Annons

Speltips : Rajeev Ram/Joe Salisbury - Nathaniel Lammons/Jack Withrow: 1

Matchcenter
23 augusti 2023 at 20:10 - Tennis, ATP
Court 2
Uppdaterad
35
+1
Har de senaste tio åren byggt upp landets största tennissajt, vamosrafa.se som sedan några år tillbaka ligger hos Bethard. Har på olika sätt ägnat mig åt tennisbetting i mer än 20 år. Kort sagt, jag kan tennis.
Visa mer
Show less
Chans (1-2): 66-34%
Spelvärde: 112,86%
Lägsta spelbara odds: 1,52
Units: 9/10
Hit/Miss: 0-2
FastBet Till FastBet
Hur är det, ska man leva i fantasin eller verkligheten? Jag håller mig nog i verkligheten, åtminstone en stund till.

Om vi skulle spola tillbaka tiden lite grann. Ett drygt år någonting.

Då var Ram och Salisbury världsettor. Lammons och Withrow, de harvade på challengertouren. Vi pratar alltså om närtid. Och vi pratar om spelare i vixen ålder. Ram närmar sig nu 40 år, visserligen ingen ålder för en dubbelspelare. Salisbury är drygt 30 år. Lammons och Withrow närmar sig 30 år. Det är alltså inte som att Lammons och Withrow är några supertalang som stått på tur för att slå igenom.

Men tittyar man på i år, Ram/Salisbury har haft lite problem och är just nu en bit utanför topp-10. Lammons/Withrow har fått precis allt att klaffa och är på gränsen till topp-10. 

Så, vad är då verkligheten?

Ja, Lammons/Withrow har gjort fantastiska resultat, de har inte fått sina poäng till skänks, men det känns verkligen som att det här aldrig kan hålla. De är inte ett par för toppen av atp-touren. Faktiskt inte ens nära.

Det är däremot Ram/Salisbury. De kanske inte är bäst i världen just nu, men de är definitivt i närheten av toppen i alla fall.

För mig är Ram/Salisbury det märkbart bättre paret och för mig är de klara favoriter i den här matchen. Alla odds över 1,50 är riktigt fina.

  • Snygg sajt
  • Spela utan konto
  • Stort utbud av sporter

Är du intresserad av mer? Se alla våra speltips och rekar.

Fler speltips

Måndag 28 April 2025
- Användare
- Expert
- Quick Predict
20:45 Verona - Cagliari: X
2,80
Läs speltips
Tisdag 29 April 2025
- Användare
- Expert
- Quick Predict
19:00 Falkenbergs FF - Örebro: 1
2,09
Läs speltips

Kommentarer

Feedback