Annons

Fotboll England - Premier League

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Arsenal Arsenal  33 23 5 5 77-26 +51 74 WDWWLW
2 Liverpool Liverpool  33 22 8 3 75-32 +43 74 DWWDLW
3 Manchester City Manchester City  32 22 7 3 76-32 +44 73 WDDWWW
4 Aston Villa Aston Villa  34 20 6 8 71-50 +21 66 DWLDWW
5 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  32 18 6 8 65-49 +16 60 WLWDWL
6 Newcastle United Newcastle United  32 15 5 12 69-52 +17 50 WLWDWW
7 Manchester United Manchester United  32 15 5 12 47-48 -1 50 LWDLDD
8 West Ham United West Ham United  34 13 9 12 54-63 -9 48 DLDWLL
9 Chelsea Chelsea  31 13 8 10 61-52 +9 47 DWDWDW
10 Brighton Brighton  32 11 11 10 52-50 +2 44 LWLDLD
11 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  33 12 7 14 46-53 -7 43 WLDLDL
12 Fulham Fulham  34 12 6 16 50-54 -4 42 WDLLWL
13 AFC Bournemouth AFC Bournemouth  33 11 9 13 48-60 -12 42 WWWLDL
14 Crystal Palace Crystal Palace  33 9 9 15 42-56 -14 36 DDLLWW
15 Brentford Brentford  34 9 8 17 52-59 -7 35 LDDDWW
16 Everton Everton  33 10 8 15 34-48 -14 30 LLDWLW
17 Nottingham Forest Nottingham Forest  34 7 9 18 42-60 -18 26 DDWLDL
18 Luton Town Luton Town  34 6 7 21 47-75 -28 25 DLLWLL
19 Burnley Burnley  34 5 8 21 37-69 -32 23 WDDLDW
20 Sheffield United Sheffield United  33 3 7 23 31-88 -57 16 DDLDLL
Se fler matcher

Över/Under

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Arsenal Arsenal 33 3,12 97% 79% 61% 42% 45% 15%
Liverpool Liverpool 33 3,24 97% 91% 67% 45% 27% 6%
Manchester City Manchester City 32 3,38 97% 81% 63% 44% 28% 9%
Aston Villa Aston Villa 34 3,56 97% 88% 71% 56% 24% 12%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 32 3,56 100% 97% 81% 47% 19% 6%
Newcastle United Newcastle United 32 3,78 100% 81% 72% 59% 31% 13%
Manchester United Manchester United 32 2,97 97% 78% 66% 31% 25% 22%
West Ham United West Ham United 34 3,44 97% 94% 65% 47% 15% 21%
Chelsea Chelsea 31 3,65 97% 87% 68% 55% 19% 16%
Brighton Brighton 32 3,19 91% 88% 63% 44% 16% 22%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 33 3,00 97% 85% 64% 27% 15% 21%
Fulham Fulham 34 3,06 94% 79% 65% 38% 26% 32%
AFC Bournemouth AFC Bournemouth 33 3,27 97% 91% 70% 48% 21% 18%
Crystal Palace Crystal Palace 33 2,97 94% 79% 55% 39% 21% 21%
Brentford Brentford 34 3,26 97% 85% 68% 44% 18% 18%
Everton Everton 33 2,48 94% 76% 45% 24% 30% 36%
Nottingham Forest Nottingham Forest 34 3,00 97% 85% 53% 38% 12% 26%
Luton Town Luton Town 34 3,59 100% 88% 71% 44% 6% 15%
Burnley Burnley 34 3,12 100% 91% 59% 38% 6% 35%
Sheffield United Sheffield United 33 3,61 100% 91% 70% 55% 3% 39%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Liverpool Liverpool 64,35%8,534,1211,822,6519,411,410,068,768,71
Manchester City Manchester City 68,59%8,122,538,291,1815,471,290,126,296,18
Manchester United Manchester United 53,33%8,073,339,873,1317,132,200,005,205,47
Arsenal Arsenal 59,13%7,562,449,942,3815,001,630,065,256,38
Brighton Brighton 63,87%7,471,6011,471,8014,401,930,135,136,47
AFC Bournemouth AFC Bournemouth 45,94%7,242,8213,121,3520,821,880,124,535,12
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 62,00%7,003,3110,692,4417,812,060,135,636,44
Luton Town Luton Town 46,59%6,652,1811,291,8219,181,820,005,124,29
Aston Villa Aston Villa 56,41%6,291,7611,061,1814,242,590,064,655,65
Fulham Fulham 55,00%6,242,829,411,5319,352,060,065,594,71
Chelsea Chelsea 59,00%6,061,6910,812,5617,192,690,135,136,19
Newcastle United Newcastle United 52,82%5,883,189,881,1217,591,710,065,946,41
Burnley Burnley 50,29%5,761,1810,532,1818,001,410,065,473,88
Crystal Palace Crystal Palace 44,13%5,502,3112,251,4417,442,000,064,564,38
Everton Everton 41,06%5,003,0011,632,5020,312,000,006,445,06
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 49,19%4,883,3812,252,3117,692,560,134,254,25
Brentford Brentford 46,53%4,822,419,122,0017,941,940,065,534,53
West Ham United West Ham United 42,59%4,532,8210,352,0617,882,120,065,184,06
Nottingham Forest Nottingham Forest 42,47%4,292,4710,652,2918,821,650,124,824,06
Sheffield United Sheffield United 36,29%4,181,3511,121,8818,062,820,123,763,76

Vinnarodds för Premier League

Feedback