Annons

Speltips : Alexander Bublik/Botic Van De Zandschulp - Yuki Bhambri/Robin Haase: 1

Matchcenter
21 February 2024 at 18:00 - Tennis, Atp
Grandstand
Uppdaterad
4
+1
Har de senaste tio åren byggt upp landets största tennissajt, vamosrafa.se som sedan några år tillbaka ligger hos Bethard. Har på olika sätt ägnat mig åt tennisbetting i mer än 20 år. Kort sagt, jag kan tennis.
Visa mer
Show less
Chans (1-2): 45-55%
Spelvärde: 117.00%
Lägsta spelbara odds: 2.22
Units: 8/10
Hit/Miss:
Bethard Till Bethard
Singelspelare mot dubbelspelare. Jag brukar ju gå på dubbelspelarna ganska ofta men allt handlar förstås om oddsen och här är valet inte direkt svårt. Man måste ta singelspelarna.

Det är lite lurigt med Bublik för han är ju inte den tennisspelare som har det största fokuset direkt. I singel alltså. I dubbel fokuserar han faktiskt ofta mer än genomsnittssingelspelaren. hans kapacitet i dubbel är inte heller mycket att säga om. Han har varit långt fram och vunnit stora titlar i spelformen. Ser man till den här matchen är han definitivt den som har den högsta kapaciteten i spelformen.

Och så har vi Van de Zandschulp som är en okej atp-spelare, inte jättebra i dubbel. Haase och Bhambri har slagit sina påsar ihop senaste veckorna men det andas inte direkt toppklass på atp-touren. Snarare att de kan få kämpa för att få vara med på den här nivån.

För mig blir matchen rätt jämn och oberäknelig. Jag tycker det skiljer alldeles för mycket i odds mellan paren.

  • 100% upp till 500 kr
  • Höga odds
  • Snabba insättningar med Swish

Är du intresserad av mer? Se alla våra speltips och rekar.

Kommentarer