Annons

Odds och speltips: European Conference League - Spelschema

Europa Conference League Grp. A match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 18:45 Hearts

0-4

Istanbul Basaksehir

Edinburgh

08/09 18:45 Fiorentina

1-1

RFS

Florence

15/09 21:00 RFS

0-2

Hearts

Riga

15/09 21:00 Istanbul Basaksehir

3-0

Fiorentina

Istanbul

06/10 21:00 Hearts-Fiorentina

Edinburgh

06/10 21:00 RFS-Istanbul Basaksehir

Riga

13/10 18:45 Istanbul Basaksehir-RFS

Istanbul

13/10 18:45 Fiorentina-Hearts

Florence

27/10 18:45 Fiorentina-Istanbul Basaksehir

Florence

27/10 21:00 Hearts-RFS

Edinburgh

03/11 16:30 RFS-Fiorentina

Riga

03/11 16:30 Istanbul Basaksehir-Hearts

Istanbul

Europa Conference League Grp. B match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 18:45 Anderlecht

1-0

Silkeborg

Anderlecht

08/09 21:00 West Ham United

3-1

FC FCSB

London

15/09 21:00 FC FCSB

0-0

Anderlecht

Bucharest

15/09 21:00 Silkeborg

2-3

West Ham United

Silkeborg

06/10 18:45 Anderlecht-West Ham United

Anderlecht

06/10 18:45 Silkeborg-FC FCSB

Silkeborg

13/10 21:00 FC FCSB-Silkeborg

Bucharest

13/10 21:00 West Ham United-Anderlecht

London

27/10 18:45 Anderlecht-FC FCSB

Anderlecht

27/10 21:00 West Ham United-Silkeborg

London

03/11 21:00 FC FCSB-West Ham United

Bucharest

03/11 21:00 Silkeborg-Anderlecht

Silkeborg

Europa Conference League Grp. E match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 21:00 FC Vaduz

0-0

Apollon Limassol

Vaduz

08/09 21:00 SC Dnipro-1

0-1

AZ Alkmaar

Kosice

15/09 18:45 AZ Alkmaar

4-1

FC Vaduz

Alkmaar

15/09 18:45 Apollon Limassol

1-3

SC Dnipro-1

Nicosia

06/10 18:45 SC Dnipro-1-FC Vaduz

Kosice

06/10 21:00 AZ Alkmaar-Apollon Limassol

Alkmaar

13/10 18:45 Apollon Limassol-AZ Alkmaar

Nicosia

13/10 21:00 FC Vaduz-SC Dnipro-1

Vaduz

27/10 18:45 FC Vaduz-AZ Alkmaar

Vaduz

27/10 21:00 SC Dnipro-1-Apollon Limassol

Kosice

03/11 18:45 Apollon Limassol-FC Vaduz

Nicosia

03/11 18:45 AZ Alkmaar-SC Dnipro-1

Alkmaar

Europa Conference League Grp. C match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 18:45 Villarreal

4-3

Lech Poznan

Valencia

08/09 18:45 Österrike

0-0

Hapoel Beer Sheva

Wien

15/09 21:00 Lech Poznan

4-1

Österrike

Poznan

15/09 21:00 Hapoel Beer Sheva

1-2

Villarreal

Beer Sheva

06/10 18:45 Lech Poznan-Hapoel Beer Sheva

Poznan

06/10 21:00 Villarreal-Österrike

Valencia

13/10 18:45 Österrike-Villarreal

Wien

13/10 21:00 Hapoel Beer Sheva-Lech Poznan

Beer Sheva

27/10 18:45 Villarreal-Hapoel Beer Sheva

Valencia

27/10 18:45 Österrike-Lech Poznan

Wien

03/11 21:00 Lech Poznan-Villarreal

Poznan

03/11 21:00 Hapoel Beer Sheva-Österrike

Beer Sheva

Europa Conference League Grp. G match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 18:45 Ballkani

1-1

CFR Cluj

Pristina

08/09 21:00 Sivasspor

1-1

Slavia Prague

Sivas

15/09 18:45 Slavia Prague

3-2

Ballkani

Prague

15/09 18:45 CFR Cluj

0-1

Sivasspor

Cluj-Napoca

06/10 18:45 Sivasspor-Ballkani

Sivas

06/10 21:00 Slavia Prague-CFR Cluj

Prague

13/10 18:45 CFR Cluj-Slavia Prague

Cluj-Napoca

13/10 21:00 Ballkani-Sivasspor

Pristina

27/10 21:00 Ballkani-Slavia Prague

Pristina

27/10 21:00 Sivasspor-CFR Cluj

Sivas

03/11 18:45 Slavia Prague-Sivasspor

Prague

03/11 18:45 CFR Cluj-Ballkani

Cluj-Napoca

Europa Conference League Grp. F match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 21:00 Molde

0-0

Gent

Reknes

08/09 21:00 Shamrock Rovers

0-0

Djurgården

Dublin

15/09 18:45 Djurgården

3-2

Molde

Stockholm

15/09 18:45 Gent

3-0

Shamrock Rovers

Ghent

06/10 18:45 Molde-Shamrock Rovers

Reknes

06/10 21:00 Gent-Djurgården

Ghent

13/10 18:45 Djurgården-Gent

Stockholm

13/10 21:00 Shamrock Rovers-Molde

Dublin

27/10 21:00 Molde-Djurgården

Reknes

27/10 21:00 Shamrock Rovers-Gent

Dublin

03/11 18:45 Djurgården-Shamrock Rovers

Stockholm

03/11 18:45 Gent-Molde

Ghent

Europa Conference League Grp. H match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 21:00 Basel

3-1

Pyunik

Basel

08/09 21:00 Slovan Bratislava

0-0

Zalgiris Vilnius

Bratislava

15/09 18:45 Zalgiris Vilnius

0-1

Basel

Vilnius

15/09 18:45 Pyunik

2-0

Slovan Bratislava

Yerevan

06/10 18:45 Pyunik-Zalgiris Vilnius

Yerevan

06/10 21:00 Basel-Slovan Bratislava

Basel

13/10 18:45 Slovan Bratislava-Basel

Bratislava

13/10 21:00 Zalgiris Vilnius-Pyunik

Vilnius

27/10 21:00 Basel-Zalgiris Vilnius

Basel

27/10 21:00 Slovan Bratislava-Pyunik

Bratislava

03/11 18:45 Zalgiris Vilnius-Slovan Bratislava

Vilnius

03/11 18:45 Pyunik-Basel

Yerevan

Europa Conference League Grp. D match schedule

Datum / Tid Match TV / Stad
08/09 18:45 FC Slovacko

3-3

Partizan Beograd

Uherske Hradiste

08/09 19:40 Nice

1-1

FC Köln

Nice

15/09 21:00 Partizan Beograd

1-1

Nice

Belgrade

15/09 21:00 FC Köln

4-2

FC Slovacko

Koln

06/10 18:45 FC Slovacko-Nice

Uherske Hradiste

06/10 21:00 FC Köln-Partizan Beograd

Koln

13/10 18:45 Partizan Beograd-FC Köln

Belgrade

13/10 21:00 Nice-FC Slovacko

Nice

27/10 18:45 FC Slovacko-FC Köln

Uherske Hradiste

27/10 18:45 Nice-Partizan Beograd

Nice

03/11 21:00 Partizan Beograd-FC Slovacko

Belgrade

03/11 21:00 FC Köln-Nice

Koln

Feedback