Conference League 2023 spelschema: Alla matcher
Europa Conference League Grp. A Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
20/09 16:30 |
Lille 2-0 Olimpija Ljubljana |
Villeneuve d'Ascq |
21/09 21:00 |
Slovan Bratislava 2-1 Klaksvik |
Bratislava |
05/10 18:45 |
Klaksvik 0-0 Lille |
Torshavn |
05/10 18:45 |
Olimpija Ljubljana 0-1 Slovan Bratislava |
Ljubljana |
26/10 18:45 |
Klaksvik 3-0 Olimpija Ljubljana |
Torshavn |
26/10 18:45 |
Lille 2-1 Slovan Bratislava |
Villeneuve d'Ascq |
09/11 21:00 |
Olimpija Ljubljana 2-0 Klaksvik |
Ljubljana |
09/11 21:00 |
Slovan Bratislava 1-1 Lille |
Bratislava |
30/11 18:45 |
Olimpija Ljubljana 0-2 Lille |
Ljubljana |
30/11 18:45 |
Klaksvik 1-2 Slovan Bratislava |
Torshavn |
14/12 21:00 |
Slovan Bratislava 1-2 Olimpija Ljubljana |
Bratislava |
14/12 21:00 |
Lille 3-0 Klaksvik |
Villeneuve d'Ascq |
Europa Conference League Grp. B Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 21:00 |
Maccabi Tel Aviv 3-2 Breidablik |
Tel Aviv |
21/09 21:00 |
Zorya 1-1 Gent |
Lublin |
05/10 18:45 |
Breidablik 0-1 Zorya |
Reykjavik |
05/10 18:45 |
Gent 2-0 Maccabi Tel Aviv |
Ghent |
26/10 18:45 |
Gent 5-0 Breidablik |
Ghent |
09/11 21:00 |
Zorya 1-3 Maccabi Tel Aviv |
Lublin |
09/11 21:00 |
Breidablik 2-3 Gent |
Reykjavik |
25/11 16:30 |
Maccabi Tel Aviv 3-2 Zorya |
Backa Topola |
30/11 14:00 |
Breidablik 1-2 Maccabi Tel Aviv |
Reykjavik |
30/11 18:45 |
Gent 4-1 Zorya |
Ghent |
14/12 21:00 |
Zorya 4-0 Breidablik |
Lublin |
14/12 21:00 |
Maccabi Tel Aviv 3-1 Gent |
Backa Topola |
Europa Conference League Grp. C Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 21:00 |
Dinamo Zagreb 5-1 FC Astana |
Zagreb |
21/09 21:00 |
Viktoria Plzen 1-0 Ballkani |
Plzen |
05/10 16:30 |
FC Astana 1-2 Viktoria Plzen |
Astana |
05/10 18:45 |
Ballkani 2-0 Dinamo Zagreb |
Pristina |
26/10 18:45 |
Ballkani 1-2 FC Astana |
Pristina |
26/10 21:00 |
Dinamo Zagreb 0-1 Viktoria Plzen |
Zagreb |
09/11 16:30 |
FC Astana 0-0 Ballkani |
Astana |
09/11 18:45 |
Viktoria Plzen 1-0 Dinamo Zagreb |
Plzen |
30/11 16:30 |
FC Astana 0-2 Dinamo Zagreb |
Astana |
30/11 18:45 |
Ballkani 0-1 Viktoria Plzen |
Tirana |
14/12 21:00 |
Dinamo Zagreb 3-0 Ballkani |
Zagreb |
14/12 21:00 |
Viktoria Plzen 3-0 FC Astana |
Plzen |
Europa Conference League Grp. D Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 21:00 |
Lugano 0-0 Bodö/Glimt |
Zurich |
21/09 21:00 |
Club Brugge 1-1 Besiktas |
Bruges |
05/10 18:45 |
Bodö/Glimt 0-1 Club Brugge |
Bodoe |
05/10 18:45 |
Besiktas 2-3 Lugano |
Istanbul |
26/10 18:45 |
Lugano 1-3 Club Brugge |
Zurich |
26/10 21:00 |
Bodö/Glimt 3-1 Besiktas |
Bodoe |
09/11 18:45 |
Besiktas 1-2 Bodö/Glimt |
Istanbul |
09/11 21:00 |
Club Brugge 2-0 Lugano |
Bruges |
30/11 18:45 |
Bodö/Glimt 5-2 Lugano |
Bodoe |
30/11 18:45 |
Besiktas 0-5 Club Brugge |
Istanbul |
14/12 21:00 |
Lugano 0-2 Besiktas |
Zurich |
14/12 21:00 |
Club Brugge 3-1 Bodö/Glimt |
Bruges |
Europa Conference League Grp. E Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 18:45 |
