
FC Heidenheim FC Heidenheim 45,93%6,332,6012,401,3322,331,730,005,603,93
Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach 48,33%6,132,009,801,8015,531,600,006,274,67
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 60,60%5,932,679,471,0017,531,530,075,735,80
Hoffenheim Hoffenheim 51,47%5,801,479,801,5316,872,400,135,205,13
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 59,60%5,671,938,531,6717,871,070,005,077,67
Union Berlin Union Berlin 45,67%5,402,0011,472,1321,271,470,134,734,13
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 55,93%5,272,539,601,4723,932,070,074,604,73
Bochum Bochum 49,67%5,001,7312,932,4723,403,330,076,805,73
Freiburg Freiburg 49,13%4,671,4711,471,6018,131,800,204,875,07
Augsburg Augsburg 46,67%4,602,4012,872,8719,932,130,134,874,53
Wolfsburg Wolfsburg 48,53%4,401,0013,201,6717,602,600,134,274,47
Darmstadt Darmstadt 49,87%3,931,8012,331,8718,672,070,134,534,40
Werder Bremen Werder Bremen 46,67%3,733,6012,732,2714,802,330,074,873,47

Vinnarodds för 1. Bundesliga

Feedback