Reklam

Fotboll England - Premier League

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Liverpool Liverpool  33 29 2 2 72-25 +47 89 LWDWLW
2 Manchester City Manchester City  33 21 3 9 81-34 +47 66 LWWLWL
3 Chelsea 2-1Chelsea  34 18 6 10 62-45 +17 60 DWWWLW
4 Leicester Leicester  33 17 7 9 63-31 +32 58 LWDDLW
5 Manchester United Manchester United  33 15 10 8 56-33 +23 55 DWDWWW
6 Wolverhampton Wolverhampton  33 13 13 7 45-36 +9 52 WDWWWL
7 Arsenal Arsenal  33 12 13 8 49-41 +8 49 WLLWWW
8 Tottenham Tottenham  33 13 9 11 52-44 +8 48 LDDWLW
9 Sheffield U. Sheffield U.  33 12 12 9 34-33 +1 48 WDLLWD
10 Burnley Burnley  33 13 7 13 37-46 -9 46 DDLWWD
11 Everton Everton  33 12 8 13 40-48 -8 44 DLDWWL
12 Newcastle Newcastle  33 11 10 12 35-45 -10 43 DWWDWD
13 Southampton Southampton  33 13 4 16 42-55 -13 43 LLWLWW
14 Crystal Palace 1-2Crystal Palace  34 11 9 14 29-42 -13 42 WWWLLL
15 Brighton Brighton  33 8 12 13 35-44 -9 36 LDWDLW
16 West Ham West Ham  33 8 7 18 40-58 -18 31 WLLLWD
17 Watford 1-1Watford  34 6 11 17 30-53 -23 29 WLDLLL
18 Aston Villa Aston Villa  33 7 6 20 36-62 -26 27 LDLDLL
19 Bournemouth Bournemouth  33 7 6 20 32-59 -27 27 DLLLLL
20 Norwich 1-1Norwich  34 5 7 22 26-62 -36 22 WLLLLL
See more matches

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Liverpool Liverpool 33 2,94 97% 85% 67% 30% 45% 9%
Manchester City Manchester City 33 3,48 100% 91% 73% 48% 39% 12%
Leicester Leicester 33 2,85 91% 82% 61% 27% 36% 21%
Chelsea Chelsea 33 3,15 100% 88% 67% 36% 21% 18%
Manchester United Manchester United 33 2,70 97% 88% 42% 24% 30% 24%
Wolverhampton Wolverhampton 33 2,45 88% 79% 39% 18% 33% 18%
Arsenal Arsenal 33 2,73 94% 82% 55% 36% 30% 18%
Tottenham Tottenham 33 2,91 97% 85% 61% 33% 18% 18%
Sheffield U. Sheffield U. 33 2,03 94% 67% 27% 9% 33% 30%
Burnley Burnley 33 2,52 94% 76% 52% 15% 39% 30%
Everton Everton 33 2,67 91% 73% 48% 33% 24% 27%
Newcastle Newcastle 33 2,42 91% 64% 45% 30% 30% 33%
Southampton Southampton 33 2,94 100% 85% 61% 27% 24% 18%
Crystal Palace Crystal Palace 33 2,06 94% 67% 30% 15% 30% 39%
Brighton Brighton 33 2,39 91% 79% 42% 18% 24% 33%
West Ham West Ham 33 2,97 97% 85% 52% 39% 18% 33%
Watford Watford 33 2,45 88% 79% 48% 15% 27% 45%
Aston Villa Aston Villa 33 2,97 94% 85% 64% 30% 15% 30%
Bournemouth Bournemouth 33 2,76 94% 73% 61% 33% 12% 39%
Norwich Norwich 33 2,61 94% 73% 48% 30% 15% 48%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Manchester City Manchester City 65,44%8,562,638,941,6918,311,630,068,137,19
Chelsea Chelsea 59,47%7,411,359,062,1220,651,530,006,416,47
Liverpool Liverpool 62,35%7,413,248,241,7121,240,650,065,946,59
Sheffield U. Sheffield U. 46,75%7,251,5010,442,0025,311,560,064,634,31
Arsenal Arsenal 55,06%7,002,5011,752,1317,252,250,065,064,81
Leicester Leicester 56,00%6,241,8810,711,7122,181,000,005,654,76
Everton Everton 48,19%6,131,7511,251,7523,191,630,005,005,06
Crystal Palace Crystal Palace 44,69%5,941,3110,881,6922,251,810,065,503,81
Aston Villa Aston Villa 47,88%5,941,2511,941,6920,381,750,006,634,25
Tottenham Tottenham 53,82%5,881,6510,351,6519,291,940,125,764,00
Brighton Brighton 55,31%5,381,069,811,6922,941,380,066,444,31
Manchester United Manchester United 56,65%5,292,5311,121,4120,711,470,006,246,53
Burnley Burnley 43,76%5,061,0611,002,8221,471,590,004,944,59
Bournemouth Bournemouth 44,19%5,001,508,381,8819,631,940,135,003,38
Norwich Norwich 47,94%4,941,769,351,5318,411,650,064,244,18
West Ham West Ham 44,88%4,811,699,251,7521,811,940,003,755,19
Southampton Southampton 48,12%4,760,8810,881,6525,821,120,245,354,12
Watford Watford 44,19%4,751,3812,941,6320,692,190,135,813,69
Newcastle Newcastle 41,65%4,652,069,821,8220,181,820,064,824,18
Wolverhampton Wolverhampton 50,82%4,593,009,941,0621,651,530,006,003,53
Feedback