Annons

Fotboll Italien - Serie A

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Inter Inter  33 27 5 1 79-18 +61 86 WDWWDW
2 AC Milan AC Milan  33 21 6 6 64-39 +25 69 WWWWDL
3 Juventus Juventus  33 18 10 5 47-26 +21 64 DDLWDD
4 Bologna Bologna  33 17 11 5 48-26 +22 62 LWWDDW
5 Roma Roma  32 16 7 9 57-38 +19 55 WDWDWL
6 Atalanta Atalanta  32 16 6 10 59-37 +22 54 LDWLDW
7 Lazio Lazio  33 16 4 13 42-35 +7 52 LWWLWW
8 SSC Napoli SSC Napoli  33 13 10 10 50-41 +9 49 DDLWDL
9 Fiorentina Fiorentina  32 13 8 11 45-36 +9 47 DDLLDW
10 Torino Torino  33 11 13 9 31-29 +2 46 DWWLDD
11 Monza Monza  33 11 10 12 35-43 -8 43 WWLLDL
12 Genoa Genoa  33 9 12 12 35-40 -5 39 LDDWDL
13 Lecce Lecce  33 8 11 14 30-48 -18 35 LWDLWW
14 Cagliari Cagliari  33 7 11 15 36-56 -20 32 WLDWDD
15 Hellas Verona Hellas Verona  33 7 10 16 31-44 -13 31 WLDLDW
16 Empoli Empoli  33 8 7 18 26-48 -22 31 LLLWLW
17 Udinese Udinese  32 4 16 12 30-48 -18 28 DWLDLL
18 Frosinone Frosinone  33 6 10 17 40-63 -23 28 LLDDDD
19 Sassuolo Sassuolo  33 6 8 19 39-65 -26 26 WLDDDL
20 Salernitana Salernitana  33 2 9 22 26-70 -44 15 LLLDLL
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Inter Inter 33 2,94 100% 85% 58% 33% 58% 0%
AC Milan AC Milan 33 3,12 100% 73% 64% 45% 36% 6%
Juventus Juventus 33 2,21 91% 61% 42% 18% 45% 18%
Bologna Bologna 33 2,24 85% 73% 45% 15% 45% 24%
Roma Roma 32 2,97 94% 78% 59% 38% 31% 16%
Atalanta Atalanta 32 3,00 97% 88% 66% 31% 38% 13%
Lazio Lazio 33 2,33 94% 67% 42% 21% 33% 24%
SSC Napoli SSC Napoli 33 2,76 91% 79% 58% 30% 18% 33%
Fiorentina Fiorentina 32 2,53 97% 69% 44% 28% 25% 31%
Torino Torino 33 1,82 76% 61% 27% 9% 52% 42%
Monza Monza 33 2,36 85% 64% 39% 21% 36% 36%
Genoa Genoa 33 2,27 91% 67% 39% 18% 21% 27%
Lecce Lecce 33 2,36 97% 73% 42% 21% 18% 39%
Cagliari Cagliari 33 2,79 91% 82% 58% 30% 12% 30%
Hellas Verona Hellas Verona 33 2,27 91% 61% 45% 24% 24% 30%
Empoli Empoli 33 2,24 91% 61% 33% 15% 24% 55%
Udinese Udinese 32 2,44 88% 78% 41% 25% 22% 34%
Frosinone Frosinone 33 3,12 88% 85% 64% 39% 12% 27%
Sassuolo Sassuolo 33 3,15 100% 79% 58% 33% 6% 33%
Salernitana Salernitana 33 2,91 97% 85% 64% 33% 6% 42%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
SSC Napoli SSC Napoli 63,44%7,501,888,941,8821,442,130,138,316,44
Inter Inter 57,59%7,474,5310,821,7617,591,060,006,886,18
Atalanta Atalanta 53,73%6,602,2010,931,8020,131,470,075,806,93
Torino Torino 54,24%6,180,9410,821,7618,711,530,065,533,71
Frosinone Frosinone 52,06%6,062,199,561,4420,881,880,064,564,75
Juventus Juventus 48,38%6,001,5612,691,9419,002,000,135,884,06
Lecce Lecce 45,94%5,562,2512,812,1320,252,250,006,064,75
Sassuolo Sassuolo 44,94%5,472,359,940,7619,651,650,065,124,29
Lazio Lazio 52,13%5,441,8111,881,7519,002,190,254,943,75
Fiorentina Fiorentina 57,00%5,441,4411,881,3120,501,630,005,314,94
Cagliari Cagliari 41,41%5,352,1812,711,8820,471,710,125,654,29
Genoa Genoa 46,81%5,191,8111,381,0017,502,060,065,133,88
Salernitana Salernitana 45,47%5,061,7111,712,0016,242,820,184,473,88
AC Milan AC Milan 54,81%5,002,6912,251,5615,691,750,195,195,31
Monza Monza 53,94%5,002,3511,241,0016,292,240,065,293,41
Bologna Bologna 59,18%4,941,4711,941,5321,592,180,005,414,41
Empoli Empoli 43,59%4,712,3513,532,0021,942,180,004,183,47
Udinese Udinese 41,94%4,632,6913,001,3818,442,630,194,884,63
Roma Roma 52,12%4,592,5312,531,8816,882,470,125,184,12
Hellas Verona Hellas Verona 45,06%4,312,4413,941,1319,502,060,195,194,63

Vinnarodds för Serie A

Feedback