Reklam

Fotboll England - Premier League

Visa odds

Tabell

#   Lag S W D L F - M +/- P Form
1 Manchester City Manchester City  22 18 2 2 54-13 +41 56 WWWWWW
2 Liverpool Liverpool  21 13 6 2 55-18 +37 45 WWDLDW
3 Chelsea Chelsea  22 12 7 3 45-17 +28 43 DDWDDL
4 West Ham United West Ham United  22 11 4 7 41-30 +11 37 LLWWWL
5 Arsenal Arsenal  20 11 2 7 33-25 +8 35 LWWWWL
6 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  18 10 3 5 23-20 +3 33 WWDWDW
7 Manchester United Manchester United  20 9 5 6 32-29 +3 32 WWDWLD
8 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  20 9 4 7 17-15 +2 31 LLWDWW
9 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  20 6 10 4 21-21 0 28 DLWDWD
10 Leicester City Leicester City  18 7 4 7 31-33 -2 25 WDLWLW
11 Crystal Palace Crystal Palace  21 5 9 7 30-31 -1 24 WDLWLD
12 Southampton Southampton  21 5 9 7 25-33 -8 24 LDWDWL
13 Aston Villa Aston Villa  20 7 2 11 27-32 -5 23 WLWLLD
14 Brentford Brentford  21 6 5 10 24-33 -9 23 WLLWLL
15 Leeds United Leeds United  20 5 7 8 24-39 -15 22 DLLLWW
16 Everton Everton  19 5 4 10 24-34 -10 19 LWLDLL
17 Watford Watford  19 4 2 13 23-37 -14 14 LLLLLD
18 Norwich City Norwich City  21 3 4 14 10-45 -35 13 LLLLLW
19 Newcastle United Newcastle United  20 1 9 10 20-43 -23 12 WLLLDD
20 Burnley Burnley  17 1 8 8 16-27 -11 11 DDLDLL
Se fler matcher

Över/Under statistik

  Totalt antal mål (hemma + borta) Mål/inget mål
  Lag S Snitt 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Manchester City Manchester City 22 3,05 95% 68% 55% 36% 59% 14%
Liverpool Liverpool 21 3,48 100% 86% 76% 57% 52% 5%
Chelsea Chelsea 22 2,82 95% 82% 55% 27% 41% 14%
West Ham United West Ham United 22 3,23 91% 77% 64% 45% 23% 18%
Arsenal Arsenal 20 2,90 95% 80% 55% 40% 45% 25%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 18 2,39 94% 67% 56% 17% 44% 28%
Manchester United Manchester United 20 3,05 100% 75% 50% 40% 20% 20%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 20 1,60 85% 40% 20% 10% 40% 50%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 20 2,10 85% 75% 25% 15% 30% 30%
Leicester City Leicester City 18 3,56 100% 83% 72% 44% 17% 17%
Crystal Palace Crystal Palace 21 2,90 95% 86% 62% 33% 24% 29%
Southampton Southampton 21 2,76 90% 71% 57% 48% 24% 24%
Aston Villa Aston Villa 20 2,95 100% 85% 65% 30% 25% 15%
Brentford Brentford 21 2,71 95% 76% 52% 24% 19% 33%
Leeds United Leeds United 20 3,15 95% 80% 60% 40% 15% 20%
Everton Everton 19 3,05 95% 84% 63% 37% 16% 26%
Watford Watford 19 3,16 100% 74% 53% 42% 0% 42%
Norwich City Norwich City 21 2,62 86% 76% 57% 19% 14% 67%
Newcastle United Newcastle United 20 3,15 100% 95% 50% 40% 5% 25%
Burnley Burnley 17 2,53 82% 71% 47% 41% 18% 41%

Lagets snittvärde

  Lag BollinnehavHörnorKontringarGjorda tacklingarOffsidesThrow-insGula kortRöda kortSkott utanför målSkott på mål
Manchester City Manchester City 69,27%9,001,828,731,8217,641,180,096,557,55
Liverpool Liverpool 63,20%8,002,5010,301,7021,401,200,006,707,50
Chelsea Chelsea 60,00%7,451,4511,001,3619,181,550,006,276,36
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 48,90%6,303,9010,901,9016,701,600,005,004,70
Arsenal Arsenal 51,70%6,103,209,401,7015,502,100,107,005,80
West Ham United West Ham United 45,64%6,091,009,642,0021,451,180,005,914,73
Burnley Burnley 42,14%6,002,2911,142,0020,002,570,006,574,29
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 56,40%6,000,9010,101,5017,701,800,106,704,10
Leeds United Leeds United 58,50%5,903,2011,002,0018,602,500,106,204,60
Norwich City Norwich City 43,27%5,821,649,271,0920,821,910,004,273,45
Southampton Southampton 47,10%5,702,2012,500,9020,801,700,104,904,40
Manchester United Manchester United 52,80%5,602,609,802,5021,101,800,106,605,00
Crystal Palace Crystal Palace 59,55%5,551,2712,451,0926,361,820,005,554,45
Leicester City Leicester City 50,44%5,003,007,782,5620,001,220,004,225,11
Everton Everton 43,78%4,891,228,221,5623,112,000,114,894,11
Watford Watford 37,70%4,502,4012,501,7019,002,100,004,204,60
Brentford Brentford 44,30%4,200,8011,601,2021,301,800,004,204,20
Newcastle United Newcastle United 38,73%4,181,2710,551,3618,642,090,185,093,73
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 50,60%3,802,708,802,4019,801,600,005,203,50
Aston Villa Aston Villa 45,10%3,701,308,401,3016,601,800,104,004,00

Vinnarodds för Premier League

Feedback