Annons

Speltips : Trippel: Musetti, Ofner och Fucsovics

28 maj 2023 at 11:00 - Tennis, Frankrike - Roland Garros
Uppdaterad
77
0
Har de senaste tio åren byggt upp landets största tennissajt, vamosrafa.se som sedan några år tillbaka ligger hos Bethard. Har på olika sätt ägnat mig åt tennisbetting i mer än 20 år. Kort sagt, jag kan tennis.
Visa mer
Show less
Chans: 58%
Spelvärde: 116,00%
Lägsta spelbara odds: 1,72
Units: 8/10
Hit/Miss:
Bethard Till Bethard
Nu tar vi i från tårna här. Vi tar tre spelare, tre matcher, en trippel. SOm jag tycker ska sitta, kanske inte enkelt, men den ser på papperet väldigt bra ut.

En trippel alltså på att tre spelare, Musetti, Ofner och Fucsovics ska vinna sina matcher idag söndag. Två av matcherna startar klockan 11 så spelstopp blir då förstås också 11.

Musetti är den som inte startar 11. Hans match spelas sent i eftermiddag någon gång. Han möter Mikael Ymer i en match där allt borde passa Musetti snudd på perfekt. Ymer jagar mest boll. Musetti kommer få all tid i världen på sig att börja ställa in sina kanoner. Jag tror han kommer vinna rätt enkelt.

Fucsovics möter Grenier och där är det inte svårare än att det är klasskillnad. Fucsovics har hållit fin nivå under sommaren. Grenier håller inte riktigt för den här nivån. Fördel av underlaget för Fucosivcs. Jag hittar ingenting som indikerar skräll.

Ofner ställs mot en extremt grussvag Cressy. Cressys siffror på det här underlaget är fullständigt hemska. Han kan bara inte spela på grus. Ofner kommer inte behöva göra mycket. Cressy kommer ensam se till så han förlorar matchen.

2 gånger pengarna. Jag tycker det är mer än 50% chans att alla tre vinner. Vi kör. 

  • 100% upp till 500 kr
  • Höga odds
  • Snabba insättningar

Är du intresserad av mer? Se alla våra speltips och rekar.

Fler speltips

Kommentarer

Feedback