Zrinjski Mostar 4-3 AZ Alkmaar |
Mostar |
21/09 18:45 |
Legia Warszawa 3-2 Aston Villa |
Warsaw |
05/10 21:00 |
Aston Villa 1-0 Zrinjski Mostar |
Birmingham |
05/10 21:00 |
AZ Alkmaar 1-0 Legia Warszawa |
Alkmaar |
26/10 18:45 |
AZ Alkmaar 1-4 Aston Villa |
Alkmaar |
26/10 21:00 |
Zrinjski Mostar 1-2 Legia Warszawa |
Mostar |
09/11 18:45 |
Legia Warszawa 2-0 Zrinjski Mostar |
Warsaw |
09/11 21:00 |
Aston Villa 2-1 AZ Alkmaar |
Birmingham |
30/11 18:45 |
AZ Alkmaar 1-0 Zrinjski Mostar |
Alkmaar |
30/11 21:00 |
Aston Villa 2-1 Legia Warszawa |
Birmingham |
14/12 18:45 |
Zrinjski Mostar 1-1 Aston Villa |
Mostar |
14/12 18:45 |
Legia Warszawa 2-0 AZ Alkmaar |
Warsaw |
Europa Conference League Grp. G Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 18:45 |
HJK 2-3 PAOK Thessaloniki FC |
Helsinki |
21/09 18:45 |
Eintracht Frankfurt 2-1 Aberdeen |
Frankfurt |
05/10 21:00 |
PAOK Thessaloniki FC 2-1 Eintracht Frankfurt |
Thessaloniki |
05/10 21:00 |
Aberdeen 1-1 HJK |
Aberdeen |
26/10 21:00 |
Eintracht Frankfurt 6-0 HJK |
Frankfurt |
26/10 21:00 |
Aberdeen 2-3 PAOK Thessaloniki FC |
Aberdeen |
09/11 18:45 |
HJK 0-1 Eintracht Frankfurt |
Helsinki |
09/11 18:45 |
PAOK Thessaloniki FC 2-2 Aberdeen |
Thessaloniki |
30/11 18:45 |
HJK 2-2 Aberdeen |
Helsinki |
30/11 21:00 |
Eintracht Frankfurt 1-2 PAOK Thessaloniki FC |
Frankfurt |
14/12 18:45 |
Aberdeen 2-0 Eintracht Frankfurt |
Aberdeen |
14/12 18:45 |
PAOK Thessaloniki FC 4-2 HJK |
Thessaloniki |
Europa Conference League Grp. H Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 18:45 |
Ludogorets Razgrad 4-0 Spartak Trnava |
Razgrad |
21/09 18:45 |
Fenerbahce 3-1 FC Nordsjälland |
Istanbul |
05/10 21:00 |
FC Nordsjälland 7-1 Ludogorets Razgrad |
Farum |
05/10 21:00 |
Spartak Trnava 1-2 Fenerbahce |
Trnava |
26/10 18:45 |
Fenerbahce 3-1 Ludogorets Razgrad |
Istanbul |
26/10 21:00 |
Spartak Trnava 0-2 FC Nordsjälland |
Trnava |
09/11 18:45 |
FC Nordsjälland 1-1 Spartak Trnava |
Farum |
09/11 21:00 |
Ludogorets Razgrad 2-0 Fenerbahce |
Razgrad |
30/11 21:00 |
FC Nordsjälland 6-1 Fenerbahce |
Farum |
30/11 21:00 |
Spartak Trnava 1-2 Ludogorets Razgrad |
Trnava |
14/12 18:45 |
Ludogorets Razgrad 1-0 FC Nordsjälland |
Razgrad |
14/12 18:45 |
Fenerbahce 4-0 Spartak Trnava |
Istanbul |
Europa Conference League Grp. F Spelschema
Datum / Tid | Match | |
---|---|---|
21/09 18:45 |
Genk 2-2 Fiorentina |
Genk |
21/09 18:45 |
Ferencvaros 3-1 Cukaricki |
Budapest |
05/10 21:00 |
Fiorentina 2-2 Ferencvaros |
Florence |
05/10 21:00 |
Cukaricki 0-2 Genk |
Leskovac |
26/10 21:00 |
Fiorentina 6-0 Cukaricki |
Florence |
26/10 21:00 |
Genk 0-0 Ferencvaros |
Genk |
09/11 18:45 |
Cukaricki 0-1 Fiorentina |
Leskovac |
09/11 18:45 |
Ferencvaros 1-1 Genk |
Budapest |
30/11 21:00 |
Fiorentina 2-1 Genk |
Florence |
30/11 21:00 |
Cukaricki 1-2 Ferencvaros |
Leskovac |
14/12 18:45 |
Genk 2-0 Cukaricki |
Genk |
14/12 18:45 |
Ferencvaros 1-1 Fiorentina |
Budapest |