Annons

Fotboll Sverige - Allsvenskan

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Malmö FF Malmö FF  9 8 0 1 23-4 +19 24 WWWLWW
2 Djurgården Djurgården  9 6 1 2 19-7 +12 19 LLWWWW
3 Mjällby Mjällby  9 5 2 2 17-9 +8 17 LLWDWW
4 Häcken Häcken  9 5 1 3 17-14 +3 16 WWLWWL
5 GAIS GAIS  9 5 0 4 11-12 -1 15 WWLWWL
6 Halmstads BK Halmstads BK  9 5 0 4 13-15 -2 15 LWWLLW
7 AIK AIK  9 4 2 3 16-19 -3 14 WWLWLL
8 Elfsborg Elfsborg  9 4 1 4 17-15 +2 13 LLWWLW
9 Hammarby Hammarby  9 4 0 5 13-14 -1 12 LLWLWL
10 Sirius Sirius  9 3 2 4 11-13 -2 11 LDLLWD
11 IFK Värnamo IFK Värnamo  9 3 2 4 10-15 -5 11 WLLWDW
12 Norrköping Norrköping  9 3 2 4 13-21 -8 11 DWWLLD
13 Brommapojkarna Brommapojkarna  9 2 4 3 14-17 -3 10 WDLDDL
14 IFK Göteborg IFK Göteborg  9 2 2 5 9-14 -5 8 DLWLLD
15 Kalmar FF Kalmar FF  9 2 1 6 15-19 -4 7 WLLWLD
16 Västerås SK Västerås SK  9 1 0 8 3-13 -10 3 LWLLLL
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Malmö FF Malmö FF 9 3,00 100% 67% 56% 44% 78% 0%
Djurgården Djurgården 9 2,89 100% 78% 33% 33% 56% 22%
Mjällby Mjällby 9 2,89 100% 89% 67% 22% 33% 0%
Häcken Häcken 9 3,44 100% 78% 78% 33% 22% 22%
GAIS GAIS 9 2,56 100% 67% 56% 22% 11% 44%
Halmstads BK Halmstads BK 9 3,11 100% 78% 67% 33% 33% 22%
AIK AIK 9 3,89 100% 89% 56% 56% 33% 11%
Elfsborg Elfsborg 9 3,56 100% 89% 67% 44% 22% 22%
Hammarby Hammarby 9 3,00 100% 100% 89% 11% 11% 22%
Sirius Sirius 9 2,67 100% 89% 56% 22% 11% 44%
IFK Värnamo IFK Värnamo 9 2,78 100% 89% 56% 33% 22% 22%
Norrköping Norrköping 9 3,78 100% 89% 67% 33% 11% 11%
Brommapojkarna Brommapojkarna 9 3,44 100% 100% 56% 44% 22% 22%
IFK Göteborg IFK Göteborg 9 2,56 100% 67% 56% 22% 22% 33%
Kalmar FF Kalmar FF 9 3,78 100% 89% 78% 56% 0% 11%
Västerås SK Västerås SK 9 1,78 100% 56% 22% 0% 0% 78%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Häcken Häcken 58,20%8,409,002,0015,001,200,005,805,00
Malmö FF Malmö FF 62,50%8,008,751,0018,251,000,005,758,50
Västerås SK Västerås SK 60,40%7,807,801,2019,600,600,007,804,20
Mjällby Mjällby 53,60%7,0015,601,2027,201,600,005,805,20
Elfsborg Elfsborg 33,40%7,0014,001,4016,602,600,204,406,40
Djurgården Djurgården 52,80%7,0012,400,8020,201,200,206,004,40
Brommapojkarna Brommapojkarna 47,25%5,509,751,2513,251,500,255,505,25
Norrköping Norrköping 51,75%5,509,251,2523,252,000,004,754,75
AIK AIK 51,80%5,2011,602,0017,601,200,005,005,60
IFK Göteborg IFK Göteborg 45,75%5,0015,252,7523,003,500,504,752,00
IFK Värnamo IFK Värnamo 53,00%5,009,751,2522,752,250,005,251,75
Hammarby Hammarby 62,75%4,757,251,0013,501,250,004,755,75
GAIS GAIS 40,00%4,7513,251,7516,252,750,006,754,50
Kalmar FF Kalmar FF 54,40%4,2010,801,0016,201,600,005,004,20
Sirius Sirius 53,50%3,5012,252,2513,752,000,007,755,25
Halmstads BK Halmstads BK 32,20%2,4016,000,6020,202,800,002,203,00

Vinnarodds för Allsvenskan

Feedback