Reklam

Fotboll England - Premier League

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Liverpool Liverpool  15 14 1 0 37-14 +23 43 WWWWWW
2 Leicester Leicester  15 11 2 2 35-9 +26 35 WWWWWW
3 Manchester City Manchester City  15 10 2 3 43-17 +26 32 WWLWDW
4 Chelsea Chelsea  15 9 2 4 30-21 +9 29 WWWLLW
5 Wolverhampton Wolverhampton  15 5 8 2 21-17 +4 23 DDWWDW
6 Manchester United Manchester United  15 5 6 4 23-18 +5 21 WLWDDW
7 Crystal Palace Crystal Palace  15 6 3 6 14-18 -4 21 DLLLWW
8 Tottenham Tottenham  15 5 5 5 25-23 +2 20 LDDWWL
9 Sheffield U. Sheffield U.  14 4 7 3 17-13 +4 19 WDWDDD
10 Arsenal Arsenal  14 4 7 3 20-21 -1 19 LDDLDD
11 Burnley Burnley  15 5 3 7 21-24 -3 18 LLWWLL
12 Bournemouth Bournemouth  15 4 4 7 18-21 -3 16 DWLLLL
13 West Ham West Ham  15 4 4 7 17-25 -8 16 DLLLWL
14 Newcastle Newcastle  14 4 4 6 13-22 -9 16 LDWWLD
15 Aston Villa Aston Villa  15 4 3 8 22-24 -2 15 LLLWDL
16 Brighton Brighton  14 4 3 7 16-21 -5 15 LWWLLL
17 Southampton Southampton  15 4 3 8 17-33 -16 15 LLLDWW
18 Everton Everton  15 4 2 9 16-27 -11 14 LDWLLL
19 Norwich Norwich  15 3 2 10 16-32 -16 11 LLLWDL
20 Watford Watford  15 1 5 9 9-30 -21 8 DLWLLL
See more matches

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Liverpool Liverpool 15 3,40 100% 93% 87% 33% 13% 0%
Leicester Leicester 15 2,93 93% 87% 53% 20% 47% 13%
Manchester City Manchester City 15 4,00 100% 100% 87% 67% 33% 7%
Chelsea Chelsea 15 3,40 100% 87% 67% 40% 20% 13%
Wolverhampton Wolverhampton 15 2,53 93% 93% 27% 13% 27% 7%
Manchester United Manchester United 15 2,73 100% 80% 47% 33% 13% 20%
Crystal Palace Crystal Palace 15 2,13 93% 73% 33% 13% 33% 40%
Tottenham Tottenham 15 3,20 100% 93% 73% 40% 7% 13%
Sheffield U. Sheffield U. 14 2,14 93% 64% 29% 14% 36% 21%
Arsenal Arsenal 14 2,93 100% 79% 57% 50% 14% 14%
Burnley Burnley 15 3,00 100% 93% 67% 20% 33% 20%
Bournemouth Bournemouth 15 2,60 87% 67% 60% 40% 20% 27%
West Ham West Ham 15 2,80 93% 87% 47% 33% 27% 33%
Newcastle Newcastle 14 2,50 93% 64% 43% 36% 21% 36%
Aston Villa Aston Villa 15 3,07 93% 87% 73% 33% 20% 20%
Brighton Brighton 14 2,64 93% 93% 50% 21% 29% 36%
Southampton Southampton 15 3,33 100% 93% 73% 27% 13% 13%
Everton Everton 15 2,87 93% 80% 47% 33% 20% 33%
Norwich Norwich 15 3,20 93% 93% 53% 47% 13% 40%
Watford Watford 15 2,60 87% 80% 47% 20% 20% 53%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Manchester City Manchester City 66,27%8,931,938,872,6017,731,930,078,077,40
Liverpool Liverpool 60,47%6,203,078,931,3322,401,000,076,076,13
Chelsea Chelsea 59,00%6,002,338,871,5322,001,730,006,606,47
Leicester Leicester 57,13%6,802,9310,201,7320,871,000,005,605,60
Arsenal Arsenal 55,50%8,072,2910,642,1419,362,500,074,794,71
Manchester United Manchester United 54,27%5,872,2710,871,4023,472,130,005,675,47
Tottenham Tottenham 54,07%5,202,2010,132,0020,402,000,135,074,53
Brighton Brighton 53,57%4,071,2910,932,5021,501,500,146,003,64
Everton Everton 52,13%6,601,0011,731,8024,071,870,134,874,47
West Ham West Ham 49,20%4,671,5310,532,4020,132,000,073,604,80
Norwich Norwich 47,47%4,601,409,401,2018,871,730,004,603,93
Bournemouth Bournemouth 47,40%5,731,679,131,5319,332,130,074,874,27
Wolverhampton Wolverhampton 47,20%5,132,3311,671,4019,731,870,135,004,20
Southampton Southampton 45,80%4,531,9311,201,3323,601,270,135,134,47
Watford Watford 45,80%5,131,4710,931,3320,532,070,075,533,67
Aston Villa Aston Villa 44,80%5,001,6710,802,0017,471,530,075,335,33
Crystal Palace Crystal Palace 42,87%4,801,1311,401,6720,601,800,073,733,60
Sheffield U. Sheffield U. 41,57%5,791,7111,212,0022,212,000,074,363,79
Burnley Burnley 39,67%5,330,7310,472,2720,471,800,004,733,87
Newcastle Newcastle 34,86%3,572,148,502,5017,711,570,144,503,50

Outright odds for Premier League

Feedback